Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sergejus Gorbonosas žada skųsti jam skirtą bausmę už buvusios mylimosios Džordanos Butkutės šantažavimą

 Džordana Butkutė ir Sergejus Gorbonosas ankstesniame teismo posėdyje
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr. / Džordana Butkutė ir Sergejus Gorbonosas ankstesniame teismo posėdyje
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno apylinkės teisme paskelbtas nuosprendis Sergejui Gorbonosui (44), kurį buvusi sugyventinė Džordana Butkutė-Strasevičienė (44) kaltino šantažu ir turto prievartavimu.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Buvusiam dainininkės vadybininkui skirta 60 parų arešto. Jis taip pat turės atlyginti teisminio proceso išlaidas – 2,2 tūkst. litų – Dž.Butkutei-Strasevičienei. Į teismą nuosprendžio išklausyti neatvyko nei kaltinamasis, nei nukentėjusioji. Per 20 dienų nuosprendis gali būti apskųstas.

Portalas Žmonės.lt po nuosprendžio paskelbimo susisiekė su S.Gorbonosu ir paklausė, ar jis ketina teismo sprendimą skųsti. „O jau paskelbė? Be abejo skųsime nuosprendį. Mano advokatas viską sutvarkys. Čia nesusipratimas“, – teigė S.Gorbonosas. Jis sakė šiuo metu esantis Estijoje, nors jam yra skirta kardomoji priemonė rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Į teismą viena garsiausių Lietuvos dainininkių Džordana kreipėsi šių metų vasarį. S.Gorbonosas teigia esantis nekaltas, nors apie netrukus 45 metų jubiliejų švęsiančią dainininkę sako žinantis labai daug.

Vengė atvykti į teismą

Ilgą laiką S.Gorbonosui, kuris anksčiau prisistatydavo Gorbonu, nepavyko įteikti šaukimo į teismą, nes jis gyvena Estijoje, nors yra registruotas Vilniuje. Buvo net įsakyta Vilniaus rajono policijos komisariato pareigūnams jį atvesdinti, tačiau šios priemonės pritaikyti nereikėjo, nes S.Gorbonosas į posėdį balandį atvyko pats.

Į teismą atvykti vengė ir pati kaltintoja. Neseniai stuburo operaciją Kauno klinikose išgyvenusi Dž.Butkutė-Strasevičienė buvo perdavusi prašymą, kad jai leistų nedalyvauti posėdžiuose ir remtųsi per ikiteisminį tyrimą duotais parodymais, o jai atstovautų sutuoktinis ir vadybininkas Elegijus Strasevičius. Tačiau nei kaltinamasis, nei prokuroras nesutiko su šiuo prašymu ir teismas nusprendė jo netenkinti.

Pirmą kartą buvę mylimieji teisme susitiko rugpjūčio 28 d.

Kaltina šantažavimu

Žmonės.lt primena, kad dėl nuolatinio buvusio gyvenimo draugo S.Gorbonoso šantažo Dž.Butkutė į policijos pareigūnus kreipėsi pernai pavasarį. Atlikę tyrimą pareigūnai surinktus įrodymus perdavė teismui.

Šiemet E.Strasevičius ir Dž.Butkutė, kurie susituokė 2012 m. gruodžio 12 d., paminėjo ketvirtąsias savo meilės metines. Tuomet, kai pora apsigyveno kartu, esą ir prasidėjo turto prievartavimo istorija. Į Estiją emigravęs S.Gorbonosas kas tris šešis mėnesius skambindavo buvusiai mylimajai arba siųsdavo jai SMS žinutes reikalaudamas tai pinigų, tai buto. S.Gorbonosas tikėjosi iš Dž.Butkutės už tylėjimą gauti bent 20 tūkst. litų. Tačiau, pasak E.Strasevičiaus, dažniausiai prašydavo, kad dainininkė jam nupirktų butą Vilniuje.

Mainais už pinigus ar butą S.Gorbonosas žadėjo nepasakoti apie dešimt metų, praleistų su žinoma Lietuvos dainininke. Priešingu atveju jis žadėjo išleisti knygą arba kreiptis į spaudą.

S.Gorbonosas neigia šantažavęs buvusią mylimąją, nors apie ją žino daug. „Aš esu nekaltas. Aš nieko nereikalavau. Ne aš rašiau SMS žinutes. Daugiau nekomentuosiu“, – yra sakęs S.Gorbonosas.

Bausmė – laisvės atėmimas iki 6 metų

Jam pareikšti kaltinamai pagal Baudžiamojo kodekso 181 straipsnio „Turto prievartavimas“ 1 dalį, kurioje rašoma:

„Tas, kas neturėdamas teisėto pagrindo atvirai ar užmaskuotai savo ar kitų asmenų naudai vertė kitą asmenį perduoti turtą, suteikti turtinę teisę ar atleisti nuo turtinės pareigos arba atlikti kitus turtinio pobūdžio veiksmus, arba nuo jų susilaikyti grasindamas prieš nukentėjusį ar kitą asmenį panaudoti fizinį smurtą, sunaikinti ar sugadinti jo turtą, paskelbti kompromituojančią ar kitokią informaciją, kurios atskleidimas nepageidautinas, arba panaudodamas kitokią psichinę prievartą, yra baudžiamas areštu arba laisvės atėmimu iki šešerių metų“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką