Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gegužės 15d. 09:55

Skambant dainoms paskelbta „Metų kaunietė 2020“: ja tapo medikė, kūrėja, visuomenininkė J.Jankauskienė

Jūratė Jankauskienė
Justinos Lasauskaitės nuotr. / Jūratė Jankauskienė
Nuo šiol į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Akių ligų klinikos profesorę Jūratę Jankauskienę galima kreiptis nauju kreipiniu: „Metų kauniete“.

Šis garbingas titulas jai atiteko sulaukus daugiausiai skaitytojų balsų dienraščio „Kauno diena“ organizuojamuose rinkimuose, skirtuose pagerbti Kauno ir Kauno krašto moteris už jų gerus darbus, talentus ir atsidavimą, Kauno ir Kauno krašto garsinimą, rašoma organizatorių pranešime spaudai.

Skleisti meilę ir šviesą

„Metų kaunietės“ rinkimai, J.Jankauskienės vertinimu, padeda atskleisti kauniečių moterų „vertybes, savastį, prasmingą veiklą, kūrybos gelmes, kurios svarbios ugdant dabarties ir ateities kartas“. Medikė, dėstytoja savo gyvenimo kredo „Skleisti meilę ir šviesą“ stengiasi pritaikyti ir kasdieniame gyvenime, ir profesiniame kelyje.

„Studentams noriu perteikti, kad ne tik vaistais ligas gydytų, bet ir širdimi, jautrumu, paguoda, šiltu žvilgsniu. Man labai svarbu, kad šiuolaikinis studentas, būsimas gydytojas, dar studijų suole suvoktų, su kokia liga, galinčia sukelti aklumą, jis turi būti pasiruošęs kovoti ir padėti žmogui ją įveikti“, – kalbėjo J.Jankauskienė, ruošianti naujus specialistus, o taip pat vedanti kvalifikacijos kėlimo kursus jau dirbantiems oftalmologams.

Justinos Lasauskaitės nuotr./Jūratė Jankauskienė
Justinos Lasauskaitės nuotr./Jūratė Jankauskienė

Ji taip pat nemažai laiko skiria ir švietėjiškai veiklai. Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos nariams, Kauno aklųjų centro darbuotojams, Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilikos senjorų grupei skaito paskaitas apie akių ligas, pataria, kaip jų išvengti ir gydyti, pasakoja apie bičių produktų taikymą įvairių ligų profilaktikai.

Leidžia knygas apie filosofą Vilhelmą Storostą-Vydūną, kitas žinomas asmenybes, prisideda įvairius kultūrinius renginius. Medikė apdovanota ir poetės bei tapytojos talentu, baigė muzikos mokyklą, groja akordeonu, fortepijonu, kanklėmis.

Prezidento G.Nausėdos sveikinimai

„Metų kaunietės 2020” nugalėtojos bei kitų finalo dalyvių pagerbimo šventė šįkart surengta be žiūrovų, tačiau finalininkėms atskriejo nuoširdūs prezidento Gitano Nausėdos sveikinimai.

„Pavasaris jūsų mieste ir vėl pražysta gražia iniciatyva – pagerbiant moteris, kurių išskirtinumą, stiprybę, talentą iškalbingai liudija jų darbai“, – šalies vadovo žodžius finalo dalyvėms ir organizatoriams perskaitė renginio vedėjas Kauno nacionalinio dramos teatro aktorius Dainius Svobonas.

„Nuoširdžiausi sveikinimai jums, kuriančioms ir dirbančioms iš pašaukimo, iš gebėjimo atjausti, iš begalinio atsidavimo. Visoms, kurios pasiekusios savo profesines aukštumas, dalijasi patirtimi su žmonėmis, savo miestu – ir kartu su visa Lietuva. Ačiū, kad taip gražiai ir kilniai įprasminate savo ir kitų gyvenimus! Neškite savo šviesą! Tegul jos visada užtenka ir Kaunui, ir kiekvienam žmogui!“ – dėkojo ir linkėjo prezidentas.

Renginio vedėjas D.Svobonas pridūrė, kad visos finalo dalyvės jam paliko didelį įspūdį visų pirma savo skleidžiama šviesa.

Renginio akimirkos:

Pristatytos dvidešimt moterų ir merginų

Šiemet kaip ir ankstesniais metais visuomenei dienraščio „Kauno diena“ puslapiuose ir portale kaunodiena.lt buvo pristatyta iš viso dvidešimties projekto dalyvių asmenybės ir jų veikla. Šešios finalo dalyvės buvo pristatytos dar išsamiau. Apie visas jas sukurti vaizdo siužetai, taip pat pakviestos į interviu į „Kauno dienos“ TV studiją, transliuojamą ir per „Init TV“. Finalo dalyves savo klausytojams pristatė ir radijo stotis „Tau“.

„Metų kaunietei 2020“ be didžiulio kauniečių palaikymo, dėmesio ir padėkos už nuveiktus darbus, atiteko ir vardinė nugalėtojos statulėlė, kurią sukūrė stiklo dizaineris Edmundas Unguraitis, gėlės ir projekto rėmėjų prizai.

Kitos penkios finalo dalyvės taip pat buvo apdovanotos E.Unguraičio sukurtomis statulėlėmis, projekto rėmėjų prizais ir šypseną paryškinusiomis salono „Tarp gėlių“ sukurtomis gėlių puokštėmis.

Be J.Jankauskienės, daugybės skaitytojų balsų sulaukė ir į finalą buvo deleguotos šios moterys:

Sabina Martinaitytė – legendinė operos solistė, VDU Muzikos akademijos profesorė, savo talentu ir žiniomis besidalijanti su studentais. Apie ją gražiausiais žodžiais atsiliepia daugybė buvusių mokinių, tebetęsiančių ar tik neseniai pradėjusių sėkmingą savo, kaip dainininkų, karjerą.

Dileta Jatautaitė – Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos docentė, edukologijos mokslų daktarė, karinės anglų kalbos specialistė, įsitikinusi, kad nėra negabių žmonių. Lietuvą garsina atstovaudama šaliai NATO ir ES mokslinėse konferencijose, kalbų mokymo ir testavimo organizacijose, mokslo žurnalų redakcijų kolegijose. Veda nemokamus kalbų mokymo seminarus ir dalijasi gerąja patirtimi su Lietuvos bei užsienio šalių mokytojais ir dėstytojais.

Eglė Targanskienė – Samylų kultūros centro kultūrinių renginių organizatorė, pagarbos nusipelnė už nepailstamą kultūros puoselėjimą ir sklaidą pakaunėje, už idėją įamžinti Kauno marių dugne likusių kaimų atmintį, marių pakrantėje pastatant iš vandens išnyrančias skulptūras.
Daiva Garnienė – Kauno Maironio universitetinės gimnazijos direktorė, lietuvių kalbos mokytoja ekspertė, socialinių mokslų daktarė. Ji yra švietimo konsultantė, mokyklų vadovų mentorė, Lietuvos maironiečių draugijos viena įkūrėjų, Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos Kauno skyriaus tarybos narė.

Giedrė Širvinskienė – psichologė, šeimų konsultantė, LSMU Sveikatos psichologijos katedros docentė, trijų vaikų mama, daug padedanti įgyvendinant Krizinio nėštumo programą ir dirbanti su keblioje situacijoje atsidūrusiomis pastojusiomis moterimis, kurioms reikalinga pagalba.

Vilmanto Raupelio ir Justinos Lasauskaitės nuotr./Martynas Kavaliauskas
Vilmanto Raupelio ir Justinos Lasauskaitės nuotr./Martynas Kavaliauskas

Padėkos ir muzikinės dovanos

Dienraštį „Kauno diena“ leidžiančios „Diena Media News“ direktorius Tadas Širvinskas sveikindamas naująją „Metų kaunietę“ bei kitas finalo dalyves kartu joms ir dėkojo.

„Projekto tikslas – visuomenei parodyti, pristatyti moteris, kurios daro gerus darbus Kaunui, Kauno kraštui, Kauno krašto žmonėms. Kai „Kauno diena“ prieš devynerius metus pradėjo šį projektą, niekas neabejojo, kad tokių moterų yra daug, bet niekas negalėjo patikėti, kad jų tiek daug“, – pasakojo T.Širvinskas, pridūręs, kad šiemet skaitytojai už kandidates atidavė rekordinį balsų skaičių.

Apdovanojimo iškilmes papildė specialiai šiai progai žinomų Kauno valstybinio muzikinio teatro atstovų ir kitų atlikėjų parengti įspūdingi muzikiniai numeriai. Visa tai transliuota per LNK.

Muzikinė dalis per šiųmečius „Metų kaunietės“ apdovanojimus patikėta Merūnui Vitulskiui, Karinai Krysko, Jeronimui Miliui, Marijai Arutiunovai, Martynui Kavaliauskui, Egidijui Bavikinui, teatro choro vokaliniam ansambliui, vadovaujamam Rasos Vaitkevičiūtės, ir teatro instrumentinei grupei, kurios vadovas – Jonas Janulevičius. Renginio režisieriai – Viktorija Streiča ir Kęstutis Jakštas. Televizijos transliacijos režisierius – Gražvydas Muižys.

Vilmanto Raupelio ir Justinos Lasauskaitės nuotr./Merūnas Vitulskis
Vilmanto Raupelio ir Justinos Lasauskaitės nuotr./Merūnas Vitulskis

„Metų kaunietė“ – ir R.Meilutytė

Pernai rinkimuose triumfavo paauglė Andrėja Veličkaitė, nesutrikusi ir padariusi viską, kad būtų išgelbėta viešoje vietoje sąmonę praradusio ir nebekvėpavusio vyro gyvybė.

Užpernai titulas atiteko Kauno klinikų Kardiologijos klinikos Išeminės širdies ligos skyriaus vadovei profesorei Olivijai Gustienei, dar ankstesniais metais projekte nugalėjo tuometinė Vytauto Didžiojo universiteto mokslininkė, humanitarinių mokslų daktarė, Lietuvos kultūros tarybos narė ir pasaulinės ICOMOS organizacijos Lietuvos biuro viceprezidentė Ingrida Veliutė.

„Metų kaunietės“ titulą yra pelniusios ir olimpinė čempionė Rūta Meilutytė, tekstilininkė, kalėdinių eglių kūrėja Jolanta Šmidtienė, Kauno apskrities vyrų krizių centro viena steigėjų ir vadovė psichologė Dovilė Bubnienė, Kauno senamiesčio draugijai vadovavusi Aistė Grybauskienė, profesionali vargonininkė ir J.Gruodžio konservatorijos dėstytoja, viena iš seniausių Lietuvos istorinių vargonų restauravimo iniciatorių Dalia Jatautaitė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Žiniasklaidai išplatintas pranešimas spaudai, publikuojamas be redakcijos įsikišimo rubrikoje „Pranešimai“
Temos: 1 Kaunas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką