Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 9d. 10:57

Senmergės sindromas

Ramunė Pajuodytė
Gedimino Žilinsko nuotr. / Ramunė Pajuodytė

Labas, Ramune. Gyvenu su tėvais, man greit 40, šeimos neturėjau, esu apkūni, alga nedidelė. Jau kokius 5 metus internetinių pažinčių svetainėse bandau rasti savo vienintelį, bet nesėkmingai.

Daugeliui užkliūva mano trūkumai, jie tarsi užklijuoja senmergės ir nevėkšlos etiketę. Man dėl to labai neramu. Esu lėtesnė, patirties turiu mažai. Ne visi geranoriškai nusiteikę mano atžvilgiu, mane tai varo į depresiją. Labai noriu turėti šalia mylimą žmogų, gyventi su juo ir turėti darnią šeimą. Kaip man elgtis? Kur jo ieškoti? Kur eiti? Aneta.

Sveika, Aneta. Nesikabink į vyrą kaip į kažkokį galutinį tikslą, gyvenimo prasmę. Jei padarysi vyriškį savo pagrindiniu siekiu, gyvenimo centru, neturėsi savo gyvenimo. Atsiras tas mylimasis, kai bus tam laikas. Pasitikėk gyvenimo vyksmu.

Nepaisyk tų visų kvailų amžiaus cenzų ir standartų, kad po 40-ies moters gyvenimas baigtas, kad jei iki to laiko nesukūrei šeimos, tau tik užsikast po velėna, kad paskutinis skambutis motinystei tau jau suskambėjo ir t.t. ir pan. Žmonės sutinka savo antrą pusę ir kai jiems 50, 60 ar 70 - čia yra didžiulė Dievo dovana ir tai dovanai ateiti nėra jokių amžiaus normų.

Tobulėk pati

Na, o moterys yra vaisingos dar gerokai per 40. O dabar visą savo energiją nukreipk į savo tobulėjimą, išsilavinimą, darbą, kūrybiškumą. Beje, materialinis aspektas taip pat labai svarbus - verskis per galvą, kad uždirbtum daugiau, kad galėtum gyventi atskirai nuo tėvų. Kad ir kokie geri būtų vaikų ir tėvų santykiai, vaikai turi gyventi atskirai. Savo erdvės, tegu ir nuomojamos turėjimas, yra labai svarbus. Galimybė ar vien žinojimas, kad tu gali, tarkim, nueiti į teatrą, koncertą, nusipirkti tau patikusią knygą, drabužį ar papietauti restorane yra labai svarbi. Ji leidžia daugiau pasitikėti savimi, remtis į save, daugiau džiaugtis gyvenimu.

Jei galvosi, kad esi senmergė, nevėkšla, tokia ir būsi. Keisk savo mąstymą, dirbk su savim. Kiekvieną dieną sakyk sau, kad tau sekasi, esi laiminga, viskas tik į gera. Jei tau nepatinka tavo kūnas, sportuok, užsiimk joga, lankyk baseiną, sureguliuok mitybą. Užsirašyk pas psichologą - drauge ieškoti, kas tau trukdo realizuoti save, bus lengviau. Nebijok iššūkių - dalyvauk, eik, ieškok ir bus atidaryta. Nepavyko penkis metus, pavyks šeštus ar septintus.

Svarbiausia tikėk, bet tuo pačiu metu nebesikoncentruok, nebesifiksuok ties šiuo savo troškimu. Ateis, kai nebesitikėsi, nebelauksi. Yra gyvenime įdomių ir prasmingų dalykų ir be darnios šeimos, harmoningų artimų santykių. Pabandyk atrasti juos: kas dar tave „uždega, įkvepia, „veža“, kas tau įdomu, ką veikdama geriausiai jautiesi, kada dainuoja tavo siela. Paskaityk C.P. Estes knygą „Bėgančios su vilkais“, gal ji užves tave ant kelio. Sėkmės!

Temos: 2 Santykiai Meilė
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką