Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 12 29, 12:49

Sostinės gatvėse varžėsi Kalėdų Seneliai, snieguolės ir nykštukai

Sekmadienį sostinėje įvyko 38-asis kalėdinis bėgimas, kuriame Kalėdų Senelio ar snieguolės kostiumu pasipuošę ryžosi jėgas išbandyti šimtai bėgikų mėgėjų. Varžybų metu gyvuoja tradicija bėgti vilkint Kalėdų Senelio ar snieguolės apdarais, tačiau šiais metais retas buvo pasipuošęs kostiumu.
Vilniaus gatvėse – kalėdinis bėgimas
Kalėdinis bėgimas / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Trasa driekėsi  nuo Vilniaus rotušės, Didžiąja, Vokiečių, Vilniaus gatvėmis, Gedimino prospektu, Odminių, Totorių, Liejyklos, Universiteto, Gaono, Stiklių ir Didžiąja gatvėmis iki Vilniaus rotušės pastato. Tai pirmas kartas, kuomet startuojama ir finišuojama Rotušės aikštėje.

Pagrindinė varžybų distancija yra 12 kilometrų. Šis skaičius simbolizuoja 12 mėnesių. Šiemet bėgikai taip pat galėjo bėgti 12 arba 6 kilometrus, arba pasirinkti estafetės rungtį ir keturiese įveikti po 3 kilometrus. Mažyliai varžėsi „Nykštukų bėgime“ įveikdami 500 metrų.

Pirmosios varžybos, 1975 metais buvo surengtos tam, kad bėgimo entuziastai bendraminčių būryje galėtų atšvęsti Naujuosius metus. Jose dalyvavo 77 bėgikai. Varžybų idėja nepakito ir šiandien. Šimtai bėgimo entuziastų paskutinį kartą metuose susirenka pasimatyti su draugais ir bendraminčiais, o ištroškę azarto – pasivaržyti. Iš viso šiais metais internetu užsiregistravo 2133 bėgikų.

Jauniausias Kalėdinio bėgimo dalyvis buvo trejų metų Tadas Gerulskis, 2009 metais 5 km varžybų trasą įveikęs su mama. Vyriausiam veteranui Vladui Levickiui varžybų dieną buvo 87-eri.

Vilniaus gatvėse – kalėdinis bėgimas.
Vilniaus gatvėse – kalėdinis bėgimas.

 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką