Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Simpsonų“ karaliavimas TV eteryje baigiasi?

„Simpsonų“ kūrėjas Mattas Groeningas su garsiojo serialo personažais
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / „Simpsonų“ kūrėjas Mattas Groeningas su garsiojo serialo personažais
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Neįtikėtino populiarumo visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje, sulaukęs JAV animacinis serialas apie Simpsonų šeimos gyvenimą („The Simpsons“) gali sulaukti gyvavimo saulėlydžio. Taip nutiks, jei serialą kurianti kompanija „20th Century Fox“ nesusitars su pagrindinius personažus įgarsinančiais aktoriais dėl kai kurių kontrakto sąlygų.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Šios savaitės pradžioje „20th Century Fox“ išplatino pranešimą apie tai, kad nebekurs serialo, jei nebus susitarta su įgarsintojais: „Jau 23 sezonus „Simpsonai“ išlieka populiarumo viršūnėje ir mes vis dar nepraradome kūrybos gyslelės, vis dar turime minčių, ką rodyti tolimesnėse serijose ar sezonuose. Mes tikime ir manome, kad serialas turėtų tęstis, tačiau mes negalime kurti tolimesnių sezonų esant dabartiniam finansiniam modeliui. Mes viliamės, kad pavyks pasiekti susitarimą su įgarsintojais ir Simpsonai džiugins žiūrovus dar daug metų.“

Pranešama, kad jei nebus pasiektas abi puses tenkinantis susitarimas, Matto Groeningo kuriami „Simpsonai“ baigsis kitų metų pavasarį, parodžius paskutinę 23 sezono seriją.

Jau ir anksčiau būta nesutarimų su šešiais didžiąją dalį personažų įgarsinančiais aktoriais. Kompanija yra grasinusi pakeisti juos kitais panašius balsus turinčiais įgarsintojais, tačiau tam prieštaravimo serialo prodiuseris. Dabar įgarsintojams primygtinai liepiama sutikti savo atlyginimus sumažinti 45 proc.

Aktoriai bandė derėtis, kad jų atlyginimas būtų sumažintas 30 proc., tačiau jie papildomai gautų nedidelę dalį nuo serialo uždirbamo bendro pelno. „Simpsonų“ uždirbami pinigai siekia milijardines sumas – visame pasaulyje brangiai parduodamos teisės į serialo rodymą, parduotuvėse galima rasti įvairių suvenyrų su pagrindiniais herojais (drabužiai, žaislai, namų apyvokos daiktai ir kt.), išleidžiami DVD, kompiuteriniai žaidimai ir t.t.

„Fox“ sako, neva jei nesumažins produkcijos išlaidų, turės nutraukti serialą. Tačiau toks noras drastiškai sumažinti sunkiai dirbančių įgarsintojų atlyginimus yra nesuvokiamas – kompanija per dvidešimtmetį iš šio serialo susikrovė milijardinius turtus ir pinigai nenustos kapsėti net ir nutraukus filmavimą. Jie elgiasi nesąžiningai – įgarsintojai sutinka trečdaliu mažinti savo atlyginimus, tačiau „Fox“ to negana...“ – kalbėjo vienas prisistatyti nepanoręs šaltinis, prisidedantis prie serialo kūrybos proceso.

FOX nuotr./Priea kiekvieną Simpsonų seriją rodoma vinjetė atnaujinta po dvideaimties metų.
„Simpsonai“

Įgarsintojai gauna gana solidžius atlyginimus, tačiau jie yra įsitikinę, kad nemažai prisidėjo prie serialo populiarumo visame pasaulyje ir yra nusipelnę kokio nors procento iš bendro pelno. Danas Castellaneta (įgarsina Houmerį, senelį Simpsoną, klouną Traškį ir kt.), Julie Kavner (įgarsina Mardžę, jos seseris dvynes ir kt.), Nancy Cartwright (įgarsina Bartą ir kt.), Yeardley Smith (įgarsiną Lizą), Hankas Azaria (įgarsiną barmeną Mo, policijos šefą Bizūną ir pardavėją Eipą) ir Harry Sheareras (įgarsina poną Degėlą, direktorių Lupiką, Nedą Flandersą ir kt.) per metus uždirba po maždaug 8 mln. JAV dolerių (apie 20 mln. litų) už 22 savaičių (apie pusės metų) darbą. Net ir sumažinus atlyginimus jie gautų kiek daugiau nei 4 mln. JAV dolerių (apie 10 mln. litų) per metus.

Be „Simpsonų“ įgarsintojai dirba ir kituose projektuose: D.Castellaneta taip pat įgarsina serialą „Greek“, N.Cartwright savo balsą buvo paskolinusi serialams „Rugrats“, „The Replacements“ ir „Betsy's Kindergarten Adventures“, H.Azaria dar įgarsina serialą „Free Agents“, taip pat prisidėjo prie šiemet pasirodžiusių filmų „Užkratas“ ir „Smurfai“ kūrimo.

„Simpsonai“ yra ilgiausiai rodoma situacijų komedija per visą televizijos istoriją. Pirmoji serija buvo parodyta 1987 metais prieš Kalėdas.

VIDEO: Simpsons

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką