Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 16d. 15:23

Simas ir Oksana Jasaičiai: „Nesame storžieviai, matome, koks pasaulis yra aplink mus“

Oksana Pikul-Jasaitienė ir Simas Jasaitis
Asmeninio albumo nuotr. / Oksana Pikul-Jasaitienė ir Simas Jasaitis

Maltiečiai tęsia kasmet organizuojamos labdaros akcijos „Maltiečių sriuba“ žygį per Lietuvą. Šiuo tikslu Kudirkos aikštėje buvo įkurtas specialus sriubų miestelis, kuriame tarp maltiečių draugų buvo galima sutikti ir Panevėžio krepšinio klubo „Lietkabelio“ žaidėją Simą Jasaitį – žinomas vyras praeivius vaišino moliūgų sriuba. Krepšininkas įsitikinęs, kad mūsų dėmesys ir jautrumas stokojantiems – itin svarbus ir reikšmingas. Jam pritaria ir sutuoktinė dainininkė, vizažistė Oksana Pikul-Jasaitienė.

„Bet koks jautrus ir geras poelgis, parama, pagalba ar paguoda silpnesniam suteikia labai daug pozityvios energijos ir tai yra geriausia, ką galime gauti patys, padėdami kitiems. Abu su Simu nevengiame prisidėti prie paramos, abu skatiname visuomenę padėti ir seneliams, ir sergantiems vaikams. Nelaikau to kažkuo ypatingu – taip turėtume elgtis visi“, – pasakojo

Nepritekliaus jausmas Oksanai ir Simui nėra gerai pažįstamas, abu sutuoktiniai sako niekuomet nesusidūrę su tokiomis problemomis, su kuriomis tenka gyventi vienišiems senoliams šiandien. Nors abu sako niekuomet nejutę, kas yra stygius, prasitarė, kad abu kilę iš paprastų šeimų.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Oksana Pikul-Jasaitienė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Oksana Pikul-Jasaitienė

„Mes nesame storžieviai, matome, koks pasaulis yra aplink mus ir kaip gyvena senoliai. Negalime užsimerkti, nes esame jautrūs šalia mūsų gyvenančių žmonių problemoms, todėl ir ištiesiame pagalbos ranką. Labai palaikau Simo norą jau ne pirmus metus prisijungti prie maltiečių“, – kalbėjo O.Pikul-Jasaitienė.

Pasiteiravus, ar kada drauge su Simu padiskutuoja apie senatvę, Oksana kalbėjo, kad ramios, užtikrintos ir orios senatvės norėtų tiek ji, tiek vyras, kaip ir daugelis žmonių.

Tačiau garsaus krepšininko žmona sako suprantanti, kad tai, jog daug dirbame šiandien, toli gražu nereiškia, kad senatvėje dėl šios priežasties sulauksime adekvačių pajamų pragyvenimui.

INK agency nuotr./Simas Jasaitis
INK agency nuotr./Simas Jasaitis

Anot jos, pajamos taip pat nėra garantija, kad senatvė bus lengva, rami ir nesudėtinga. Paklausta, ko, jos manymu, dar reikia, Oksana įvardijo, kad itin svarbus dalykas yra ir sveikata.

„Be abejo, norėtųsi būti sveikiems, gyventi ramybėje, auginti anūkus. Tikime, kad kai būsime seni, galėsime nusipirkti gero ir pilnaverčio maisto. Tačiau akivaizdu viena: ne visuomet sukaupta pensija gali būti tokia, kurią gaunant būtų galima gyventi patogiai. Esu labai jautri senolių problemoms šiandien. Daugelio jų pajamos Lietuvoje yra per mažos ir tą matyti man skaudu. Juk žmonės kūrė savo gyvenimą, dirbo, tačiau senatvėje taip vargsta. Negalime būti nejautrūs ir nusisukti, visi privalome ištiesti pagalbos ranką“, – sako O. Pikul-Jasaitienė.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Oksana Pikul-Jasaitienė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Oksana Pikul-Jasaitienė

Simo Jasaičio žmona ragina visuomenę aktyviau jungtis ir dalyvauti paramos projektuose. Jos įsitikinimu, kuo daugiau žmonių dalijasi savo gerumu – tuo daugiau pagalbos visi kartu galime suteikti stokojantiems.

„Įsivaizduokite, jeigu remti sunkiau gyvenančius, padėti jiems buityje galėtume visi kartu? Prisidėti nors po trupinėlį? Vargstantiems pasimirštų kasdieniai rūpesčiai, juos dažniau lydėtų šypsena ir džiaugtųsi širdis. O juk tiek nedaug tereikia“, – sako ji.

Šiemet tarp maltiečių draugų buvo galima sutikti ir humoristą Mantą Katlerį – penktadienio vakarą sostinėje jis taip pat dalijo sriubą.

Lėšos „Maltiečių sriubos“ akcijai renkamos iki šių metų pabaigos. Už jas savanoriai visus metus skurstantiesiems vežios maistą ar padės buityje. Maltiečiai pastebi, kad vis daugiau senyvo amžiaus žmonių prašo pagalbos, nes patys neišgali nusipirkti maisto, pasirūpinti sveikata ar buitimi.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kalėdoms namus papuošusi O.Pikul-Jasaitienė: „Sau ir visiems linkėčiau ramybės, šilumos ir meilės“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką