Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 23d. 18:41

„Slavka Channel“ supykdė KLIPVID apdovanojimas Vidui Bareikiui: „1000 eurų prizas – už plagiatą?“

„Slavka Channel“ Vido Bareikio kūrinį prilygino plagiatui
„Slavka Channel“ Vido Bareikio kūrinį prilygino plagiatui

Prieš kelias dienas vykę muzikinių vaizdo klipų konkurso KLIPVID apdovanojimai įskėlė žiežirbą tarp dviejų kūrėjų. Atlikėjui Vidui Bareikiui atsiėmus statulėlę ir tūkstančio eurų piniginį prizą už vaizdo klipą „Man taip patinka“, pasipiktino ironišku turiniu garsėjančio kanalo „Slavka Channel“ kūrėjas Viačeslavas Mickevičius. Anot jo, apdovanojimas atiteko nuo A iki Z nuplagijuotam kūriniui, o kraujas užvirė taip stipriai, kad per parą net sukūrė tai neva įrodantį klipą.

Jau šeštus metus organizuoto muzikinių vaizdo klipų konkurso KLIPVID nugalėtojai paskelbti Vilniaus knygų mugės „Muzikos salėje“. Skelbta, kad norinčiųjų dalyvauti konkurse buvo rekordiškai daug: iš pateiktų 180 anketų į balsavimo etapą pateko 160 vaizdo klipų, kurie varžėsi geriausio klipo, režisieriaus, kinematografijos ir koncepcijos nominacijose.

Penki geriausi metų kūrėjai pasidalijo 500 eurų prizinį fondą, taip pat įteiktas Lietuvos gretutinių teisių asociacijos AGATA įsteigtas specialus 1 000 eurų vertės prizas.

O kam jis atiteks sprendė iš 13 narių sudaryta komisija: projekto vadovė E.Žižytė, asociacijos AGATA vadovė Agnė Begetė, asociacijos AVAKA vadovas Darius Vaitiekūnas, LRT OPUS laidų vedėjas Ramūnas Zilnys, režisieriai: Lina Lužytė, Giedrė Žickytė, Saulius Baradinskas, Eimantas Belickas, Vytenis Pauliukaitis, Tadas Vidmantas, Giedrė Beinoriūtė, Darius Miniotas, kino operatorius Vilius Mačiulskis.

Geriausios koncepcijos nominacija kartu su KLIPVID statulėle ir tūkstančio eurų premija atiteko Vido Bareikio klipui „Man taip patinka“. Atlikėjui atsiimant apdovanojimą scenoje jį sveikino muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys, taręs, kad prizą pelnė „žmogus, turintis toną fantazijos“.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./KLIPVID apdovanojimai
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./KLIPVID apdovanojimai

Vis dėlto „Slavka Channel“ autoriui V.Mickevičiui nepasirodė, kad Vidas Bareikis šiame klipe išnaudojo visą savo kūrybiškumą. Priešingai, Viačeslavas įsitikinęs, kad visos apdovanoto klipo idėjos yra vogtos. Tai jis neva įrodo kartu su drauge Ieva Makauskaite sukūrę palyginamąjį vaizdo klipą.

„Prieš mėnesį pirmą kartą pamatę Vido klipą iš karto buvome šokiruoti – gi ten kiekvienas momentas yra nuvogtas. Bet pasimiršome, galvojome gal pamatė kur panašias idėjas, užsifiksavo pasąmonėje ir tiek. Bet kai paskelbė KLIPVID nugalėtojus, mums toks pyktis užvirė. Nustebino ne Vidas, o komisijos sprendimas. Tarp 13 žmonių yra daug garbių kino ir meno atstovų – tai negi jie akli ir nemato, kas čia vyksta. Tad iš karto metėme visus darbus ir puolėme montuoti“, – 15min pasakoja „Slavka Channel“ autorius.

Anot jo, Vido Bareikio klipe akivaizdžiai matosi iš trijų skirtingų kūrėjų pavogtos idėjos. Įvertinkite „Slavka Channel“ sukurtą vaizdo klipą:

Kalbėdamas su 15min Viačeslavas Mickevičius nepagailėjo karčių žodžių KLIPVID komisijai. Anot jo, toks sprendimas yra tarsi pasityčiojimas ne tik klausytojų, bet ir kūrėjų.

„Komisija mus laiko neišprususiais idiotais, o tokie dalykai nustumia Lietuvą atgal į sovietmetį – viskas vogta, bet pirma vieta garantuota. Keista, kad tai daro ir vienas jauniausių teatro kūrėjų, kuris turėtų ne vogti, o mėtytis genialiomis mintimis. Dabar jis tesugeba su didele komanda ir žmonių pagalba akivaizdžiai nuplagijuoti kitus“.

Anot V.Mickevičiaus, būtų per švelnu pasakyti, kad šis video klipas buvo inspiruotas kitų kūrėjų. Jis pastebi, kad vaizdo klipe panaudoti tie patys rakursai, atitinka spalvinė gama, gausu ir net identiškų kompozicijų.

Komisija mus laiko neišprususiais idiotais, o tokie dalykai nustumia Lietuvą atgal į sovietmetį – viskas vogta, bet pirma vieta garantuota

„Klipą kūrėme 12 valandų, nes norėjome, kad jis pasirodytų būtent knygų mugės metu. Manome, kad komisija dar turi laiko pasitaisyti ir geriau tuos tūkstantį eurų atiduotų gyvūnų prieglaudai ar kitiems atstovams, kurie tikrai to nusipelnė“, – mano V.Mickevičius.

Asmeninio albumo nuotr./Viačeslavas Mickevičius
Asmeninio albumo nuotr./Viačeslavas Mickevičius

15min susisiekus su vaizdo klipu autoriumi Vidu Bareikiu, jis neslėpė nusivylimo sulaukęs tokių kaltinimų. Vis dėlto, kaip pats sako, visi išvardinti atlikėjai – „Die Antwoord“, Tommy Cash, „Little big“ – yra vieni mėgiamiausių, o jų kūryba išties inspiruoja. Visgi kalbas apie nuvogtas idėjas V.Bareikis griežtai neigia.

„Klipo scenarijus yra visiškai originaliai mano paties parašytas. Kurdamas niekuomet nesiremiu kitų kūrėjų idėjomis, to nemėgstu nei muzikoje, nei vaizde. Tik pabrėšiu – jokio plagiato čia nebuvo, – sakė atlikėjas, kuris vaizdo klipą kūrė kartu su režisiere Ieva Jūra Jūraite. – Tik pasakysiu, kad galima rasti dar bent šimtus grupių, kurių kūryboje išvystume panašių elementų. Tačiau tiesioginio plagiato intencijų tikrai neturėjau“.

V.Bareikis pastebi, kad išvardintos neva nuvogtos idėjos iš esmės nėra itin originalios, todėl nereikia stebėtis, jei autoriai jau tai kažkur naudojo. Kaip pats sako, ant rankų pirštų tikrai nebūtų įmanoma suskaičiuoti atlikėjų, kurie savo vaizdo klipe filmavosi sėdėdami ant automobilio kapoto.

Palinkėčiau visiems daugiau taikos ir mažiau pykčio

Jis taip pat pabrėžia, kad jo ir komandos kurtas vaizdo klipas atsirado anksčiau, nei Tommy Cash'o kūrinys „Little Molly“, tačiau dėl nacionalinio transliuotojo teko klipą kiek cenzūruoti.

„Tad galėčiau kreiptis į Tommy Cash dėl rausvaplaukių žmonių scenos ir kaltinti jį plagiatu, tačiau to nedarysiu, nes gerbiu kiekvieną kūrėją, lygiai taip pat kaip ir Viačeslavą ir jo kuriamą turinį“, – sako Vidas.

Vidas Bareikis mano, kad kūrėjai neturėtų vieni kitiems kišti kojų, o didesnį dėmesį skirti savo patiems kūrybai, jos tobulinimui.: „Palinkėčiau visiems daugiau taikos ir mažiau pykčio“.

Anot Vido Bareikio, ir jiems patiems apdovanojimas buvo didelė staigmena, o piniginį prizą ruošiasi skirti kūrybai.

Susisiekti su projekto vadove Egle Žižyte kol kas nepavyko.

VIDEO: VIDAS BAREIKIS - MAN TAIP PATINKA (OFFICIAL MUSIC VIDEO)

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką