Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 20d. 16:29

Siaurusevičius: „Priežastys, trukdžiusios dalyvauti „Eurovizijoje“, išnyko“

A.Siaurusevičius
Valdo Kopūsto/ „Scanpix“ nuotr. / A.Siaurusevičius

Antradienio LRT tarybos posėdyje Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius paaiškino tarybos nariams, kodėl buvo nuspręsta dalyvauti „Eurovizijos“ dainų konkurse.

„Problema buvo tam tikri terminai, per kuriuos mes turėjome pranešti apie savo sprendimą. Kita vertus, buvo šiek tiek ankstesnių įsipareigojimų. Kadangi Lietuva visada dalyvaudavo, galėjo tekt sumokėti šiek tiek net nedalyvaujant konkurse. Galiu pakartoti oficialią poziciją – išnykus priežastims, dėl kurių mes ketinome nedalyvauti, Lietuvos radijas ir televizija dalyvaus „Eurovizijos“ konkurse Maskvoje“, – posėdyje kalbėjo A.Siaurusevičius.

Sumos neįvardino

Be to, generalinis direktorius pridūrė, kad tarybos nariai turėtų nujausti, kokios tos išnykusios priežastys. Mat Europos transliuotojų sąjunga Ženevoje esą paprašiusi diskretiškumo LRT atstovams viešai kalbant apie išnykusias nedalyvavimo priežastis. „Tokios priežastys išnyko ne tik mums, bet ir Gruzijai, kuri irgi dalyvaus „Eurovizijoje“, – sakė A.Siaurusevičius.

Galima įtarti, kad išnykusiomis priežastimis vadinami dalyvavimo konkurse kaštai, tačiau konkrečiai kokios tos pinigų sumos, generalinis direktorius neįvardijo.

Siūlo naudoti didesniems tikslams

„Šiandien susitikau su užsienio reikalų ministru Vygaudu Ušacku. Iki šiolj, kai Lietuva gerai pasirodydavo, tai vadindavo Lietuvos pasiekimu, o jei ne – LRT trūkumu. Dažniausiai LRT dalyvavo viena ir nesulaukdavo atitinkamos pagalbos. Dabar siūlau šį renginį panaudoti ir didesniems tikslams - Lietuvos tūkstantmečio bei Vilniaus – Europos kultūros sostinės paminėjimui. Įvertinant tai, kad „Eurovizija“ vyks Maskvoje“, – kalbėjo A.Siaurusevičius.

LRT tarybos nariui Rimvydui Valatkai pasiteiravus, ar dalyvavimas „Eurovizijoje“ neguls sunkia našta ant LRT biudžeto, generalinis direktorius teigė, jog trys radijo stotys bei trys televizijos kanalai  yra didelė finansinė atsakomybė, nepriklausomai nuo dalyvavimo „Eurovizijoje“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:44
00:10
24:14

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką