Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Sidabrinės gervės“ nominantas Ričardas Marcinkus naujam filmui Mantą Jankavičių pasirinko iš 100 kandidatų

Ričardas Marcinkus (dešinėje), Džesika Vienažindytė ir Mantas Jankavičius
Kadras iš filmavimo aikštelės / Ričardas Marcinkus (dešinėje), Džesika Vienažindytė ir Mantas Jankavičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Gegužės 2 d. Vilniuje įvyks 7-ieji Lietuvos kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė 2014“. Juos organizuojanti Lietuvių kino akademija (LiKA) tęsia antrąjį balsavimo etapą, o nominantai – savo projektus. Vienas tokių – į „Sidabrinės gervės kiaušinį“ už geriausią studento darbą pretenduojantis režisierius Ričardas Marcinkus, ką tik paskelbęs, kad kuria kelio filmą su dainininku Mantu Jankavičiumi.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Apdovanojimų „Sidabrinė gervė 2014“ geriausio studento darbo nominacijoje šiais metais varžosi Austėjos Urbaitės filmas „Etiudas“, Marijos Kavtaradzės „Pasakyk, kad neskaudės“, Birutės Sodeikaitės „Kai auga medis“ ir R.Marcinkaus „Galutinis tikslas“. Pastarasis buvo pripažintas geriausiu studento darbu prestižiniame Amsterdamo dokumentinių filmų festivalyje (IDFA).

„Visų pirma filmą kuri todėl, kad nori kažką pasakyti, o jei taip atsitinka, kad esi nominuotas ar laimi prizą, tai reiškia, kad kūrinys nėra beprasmis – jį pastebėjo ir įvertino“, – sako R.Marcinkus, pernai užbaigęs LMTA režisūros studijas. „Galutinis tikslas“ buvo jo diplominis darbas.

„Jį filmuoti pradėjau įstojęs į LMTA ir taip sutapo, kad tai buvo ir mano baigiamasis darbas. Kartu – keturių mano gyvenimo metų įprasminimas“, – sako R.Marcinkus, kurio režisuotas trumpametražis vaidybinis filmas „Eksperimenas“ praėjusiais metais taip pat buvo nominuotas „Sidabrinei gervei“.

„Kai kuri filmą, tau jis atrodo pats svarbiausias ir brangiausias. Tu susitapatini su filmu, jo personažu ar istorija, – pasakoja R.Marcinkus. – Bet kai užbaigi filmą, ir jis pradeda gyventi savarankiškai, tai tampa tik filmu, kurį tu kūrei. Dingsta susitapatinimas ir tai nebėra svarbiausias tavo sukurtas filmas. Svarbiausias yra tas, kurį kuri dabar. O dar svarbesnis bus tas, kurį dar tik kursi.“

Tai, kad šiemet dėl prestižinio „Sidabrinės gervės“ apdovanojimo varžosi net 9 didieji filmai, režisieriaus nuomone, yra ir aplinkybių sutapimas, ir pagyvėjimo kino industrijoje ženklas.

„Žinoma, filmas filmui nelygus – vieni yra „filmuoti spektakliai“, kiti – aukšto meninio, treti – aukšto techninio atlikimo, dar kiti neprisikiriami nei vienai anksčiau išvardintai kategorijai. Bet visus juos sieja vienas dalykas – visi jie kuriami žiūrovui. Ir šis vienaip ar kitaip laimi, nes gali rinktis“, – teigia R.Marcinkus.

Lapkritį jis su gerai žinomu kino prodiuseriu Žilvinu Naujoku žiūrovams pristatys naują kelio filmą „Pakeliui“.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Ričardas Marcinkus, Žilvinas Naujokas, Džesika Vienažindytė ir Mantas Jankavičius
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Ričardas Marcinkus, Žilvinas Naujokas, Džesika Vienažindytė ir Mantas Jankavičius

„Šįkart pagrindinio vaidmens atlikėją rinkomės labai kruopščiai. Rengėme atrankas, kuriose pretendentams buvo keliami aukšti reikalavimai: mokėjimas groti, dainuoti, kalbėti, važiuoti motociklu, automobiliu, juoktis ir verkti. Iš daugiau nei 100 pretendentų visus reikalavimus atitiko tik vienas, jo vardas – Mantas. O pavardė, kiek pamenu, Jenkevičius ar Jankavičius“, – šmaikštauja R.Marcinkus, keliais pastaraisiais metais su dainininku Mantu Jankavičiumi susidūręs ne vienoje filmavimo aikštelėje.

Filmas „Pakeliui“, kuriame yra ir dramos, ir humoro, ir romantikos, ir muzikos, buvo kuriamas pagal Ž.Naujoko idėją, filmavimo darbai vyko 2013 m. rugpjūtį. „Tai gaivus vasariškas filmas, kurį bus galima pamatyti žvarbų rudenį. Dabar tęsiami vaizdo ir garso postprodukcijos darbai, kuriama muzika. Žodžiu, darbo dar kaip kiaulę pasipjovus“, – juokiasi režisierius, kartu užsimindamas, kad jo galvoje kirba ir daugiau kino projektų.

Kurie lietuvių kino gildijos atstovai triumfuos apdovanojimuose „Sidabrinė gervė 2014“, paaiškės jau gegužės 2 d. Tiesioginė ceremonijos transliacija – 18.30 val. per LRT.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Mantas Jankavičius ir Ričardas Marcinkus
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Mantas Jankavičius ir Ričardas Marcinkus

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką