Dabar populiaru
Publikuota: 2021 gegužės 25d. 11:01

„Šeimos marše“ koncertavęs O.Vyšniauskas: „Nesu piktas nei prieš vienus, nei prieš kitus“

Ovidijus Vyšniauskas, akimirka iš „Didžiojo šeimos gynimo maršo“
15min klijuotė / Ovidijus Vyšniauskas
Šį mėnesį didelio atgarsio sulaukusiame mitinge, pavadintame „Didžiuoju šeimos gynimo maršu“, ant scenos lipo ir žinomi žmonės – mitingą vedė vienas jo organizatorių, komikas Artūras Orlauskas su aktore ir atlikėja Neringa Nekrašiūte, koncertavo Romas Dambrauskas, Ovidijus Vyšniauskas. Pastarasis 15min sakė prieštaringai vertinamoje akcijoje nieko blogo nematantis. Žinomas muzikantas teigė palaikantis renginyje akcentuotą tradicinę šeimą, tačiau tikino nesąs nusistatęs prieš LGBT žmones.

15min kalbintas Ovidijus Vyšniauskas sakė, kad į „Didįjį šeimos gynimo maršą“ jį pakvietė laikraščio „Respublika“ vyriausiasis redaktorius Vitas Tomkus, o vėliau – A.Orlauskas, kaip jis pats įvardijo, „Zakarauskas“.

„Gražiai paprašė, pasakė, kad mano daina renginio pabaigoje tiktų. Man kaip tik buvo laisva diena, tai ir padainavau“, – nesureikšmina jis.

Asmeninio albumo nuotr./Ovidijus Vyšniauskas
Asmeninio albumo nuotr./Ovidijus Vyšniauskas

Dainininkas aiškina, kad akcijoje sutiko dalyvauti, nes tai buvo proga padainuoti ir dar todėl, kad palaiko, kaip teigia, Biblijoje esančią tradicinės šeimos idėją. Vis dėlto netrukus priduria nesmerkiantis ir netradicinės seksualinės orientacijos žmonių – sako, kad nėra nusistatęs nei prieš vieną, nei prieš kitą pusę.

„Jei žmogus yra kitoks, tai ar geriau, kad būtų gėjus chirurgas, kuris žmonėms padeda ir stato ant kojų, ar geriau tradicinių pakraipų žmogus, kuris yra kažkoks žulikas? Gyvenime yra visaip. Manau, čia jų reikalas – koks nori būti, koks yra, tai taip tegul ir gyvena, – mintis dėstė Ovidijus. – Po mano koncerto žmonės ateina paprašyti autografo, bet aš jų neklausiu, kokios jie orientacijos, iš kokios partijos ir kokių pažiūrų. Aš žmonėms tiesiog kuriu muziką.“

O.Vyšniausko teigimu, šis renginys tiesiog buvo būdas išsakyti nuomonę, atlikėjo vertinimu, mitingas vyko korektiškai.

„Tie susireikšminimai ir pasisakymai – tik tų žmonių, kurie renginyje nebuvo. O nuomonės, pažiūros – prašome, juk demokratija. Aš nesu piktas nei prieš vienus, nei prieš kitus. Viskas ten buvo labai gerai. Duok Dieve, kad visur taip būtų“, – teigė O.Vyšniauskas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Didysis šeimos gynimo maršas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Didysis šeimos gynimo maršas

„Žmonės buvo su vaikais, nemačiau nė vieno išgėrusio, net po renginio visas šiukšles susirinko. Sakė, kad isteriški veidai, bet kur? Žmonės dainavo, klausė, suposi, o jei atsibosdavo, judėdavo. Mačiau labai normalius žmones.

Esmę mačiau – žmonės čia važiavo tikėdami tikrąja žmonių struktūra, kaip Biblijoje parašyta, ir važiavo geranoriškai nusiteikę palaikyti prieštaraujančius „Stambulo konvencijai“. Esmė ta, kad mačiau gerai nusiteikusius žmones, be jokio pykčio“, – kartojo jis.

O ar O.Vyšniauskas neturėjo nerimo, kad dalyvavimas šiame renginyje pakenks jo reputacijai, sumažės pasiūlymų koncertuoti?

„Aš prisibijau tik Dievo, man visiškai vienodai. O kvies ar nekvies, tai man sukelia tik šypseną. Aš žinau, kad kvies. Ir reputacija čia nenukenčia. Aš einu už tiesą.

Žinote, protingesnės knygos už Bibliją dar niekas neparašė, o ten viskas aiškiai parašyta. O kas abejoja, tai prašome – pasiskaitykite.

O jei nusišvilpti į ją, tai ką padarysi, kiekvienam savo. Aš esu tikintis krikščionis, tai ir elgiuosi tinkamai, stengiuosi laikytis Dievo įsakymų. Jei netikėsi, tai kaip gyventi? Sunku be stuburo“, – atsakydamas į 15min klausimus tikėjimą ne kartą akcentavo Ovidijus.

Jis taip pat nesureikšmino atvejų, kai kai kurie atlikėjai, nepritariantys renginiui, draudė naudoti savo kūrinius su mitingu susijusiuose renginiuose. Jei to nebuvo paisoma, O.Vyšniausko nuomone, tai nebuvo daroma piktybiškai.

„Buvo mergelė, kuri, atsiprašau, sukniaukė porą dainų ir sako – aš draudžiu. Niekas ten jos net neima, gal netyčia paleido dainą“, – teigė pašnekovas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Didysis šeimos gynimo maršas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Didysis šeimos gynimo maršas

Mitingas kritikos sulaukė ir dėl karantino taisyklių nesilaikymo – iš vaizdų buvo galima susidaryti nuomonę, kad nemaža dalis dalyvių nedėvėjo kaukių, nesilaikė atstumų. Tačiau O.Vyšniauskas, nors nuo scenos buvo nuėjęs gal apie 50 metų, tikina matęs, jog žmonės stengėsi nesibūriuoti.

„Aš nešiau savo dainos įrašą į garsinimo palapinę ir ėjau pro žmones. Visur buvo laikomasi atstumų. Gal kažkur ir buvo nesilaikančių, bet to nemačiau, nes kai ėjau, žmonės nebuvo susispaudę, išlaikė tarpelius, buvo geranoriškai nusiteikę, gana šviesiais veidais.

Pasikartosiu – tie, kurie kritikuoja, ten nebuvo. Žmonės tikrai nesitrynė, neapsikabinėjo, nebuvo taip, kai per koncertus stovi eilėmis, siūbuoja“, – savo nuomonės laikėsi jis.

Mitingas buvo surengtas išsakyti nepritarimą valdžios planams įteisinti tos pačios lyties žmonių partnerystę ir ratifikuoti Stambulo konvenciją.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ieva Narkutė: savo dainų naudoti „Didžiajame šeimos gynimo marše“ neleidžiu

TAIP PAT SKAITYKITE: Oficialu – AGATA „Didžiojo šeimos gynimo maršo“ prašo nutraukti neteisėtą muzikos panaudojimą

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Metas rinktis

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką