Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šokolado karaliui Algimantui Jablonskui – kartūs rūpesčiai teisme dėl baudžiamosios bylos

Algimantas Jablonskas
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr. / Algimantas Jablonskas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Verslininkas Algimantas Jablonskas, žinomas kaip AJ šokolado parduotuvių įkūrėjas, priverstas lankytis teisme dėl baudžiamosios bylos, kurioje pagal prokuratūros pareikštus kaltinimus jam gresia nelaisvė iki septynerių metų.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„Aš ir pats norėčiau žinoti, dėl ko čia esu kaltinamas. Aš jokio nusikaltimo nepadariau – teisme taip ir pasakysiu“, – ketvirtadienį portalui Žmonės.lt pareiškė 49 metų Algimantas Jablonskas.

Vilniaus miesto apylinkės teismas nagrinėja baudžiamąją bylą, kurioje AJ šokolado parduotuvių įkūrėjas kaltinamas dėl turto iššvaistymo ir aplaidaus apskaitos tvarkymo.

Pagal Baudžiamąjį kodeksą (BK), tas, kas privalėjo tvarkyti, bet netvarkė teisės aktų reikalaujamos buhalterinės apskaitos arba aplaidžiai tvarkė teisės aktų reikalaujamą buhalterinę apskaitą, arba įstatymų nustatytą laiką nesaugojo buhalterinės apskaitos dokumentų, jeigu dėl to negalima visiškai ar iš dalies nustatyti asmens veiklos, jo turto, nuosavo kapitalo ar įsipareigojimų dydžio ar struktūros, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Kitas verslininkui inkriminuojamas BK straipsnis – dar griežtesnis: „Tas, kas iššvaistė jam patikėtą ar jo žinioje buvusį didelės vertės svetimą turtą ar turtinę teisę arba didelės mokslinės, istorinės ar kultūrinės reikšmės turinčias vertybes, baudžiamas laisvės atėmimu iki septynerių metų.“

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Algimantas Jablonskas
Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Algimantas Jablonskas (dešinėje) su advokatu teisme.

Pagal šios baudžiamosios bylos medžiagą, visi kaltinimai susiję ne su šokoladu verslu, o bankrutuojančia bendrove „Samtukas“. Ši įmonė buvo valdoma kaltinamojo sūnaus Irmanto Jablonsko.

„Aš su bendrove „Samtukas“ formaliai niekaip nesu susijęs, tik buvau savo sūnaus konsultantas sriubų restorano versle“, – Žmonės.lt paaiškino A.Jablonskas.

Kaltinamasis ir jo advokatas pripažino, kad apskaitos pažeidimų būta. „Iš tikrųjų, formaliai dokumentai nebuvo sutvarkyti, bet po to viskas buvo ištaisyta“, – pabrėžė kaltinamojo gynėjas Saulius Juzukonis.

VIDEO: Algimanto Jablonsko byla teisme

„Tas turtas – tai maždaug 75 000 litų suma. Tie pinigai buvo pervesti kitai bendrovei, nes tai buvo skola“, – A.Jablonskas viliasi, kad kaltinimai dėl turto iššvaistymo teisme subliūkš.

Tuo tarpu kaltinimai dėl iššvaistyto turto, kaip viliasi A.Jablonskas, bylos nagrinėjimo metu turėtų apskritai subliūkšti.

„Tas turtas – tai maždaug 75 000 litų suma. Tie pinigai buvo pervesti kitai bendrovei, nes tai buvo skola“, – aiškino A.Jablonskas, pabrėždamas, kad bet kuriuo atveju visus finansinius reikalus tvarkė nes jis, o „Samtukui“ vadovavęs jo sūnus Irmantas.

Kitame posėdyje šią baudžiamąją bylą nagrinėjanti teisėja ketina apklausti Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos specialistą, procese taip pat numatomos kelių svarbių liudytojų apklausos.

Po to paaiškinimus teismui galės pateikti ir pats kaltinamasis su savuoju advokatu.

Jei proceso metu kaltinimai pasitvirtins, bylą kuruojantis prokuroras galės siūlyti A.Jablonskui bausmę. Išnagrinėti bylą tikimasi tik rudenį.

Komentarai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką