Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 7d. 21:10

„Scanoramos“ atidarymą pasveikino daugybė kinomanų, tarp jų – ir žinomi žmonės

Arnoldas Pranckevičius, Gražina Arlickaitė, Vytenis Pauliukaitis, Eugenijus Skerstonas, Dalia Michelevičiūtė, Aleksandras Pogrebnojus
Arno Strumilos / 15min nuotr. / Arnoldas Pranckevičius, Gražina Arlickaitė, Vytenis Pauliukaitis, Eugenijus Skerstonas, Dalia Michelevičiūtė, Aleksandras Pogrebnojus

Ketvirtadienio vakarą Vilniuje nuotaikingai prasidėjo 17-oji „Scanorama“. Į atidarymo vakarą gausiai susirinkę svečiai neskubėjo į kino salę ir pasinėrė į svaigulingą šurmulį.

„Labą gražų vakarą! – tradiciškai su festivalio svečiais sveikinosi „Scanoramos“ įkūrėja ir meno vadovė Gražina Arlickaitė. – Tikriausiai nėra geresnio pavadinimo, kuris tiktų šio vakaro atidarymo filmui – „Svaigulys“. Filme pasakojama apie tai, kas retai įvyksta gyvenime, nors turi jame būti. Ir tas pasaulis, kuris atsiveria šiame filme, tikrai nuneš jus ten, kur ir turi nunešti geras, spindulingas ir žavingas kinas.“

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ į kino sales kviečia Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių žiūrovus. Festivalio programoje – ne tik kruopščiai atrinkta filmų programa, kurioje esantys filmai retai sutinkami įprastuose kino teatrų repertuaruose, bet ir galimybė susitikti su kino kūrėjais, pasisemti vertingų žinių industriniuose „Scanoramos“ krypčių renginiuose.

Renginio akimirkos – galerijoje:

Nuolatiniai festivalio lankytojai patvirtins – „Scanoramos“ žiūrovai labiausiai laukia ryškių, aukščiausią kritikų įvertininimą pelniusių pastarųjų metų filmų iš Europos, ypač Skandinavijos. O šiemet skandinaviško kino programoje „Naujienos iš Šiaurės“ rikiuojasi ypatingai garsūs vardai.

Visų miestų žiūrovai galės pamatyti ilgai lauktą naujausią Roy‘aus Andressono filmą „Apie begalybę“. Ši Įspūdinga odė ir rauda suka amžinybės kaleidoskopą ir tęsia amžinąjį pasakojimą apie neįveikiamą žmogiškosios būties trapumą.

Apie giliai paslėptas traumas savaip kalba vienas produktyviausių šiuolaikinių norvegų režisierių – Hansas Petteris Molandas, „Scanoramoje“ asmeniškai pristatysiantis Pero Pettersono romano „Vogti arklius“ ekranizaciją. Įstabios gamtos fone vykstanti epinė brandos drama aprėpia platų žmogiškų jausmų spektrą nuo meilės iki netekties, nusivylimo ir kaltės. Beje, nemažai šio filmo scenų buvo filmuota Lietuvoje.

Arno Strumilos / 15min nuotr./„Scanorama“ akimirka
Arno Strumilos / 15min nuotr./„Scanorama“ akimirka

Dažnas svečias „Scanoramoje“ – ukrainiečių režisierius Sergejus Loznica šiemet vėl lankysis festivalyje ir pristatys naujausią savo dokumentinę juostą „Valstybinės laidotuvės“. Čia režisierius-kosmpopolitas vėl prikelia archyvinę medžiagą naujam gyvenimui, kuri leidžia akistata pažvelgti į 1953 m. vykusias Josifo Stalino laidotuves. Įrašų autentiką virš savo režisūrinio balso iškeliantis S. Loznica žiūrovams užduoda nejaukų klausimą: ar dar ilgai girdėsime protu nesuvokiamos anų laikų isterijos aidą?

Kitaip į pasaulį žvelgia rusų režisierius Kantemiras Balagovas, filme „Ilgšė“ keliantis žmogiškumo klausimus. Šiemet Kanuose režisierius pelnė du apdovanojimus – tai rodo neeilinę jauno režisieriaus brandą, gebėjimą į trauminę praeitį žvelgti šiuolaikiškai ir viltingai.

Mėgstantys klasikinį kiną, gražiai papasakotą istoriją, stiprius charakterius ir išraiškingą estetiką turėtų nepraleisti filmų „Šeimos paslaugos“ (rež. Werner Herzog), „Nepaprasta Maronos kelionė“ (rež. Anca Damian), „Lara“ (rež. Jan Ole Gerster), „Sonja. Baltoji gulbė“ (rež. Anne Sewitsky), „Dievas yra, jos vardas Petrunija“ (rež. Teona Strugas Mitevska).

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ vyks lapkričio 7–24 dienomis, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Kviečiame anties

Video

01:50
03:26
01:09

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką