Dabar populiaru
Publikuota: 2016 spalio 1d. 19:33

Siautulinga „Oktoberfest“ šventė prie Trakų: garsūs svečiai ir vokiškos kultūros dvasia

Rasa Arlauskienė su vyru Raimondu, Mantas Petruškevičius, Sergejus Troščenkovas ir Natalija Martinavičienė
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr. / Rasa Arlauskienė su vyru Raimondu, Mantas Petruškevičius, Sergejus Troščenkovas ir Natalija Martinavičienė

Miunchene nuo rugsėjo 17-osios iki spalio 3 dienos besitęsianti kasmetinė alaus fiesta „Oktoberfest“ neliko pamiršta ir Lietuvoje. Šalia Trakų esančiame alaus restorane „Pilialaukis“ šeštadienį vyko lietuviška populiarios šventės versija, kurios nepraleido ir būrys žinomų žmonių.

Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų (AHK) kartu su vokiečių bendruomene Vilniuje „Stammtisch.lt“ organizuotas renginys pritraukė gausų būrį svečių – apie 500 Lietuvos, Vokietijos bei Skandinavijos šalių verslo atstovų.

Čia taip pat buvo galima sutikti Rasą Arlauskienę, Mantą Petruškevičių, Egidijų Rainį, Sergejų Troščenkovą, Nataliją Martinavičienę.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./„Oktoberfest“ Lietuvoje akimirka
V.Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./„Oktoberfest“ Lietuvoje akimirka

Vokiškos kultūros vakaras viliojo tradiciniais patiekalais, įvairiomis atrakcijomis ir žaidimais bei gyvai atliekama muzika.

Pasak Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų vadovo Floriano Schroederio, ši šventė – puiki proga kiekvienais metais Lietuvos, Vokietijos ir Skandinavijos įmonių atstovams susitikti neformalioje aplinkoje ir pasilinksminti pagal vokiškas tradicijas.

Svečiai ragavo bavariškų patiekalų – pagal specialų receptą paruoštą karką, raudonuosius kopūstus, tradicinius kukulaičius Knödel bei neatsiejamą „Oktoberfest“ užkandį – riestainius Bretzel.

Neilgai trukus tradiciniais bavariškais rūbais pasipuošę renginio dalyviai vedami grupės „Allegretto“ atliekamų „Oktoberfest“ hitų sukosi šokių aikštelėje.

„Nesu didelė alaus mėgėja, tačiau ši tradicija – labai graži“, – Žmonės.lt sakė renginyje apsilankiusi Rasa Arlauskienė.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Rasa Arlauskienė su vyru
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Rasa Arlauskienė su vyru

Ji pati sako esanti didelė vokiškos kultūros gerbėja, laisvai kalba vokiškai, pati yra dalyvavusi „Oktoberfest“ Vokietijoje. „Įdomu tai, kad kadaise buvusi provinciali šventė laikui bėgant išaugo į didžiulį, ne viename Europos mieste populiarų festivalį ir tapo daugelio pamėgta švente. Dabar ir daug jaunų žmonių vyksta į „Oktoberfest“, daug norinčių dalyvauti, festivalis populiarėja“, – sakė R.Arlauskienė.

Į renginį Trakuose ji atvyko šventiškai pasipuošusi, garderobą paįvairino vokiško stiliaus detalėmis. „Visuomet stengiuosi paisyti aprangos kodo. Ir nors alaus mergaite neketinau būti, pasirinkau akcentus, kurie atitinka vokiečių liaudiškų drabužių dvasią“, – kalbėjo ji.

Šiandien R.Arlauskienė savęs nevadina panašių renginių gerbėja ir mieliau renkasi jaukesnius, uždarus renginius, į kuriuos atvyksta kviestiniai svečiai. „Atsargiai renkuosi, kur eiti, kur ne. Nesu masinių renginių mėgėja, gal jau išaugau iš to amžiaus. Nors anksčiau mėgau ir į grybų šventes nueiti, ir į „Skamba skamba kankliai“, – pasakojo.

Alaus festivalio Trakuose nepraleido ir Mantas Petruškevičius. Tai jau nebe pirmas kartas, kai jis dalyvauja „Oktoberfest“ – prieš porą metų stilistas šventę paminėjo Vokietijoje.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Mantas Petruškevičius
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Mantas Petruškevičius

„Suprantu, kad šis renginys – unikalus, tačiau asmeniškai nesu didelis festivalio gerbėjas“, – prasitarė jis.

M.Petruškevičius sako per daug nesižavintis šventėmis, kuriose reikia kaip nors persirengti. Ir visai nesvarbu, ar tai alaus festivalis Vokietijoje, ar kaukių balius Venecijoje.

„Man neprilimpa tie visi rūbai nors tu ką. Nesu pavaldus tradicijoms. Gal man būtų smagiau persirengti, jei šventė vyktų Vokietijoje, ten švenčia visas miestas, kita atmosfera. O čia... Nors labai palaikau organizatorius, manau, kad tos dvasios vis tiek nepavyks sukurti“, – linksmai kalbėjo jis į renginį atvykęs vilkėdamas džinsus ir marškinius.

Paklaustas, kokie festivaliai jam iki šiol įsiminė labiausiai, Mantas sakė, jog labiausiai vertina įvairius gurmaniško maisto renginius.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./„Oktoberfest“ Lietuvoje akimirka
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./„Oktoberfest“ Lietuvoje akimirka

Žmonės.lt primena, kad pirmoji „Oktoberfest“ fiesta Vokietijoje įvyko prieš 206 metus – 1810 metais, švenčiant Bavarijos princo vestuves su princese Terese iš Saksonijos Hildburghausenų giminės. Šiemet šis festivalis rengiamas 183-iąjį kartą. Jis buvo atšauktas per abu pasaulinius karus, Napoleono invaziją į Bavariją ir siaučiant hiperinfliacijai praėjusio amžiaus 3-iajame dešimtmetyje.

Oktoberfeste daugelis šventės dalyvių, taip pat turistų iš viso pasaulio vilki tradicinius bavariškus drabužius, kai kada įsigytus paskutinę minutę kuriame nors šventės paviljone: vyrai – odinius šortus ir siuvinėtas petnešas, o moterys – liaudiškas sukneles giliomis iškirptėmis.

Tiek vyrų, tiek moterų drabužiai išlieka patogūs išlenkus nemažą kiekį alaus.

Nors „Oktoberfest“ pavadinimas perša mintį, kad ši šventė turėtų vykti spalį, ji jau seniai perkelta į rugsėjo pabaigą, kai orai dažniausiai būna šiltesni.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

03:39
01:19
00:58

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką