-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti

Solveigos Mykolaitytės „CrossFit“ iššūkis: ko vengti, ką rengtis ir ką valgyti?

Pirmoji treniruotė modelio Solveigos Mykolaitytės neatbaidė. Atvirkščiai – įžiebė dar didesnį norą siekti rezultatų. Kuo ją patraukė „CorssFit“, kokios dažniausios pradedančiųjų klaidos ir kodėl mityba – neatsiejama treniruočių programos dalis?
Solveiga Mykolaitytė
Solveiga Mykolaitytė / Fotogenijų nuotr.

„Sportas – meilė, o ne kančia“

Nors norint užsiimti „CrossFit“ specialaus pasiruošimo nereikia (užtenka noro ir ryžto), bet pirmosios treniruotės – pačios svarbiausios. Pasak Solveigos trenerio Pauliaus Jurėno, pirmųjų treniruočių tikslas turėtų būti ne kiekybė, o kokybė: „Pirmųjų užsiėmimų metu labai svarbu išmokti pratimus daryti taisyklingai, suprasti techniką, o tik po to didinti svorius ir intensyvumą. Kitu atveju sportas naudos neduos.“

Solveigai pradėti sportuoti su treneriu – kur kas lengviau ir smagiau. „Trenerio pagalba man labai svarbi – mėgstu, kai taisyklinga ir teisinga. Juk sau pakenkti tikrai nesinori! O treneris ne tik padeda pratimus atlikti taip, kaip reikia, bet ir paskatina, motyvuoja – tai labai svarbu, ypač pradedant“, – tikina S.Mykolaitytė.

Meilę sportui dar sporto mokykloje jai įžiebė pirmasis treneris. „Jo dėka ne tik pamėgau sportą, bet ir nemažai supratau apie save kaip asmenybę. Iki šiol esu jam dėkinga! Sportas turi būti meilė, o ne kančia. Esu išbandžiusi nemažai sporto šakų – pradedant lengvąja atletika, krepšiniu ir baigiant tenisu. Tai labai skirtingos sporto šakos – turbūt tuo mane ir sužavėjo. Man patinka judėjimas, energija, tempas“, – šypsosi Solveiga.

Fotogenijų nuotr./Solveiga Mykolaitytė
Fotogenijų nuotr./Solveiga Mykolaitytė

Kaip išvengti klaidų?

Viena iš trenerio užduočių – padėti pradedančiam sportininkui vengti dažniausiai pasitaikančių klaidų. Anot P.Jurėno, daugelis jų priklauso nuo požiūrio ir tikslų, atvedusių į „CrossFit“ box‘ą: „Visiems norisi, kad pradžia būtų lengva, o rezultatai matytųsi iškart. Tačiau niekas nevyksta lengvai ir greitai“, – šypsosi treneris.

Jis įvardija ir dažniausiai pasitaikančias pradedančiųjų klaidas: „CrossFit sporte turime dienos pratimų seriją. Ne visi jie gali pavykti iš karto ir taisyklingai, tačiau nemažai pirmuosius žingsnius šiame sporte žengiančių žmonių sąmoningai vengia sunkesnių pratimų, kuriuos padaryti pavyksta ne iškart. Tačiau pratimų serijos sudaromos taip, kad didžiausią naudą duoda jų visuma, tad užuot vengus pratimų, kurių nepavyksta padaryti, reikėtų priimti juos kaip iššūkį ir pirmąjį tikslą.

Taip pat labai svarbu pratimus daryti „pilna koja“ – neatlikdami pratimo iki galo apgausite ne trenerį, o save. Tuomet ir rezultatų laukti teks kur kas ilgiau. Tačiau persistengti taip pat nereikėtų – pradedantiems klube užtenka apsilankyti porą kartų per savaitę. Sporto ir poilsio balansas labai svarbus – priešingu atveju prastėja ir rezultatai, ir motyvacija. Jei kyla abejonių, visuomet kreipkitės į trenerį, nebijokite klausti – kartu surasite teisingiausią kelią į tikslą.“

Fotogenijų nuotr./Solveiga Mykolaitytė
Fotogenijų nuotr./Solveiga Mykolaitytė

Motyvacija... spintoje!

Kas motyvuoja Solveigą keliauti į sporto salę? „Tikslas, meilė sportui ir... stilinga sportinė apranga“, – pripažįsta S.Mykolaitytė. „Įsigijus naują sportinės aprangos komplektą norisi kuo greičiau jį išbandyti. Ne namie prie veidrodžio, o sporto salėje! Tas noras nugali visus „gal truputį tingiu“ ir skatina neapleisti užsibrėžtų tikslų.“

Sportinės aprangos, ypač avalynės, svarbą pažymi ir Solveigos treneris. Tiesa, už stilių ir spalvas jam svarbesnė funkcinė paskirtis. „CrossFit – tai ir bėgimas, ir ropojimas, ir lipimas virve viename. Todėl labai svarbu, kad drabužiai visiškai nevaržytų judesių ir būtų patogūs. Ypatingą dėmesį reikėtų skirti avalynei – labai svarbu, kad ji nespaustų, bate liktų pakankamai vietos pirštams, o sportinio batelio padas neslystų ir būtų stabilus – jei jausitės patogiai, mintis teliks sutelkti tik į pratimus“, – pataria P.Jurėnas.

Ką valgyti?

Ar reikia maitintis tik baltymais? Treneris Paulius nusijuokia: „Tikrai ne! Tačiau subalansuota mityba padės sėkmingai siekti rezultatų. Atsižvelgiant į treniruočių programą, jūsų valgiaraštį turėtų sudaryti 30 proc. baltymų, 40 proc. angliavandenių ir 30 proc. riebalų. Šios formulės aklai sekti nereikėtų – kiekvienam ji pritaikoma asmeniškai. Svarbiausia, kad bent 80 proc. maisto raciono sudarytų kokybiški, neperdirbti produktai. Valgykite mėsą, žuvį, daržoves, riešutus, sėklas, šiek tiek vaisių ir atsisakykite cukraus.

Tačiau nekankinkite savęs – mitybą balansuoti pradėkite mažais žingsneliais. Na, o jei gimtadienio proga suvalgėte gabalėlį torto, vadinasi, kitą dieną reikės kiek stipriau padirbėti sporto salėje“, – šypsosi treneris P.Jurėnas.

Solveiga griežto mitybos režimo nesilaiko: „Man svarbiausia stebėti savo kūną ir jo pokyčius. Aš turiu galvoti, ką, kada ir kiek dedu į burną, tačiau turiu ir „sukčiavimo dienų“, kai į lėkštę įšoka toli gražu ne sveikas maistas (juokiasi). Tačiau jei pastebiu, kad kiek suapvalėjau, šoku į sportinius batelius ir kaltę išperku liedama prakaitą“, – pasakoja S.Mykolaitytė.

TAIP PAT SKAITYKITE: Solveigos Mykolaitytės atostogos Karibuose ir Meksikoje: pamatykite pavydėtinus kadrus

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius