Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 31d. 18:29

Skaiva Jasevičiūtė: natūralistės apsimetėlės

Skaiva Jasevičiūtė Ypatingos
Asmeninio archyvo nuotr. / Skaiva Jasevičiūtė

Ar esate girdėję posakį: „Pats gražiausias – natūralus grožis“? Jau su tokiu pasakymu tikrai nepasiginčysi, bet ar kada nors įsigilinote, ką tai reiškia?

Pastaruoju metu aplink priviso labai daug natūralisčių apsimetėlių. Neseniai sėdėdama pas makiažo meistrę kėdėje išgirdau į kitą kėdę atsisėdusios merginos prašymą: „Manęs nedažykit labai ryškiai, aš esu natūralistė.“ Jei tu natūralistė, ką tu išvis veiki pas makiažo meistrę? Arba ne kartą esu girdėjus vyrus sakant: „Man graži tik natūrali moteris, be tų visų nesąmonių.“ Aha, laba diena, tiesiog tau tavo žmona nesako, kiek daug tų nesąmonių kasdien darosi, kad tik tau būtų graži.

O geriausia, kai koks portalas parašo apie žinomą moterį, kuri pasidarė bet ką – nuo veido valymo iki krūtinės pakėlimo – ir pasipila kvaksės su savo aiškinimu, koks natūralus grožis yra svarbus. Tada paspaudi ant komentatorės nuotraukos ir 9 atvejais iš 10 randi senjorą su gerai pieštuku nupieštais antakiais. Tai kodėl čia dvigubi standartai?

Nuo kada rūpintis savo kūnu, veidu, plaukais tapo gėda? Jūs pastebėjote, kad moterys nelinkusios atvirauti apie savo grožio procedūras, nes bijo būtent tokių reakcijų? Todėl apsimetinėja, kad nieko nedarė ir čia jos natūraliai gražėja senėdamos. Natūraliai gražėti senėjant yra neįmanoma. Tai prieštarauja gamtos ir traukos dėsniams. Ir tik dėl mūsų iškrypusio visuomenės požiūrio reta kuri moteris ne tik bijo pasakyti, kad ką nors pasidarė savo veidui ir kūnui, bet ir bijo tai pasidaryti. Nes jei pasisakys, šimtu procentų užsiraus ant kokios nors „natūralistės“, kuri aiškins, kaip čia „visai be reikalo tai darei, nes esi ir taip graži“.

Jei save vadinat natūraliste, tada nustokite šalinti plaukus nuo kojų ir pažastų, nustokite naudoti dezodorantą, dažyti plaukus, išmeskite makiažo priemones, kremus ir kitą kosmetiką. Prauskitės vandeniu ir tiek. Nes tai ir yra natūralistės apibūdinimas. Visa kita yra veidmainystė.

Atsibuskim, mes gyvename laikais, kurie mums, moterims, yra labai dėkingi – aplink daug grožio specialistų, kurie pasiruošę sustabdyti jūsų senatvę. Ir išmokime skirti sąvokas – natūralistė – moteris, kurios oda nemačius makiažo ir kremo, plaukai dažų, o nagai lako.

Natūraliai gražiai atrodanti moteris yra ta moteris, kuri savim rūpinasi, moka saikingai pabrėžti savo grožį. Ir tas žodis saikingai čia labai svarbus, nes būtent moterys, nemokančios laiku sustoti, ir suformavo neigiamą požiūrį į visas grožio procedūras.

Ne visos moterys, pakoregavusios lūpas, tampa ančiasnapiais. Ne visos moterys susileidusios botokso tampa bobom be mimikos. Ne visos pasididinusios krūtinę tampa kekšėm. Todėl neverta visų, apsilankiusių pas grožio specialistus, mesti į vieną katilą. O ypač neverta kitam siūlyti būti natūraliai gražiu ką tik pačiai grįžus iš cheminio antakių dažymo.

Komentarai: 18

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką