Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 11d. 19:59

Skaiva Jasevičiūtė: Visada kaltos moterys!

Skaiva Jasevičiūtė Ypatingos
Asmeninio albumo nuotr. / Skaiva Jasevičiūtė

Dabar vyrai turėtų pulti prieštarauti, nes juk mes, moterys, visada sakom, kad dėl visko kalti esate jūs. Bet aš šį kartą ne apie buitinius konfliktus, kur sukitės vyrai kaip norit – vis tiek liksite kalti, net jei nieko ir nepadarėt. Šį kartą aš vėl noriu pakalbėti apie dvigubus standartus, kurie mūsų visuomenėje įleidę šaknis lyg šimtametis ąžuolas. Mūsų visuomenėje žmonės labai dažnai nesigilindami į situaciją yra linkę nuteisti moterį ir išaukštinti vyrą.

Kalbėkime konkrečiais pavyzdžiais. Neseniai Agnė Jagelavičiūtė savo soc. tinkle įkėlė gražią nuotrauką su draugu Mariumi. Išsiskyrusi moteris pasidalino nuotrauka su vyru. Kas čia tokio? Oi ne, pasipylė komentarai, kad ji pasileidėlė, per jauną vyrą susiradusi, šeimos negerbianti, blogą pavyzdį vaikui rodanti bloga bloga moteris. Pasipylė užuojautos jos buvusiam vyrui, moralizavimas ir visuotinis smerkimas. Bet jei nuotrauką su dešimčia metų jaunesne mergina būtų įsikėlęs jos buvęs vyras, tai spėju, kad jis būtų „šaunuolis, kuris greitai atsigavo po skyrybų ir toliau kuria savo gyvenimą“.

Indrė Stonkuvienė, pasidalinusi savo nuotrauka su Vidu Bareikiu irgi sulaukė komentarų „per greitai“, „ką vaikai pagalvos“, „šeimų griovėja“ , „vargšas Stonkus“. Ir visiems labai vienodai, kad vargšas Stonkus naują merginą susirado pirmas. Bet jis vyras, jam galima, o išsiskyrusi moteris turi minimum du metus gedėt ir tik tada leisti sau džiaugtis naujais santykiais. O geriausia – išvis nesidžiaugti, nes džiaugsmas erzina kitus žmones.

Neseniai plačiai aprašytas Karolinos Meschino meilės trikampis irgi sulaukė komentarų į vienus vartus – mergina išardė grupę, pabėgo pas geriausią savo vaikino draugą, sugriovė vyrišką draugystę. Ir komentatoriai nesistengė net trumpam pagalvoti, kad nė velnio nežino, kas buvo šios poros santykiuose, o kam galvoti, jei lengviau nuteisti: susidėjai su savo buvusio draugu? Diagnozė aiški – esi paleistuvė ir ragana, kokių reta.

Ir tokių pavyzdžių ne vienas ir ne du, paskaitykite komentarus. Jei tik straipsnis apie žinomą porą – 90 procentų iš 100 bus kalta moteris. Net jei jos vyras išėjo pas kitą – vis tiek kalta. Nesirūpino juo padoriai, tikriausiai dažniau į veidrodį žiūrėjo nei į mylimajį, todėl jam, vargšeliui, nieko kito neliko, kaip tik susirasti kitą.

Nereikia net žinomų moterų. Dvigubi standartai galioja visoms moterims. Vyras nuėjo vakare į barą, leidžia laiką su draugais. Moteris su draugėmis nuėjo vakare į barą – garantuotai ieško su kuo permiegot. Vyras permiegojo su keliolika moterų – mačo, donžuanas ir superviliotojas. Moteris turėjusi daugiau nei keturis vyrus – visiška kekšė. Vyras susirado meilužę – tikriausiai žmona jo poreikių nesugebėjo patenkinti. Moteris susirado meilužį – visiška kekšė, amorali šeimos griovėja.

Bet baisiausia yra tai, kad dažniausiai tokius komentarus rašo taip pat moterys. Labai noriu tikėti, kad jos yra tikros namų deivės, kurios ir valgyt paruošia, namučius sutvarko, su vaikais pamokas paruošia ir seksualius naktinius užsideda, ir vyrą kasdien lepina nepavargdamos. Joms galvos neskauda ir šika jos tikriausiai tik vaivorykštėm. Ir dėl to jos mano turinčios teisę smerkti visas kitas. O gal smerkia todėl, kad jų vyras neseniai parašė laišką man į radijo laidą: „Turiu puikią žmoną, rūpestingą, gražią, ji labai mane myli ir labai dėl manęs stengiasi, bet aš vis tiek kas rytą nubudęs kelias minutes pasvajoju, kad nubundu šalia Karolinos Meschino...“

Komentarai: 13

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Gerumu dalintis gera

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

19:28
00:40
22:17

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką