Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Merūnas: „Turiu neblogų galimybių užsienyje“

Merūnas Vitulskis
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Merūnas Vitulskis
Šaltinis: „Savaitė“
0
A A

Italijos Milano mieste praleidęs devynias dienas, 26-erių mūsų scenos garsenybė Merūnas Vitulskis grįžo švytintis – regis, svajonė tapo dar labiau apčiuopiama.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

– Į Milaną vykote ne pramogauti?..

– Tikrai ne, nors ir pasižvalgyti po miestą užteko laiko. Šiame mieste vyko garsiosios „La Scalos“ akademijos organizuotas vokalistų ir instrumentalistų konkursas. Jame dalyvauja labai stiprūs atlikėjai. Anksčiau į konkursą būdavo kviečiami tik italai, o šiemet pirmą kartą dalyvavo ir užsieniečiai. Renginys buvo surengtas vienuolyne pačiame Milano centre.

– Iš jūsų nuotaikos galima suprasti, kad savo pasirodymu esate patenkintas...

– Taip. Įspūdžiai – kuo geriausi, nuotaika – taip pat. Patekau tarp penkių konkurso finalininkų, sulaukiau gerų muzikos grandų įvertinimų. Kai kas sakė, kad mano balso spalva panaši į Lučiano Pavaročio. Savo akimis pamačiau garsųjį tenorą Plačidą Domingą, kitas operos garsenybes, pasižvalgiau po miestą.

– Kokią programą atlikote?

– Nuo rugpjūčio ruošiausi šiam konkursui. Parengiau Dž. Pučinio, Dž. Verdžio, P. Čaikovskio ir lietuviškų kūrinių. Visi 22 konkurso dalyviai turėjo atlikti valandos trukmės programą.

– Tapote konkurso laureatu, o kas toliau?

– Į nugalėtojų „kokteilį“ įeina penki koncertai – soliniai rečitaliai – didžiosiose koncertų salėse. Jie numatyti kitą koncertų sezoną.

– 2006 metais išgarsėjęs LNK muzikiniame projekte „Kelias į žvaigždes 2“, dalyvavote daugelyje konkursų ir festivalių. Kuris iš jų paliko didžiausią įspūdį?

– Įvairove ir organizuotumu mane labai nustebino Baltarusijoje vykstantis tarptautinis menų festivalis „Slavianskij bazar“.

– Kokia jūsų nuomonė apie šiuo metu organizuojamus TV muzikinius projektus, tarkim, kad ir iš „Kelio į žvaigždes“ išaugusią „Muzikos akademiją“?

– Mano ir kolegų nuomone, jų lygis yra gerokai kritęs. Net nežinau dėl ko – gal organizatoriai jau išsisėmė, gal visi talentingi atlikėjai jau išrankioti ar ieško karjeros galimybių užsienyje, o gal tam tiesiog stinga pinigų.

– Ar sunkmetis labai apribojo jūsų karjerą?

– Visi atlikėjai buvo priversti bent 30 proc. sumažinti savo veiklą. Aš irgi nesu išimtis. Tačiau gruodžio darbų frontu esu patenkintas – koncertų netrūksta.

– Esate ir operos, ir pramoginės muzikos atlikėjas. Kaip įsivaizduojate savo ateitį?

– Save matau tik operoje ir klasikinėje muzikoje. Deja, Lietuvoje tai nėra labai perspektyvu.

– Regite savo ateitį užsienyje?..

– Visi atlikėjai apie tai galvoja, jeigu nori sulaukti pripažinimo. Garbūs operos vilkai pripažįsta, kad aš turiu neblogų perspektyvų „užsirauti“ ant gero prodiuserio.

– Viliatės, kad tas konkursas, iš kurio ką tik grįžote, tam pasitarnaus?

– Tikiuosi. Vien pasirodymas, kad toks esi, ir palankios nuomonės gali daug reikšti.

– Jei gausite darbą užsienyje, nebus sunku palikti Lietuvą?

– Lietuva – mano namai, manęs niekas čia neskriaudė. Aš visada čia sugrįšiu.

– Ką sako jūsų draugė Erika, matydama jus pakeltais sparnais?

– Ji visą laiką pritarė mano siekiams. Dabar ji studijuoja Kauno technologijos universitete, o baigusi ir pati galvoja apie karjerą užsienyje.

„Savaitė“
Temos Italija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką