Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 18d. 18:00

Skaiva Jasevičiūtė: Tie skanūs žodžiai „pati kalta“, pateisinantys žagintojus, skriaudėjus ir net mirtį

Skaiva Jasevičiūtė Ypatingos
Robert Mishka nuotr. / Skaiva Jasevičiūtė

Atsiradus internetui ir socialiniams tinklams beveik kiekviename iš mūsų užgimė naujas teisėjas, kuris rytą ir vakarą pasiruošęs paskelbti savo kaltinamąjį nuosprendį bet kuriam nepažįstamam žmogui. 

Ar matėt, kiek žmonių po straipsniu, kad Vilniaus naktinio klubo tualete buvo sumušta ir išžaginta mergina, parašė: „Pati kalta“? Nematėt?

Skaičius jus nustebintų ir šokiruotų. Ir tarp tų žmonių ne vien vyresnio amžiaus iki koktumo nuobodų gyvenimą gyvenančios moterėlės. Ne, tarp jų daug vyrų, jaunų merginų ir net policininkas, kuris, atrodo, aiškiausiai iš mūsų visų turėtų suprasti, kuo skiriasi auka nuo žagintojo.

Atėjai į barą ir išgėrei? Viskas aišku – nori sekso.

Atėjai į barą ir išgėrei? Viskas aišku – nori sekso. Pašokai klube – aišku, nori sekso. Nešioji aptemptus rūbus – tu tikrai nori sekso. Taigi bet kuris baisus diedas turi teisę tave tempti į tualetą ir žaginti, nes juk pati kalta – aiškiai parodei, kad to nori. Na, ar bent jau jis pamanė, kad tu to nori.

Sunku patikėti, kad šiais laikais vis dar yra taip mąstančių žmonių. Dėl tokių kaip jūs merginos, patyrusios prievartą, bijo kreiptis pagalbos, dėl tokių kaip jūs žagintojai jaučiasi nebaudžiami. Gaila, bet šito nei policininkas, nei visi kiti nesupranta. Arba nenori gilintis – parašyti „pati kalta“ juk taip lengva. Policininką, tikiuosi, už tokius komentarus nubaus jo darbovietė, o kas įkrės proto likusiems „teisėjams“?

Tačiau čia dar ne viskas. Buvo neseniai dar vienas atvejis – jauna pora atostogaudama Jordanijoje žuvo automobilio avarijoje. Ir ką jūs sau galvojat? Šimtai komentuotojų rašė „nereikia po visokius užsienius važinėt“, supraskit – patys kalti, kad žuvo, nes nuvažiavo paatostogauti.

Kas verda tokių žmonių galvose? Pati ir atsakysiu – tokių žmonių galvose verda bukumo košė, kuri kartais pervirus išbėga jiems per visus galus į viešumą.

Tokie žmonės visada sako: „tai išsiskyrei su vyru, tikriausiai bloga žmona buvai“, „jei vyras eina pas kitą – pati kalta, nepasistengi seksuali kasdien būt“ arba „susirgai vėžiu? Pati kalta, nereikėjo kolos gert.“

Neseniai viena mano pažįstama pasiskundė, kad nori palikti geriantį, darbo neieškantį vyrą, kuris linkęs smurtauti. Spėkit, ką jai pasakė giminaičiai? Ogi: „tai pati kalta, kad jis toks, nesudomini jo įdomiu hobiu, nesmagu jam su tavim, dėl to ir geria.“

Pagal šių žmonių logiką būtų galima išprievartauti kas antrą instagramo vartotoją (pati kalta, kam tas gražias nuotraukas kėlei), išdaužyti stiklus kiekvienai naujai mašinai (pats kaltas, ko čia važinėji ir maivaisi su gražia mašina) ir ištrypti kiekvienos babos braškyną (o ko tokias gražias uogas užaugino, ryškiai provokuoja).

Mano, kaip laisvos šalies pilietės, nuomonė paprasta – tokie žmonės buki.

Tokie „pati kalta“ rašytojai labai mėgsta sugėdinti šaukti: „Aš turiu teisę pasakyti savo nuomonę, mes laisvoj šaly gyvenam.“ Tai mano, kaip laisvos šalies pilietės, nuomonė paprasta – tokie žmonės buki. Ir jie neturi dabar jokios teisės įsižeist, nes juk turi internetą ir jame reiškiasi – vadinasi, nori dėmesio, kitaip sakant – patys kalti.

Aš labai tikiuosi, kad policininkas, apie išprievartautą merginą parašęs „mažiau lakt reikia ir raitytis ir nieko nebus“, sulauks nemalonumų darbe. Ir tikrai šiuo atveju bus pats kaltas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką