TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Specialiai Žmonės.lt: Dima Bilanas apie vaidmenį filme „Muzika lede“, laisvalaikį Vilniuje ir „Euroviziją“

Dima Bilanas ir Svetlana Ivanova
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Dima Bilanas ir Svetlana Ivanova filmuojasi Lietuvoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiuo metu rusų režisierius Jurijus Vasiljevas Lietuvoje kuria filmą „Muzika lede“. Meilės dramoje, kuri nukels į Pirmojo pasaulinio karo laikus, filmuojasi ir populiarus rusų popmuzikos atlikėjas Dima Bilanas (32), kuriam teko karininko Andrejaus Kulikovo vaidmuo. Portalui Žmonės.lt D.Bilanas sutiko papasakoti apie pirmąjį savo rimtą vaidmenį kine, laisvalaikį tarp filmavimų ir išsakė kiek netikėtą nuomonę apie „Euroviziją“.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„Tai mano pirmasis rimtas bandymas kine ir aš ilgai galvojau prieš priimdamas pasiūlymą. Prieš tai teko nusifilmuoti epizodiškai, tačiau nieko rimto. Pati istorija kartais susiranda tave ir reikia išlaukti, kada tam ateina tinkamas laikas. Aš apie vaidybą jau seniai galvojau, prisipažinsiu, kad net svajojau. Pasirodo, kad kartais slapčiausios svajonėms yra lemta išsipildyti. Bet koks žmogaus vystymasis, judėjimas į priekį, asmenybės augimas yra pats svarbiausias dalykas“, – Žmonės.lt sakė Dima Bilanas, paklaustas apie iššūkius, su kuriais jam teko susidurti tapus kino aktoriumi.

„Srityje, kurią tu puikiai žinai, pavyzdžiui, šou biznyje, scenoje, jautiesi ramus ir užtikrintas, tačiau neaugi. O dabar, atsidūręs man naujame kino pasaulyje, aš išgyvenu laimės akimirkas. Tai nutinka, kai pabandau save kažkokioje naujoje srityje. Būtent dabar tai vyksta su manimi“, – atviravo atlikėjas.

D.Bilanas sako, kad jam filmo scenarijus pasirodė itin įdomus. Tam vieningai pritaria ir visi filmo aktoriai.

Filmavimo aikštelėje D.Bilanas tapo neatpažįstamas, jo veidą dengia tanki barzda, jis vilki uniformą ir atrodo lyg iš akies trauktas kareivis. Kartu su popmuzikos žvaigžde vaidinantys lietuvių aktoriai, kuriems teko filmuotis masinėse scenosi, gyrė rusų atlikėją už mandagumą. Viena aktorė pasakojo, kad Dima labai draugiškas, kiekvieną dieną pasisveikina su visais kolegomis ir nė iš tolo neprimena pasikėlusio žvaigždūno.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Dima Bilanas
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Dima Bilanas

Filme D.Bilano personažas vyksta į Paryžių aplankyti savo senelio, karininko Andrejaus Dolmatovo kapo. Kelionėje jis susipažįsta su mergina, o kapinėse atsitiktinai pamato jos nuotrauką ant gretimo kapo paminklo...

Paklaustas, su kokiais sunkumais ir naujais potyriais teko susidurti filmavimo aikštelėje, Dima Žmonės.lt pasakojo: „Reikėjo priprasti prie kvapų, nes filmuojant naudojama pirotechnika ir kiti specialūs efektai. Taip pat teko prisijaukinti kostiumą-uniformą. Susidraugauti su žirgais, išmokti nešioti ginklą. Juk kasdieniniame gyvenime man netenka vaikščioti apsiginklavus. Kas bus toliau? Susidūrus su iššūkiais, mano užduotis – juos sėkmingai įveikti. Dar vienas naujas man dalykas, kurio mokausi  – savitvarda, nes iš prigimties esu impulsyvus žmogus. Todėl stengiuosi filmavimo aikštelėje pats daug nekalbėti, o klausyti, ką man sako kiti. Ir, žinote, man tai ima patikti. Galbūt taip pradėsiu elgtis ir gyvenime.“

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Dima Bilanas ir Svetlana Ivanova
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Dima Bilanas ir Svetlana Ivanova

D.Bilanas muzikinėje scenoje – patyręs artistas. O šis pagrindinis vaidmuo filme „Muzika lede“ – jam pirmasis. Kuris vaidmuo – atlikėjo ar aktoriaus – Dimai įdomesnis?

„Muzika man visada padeda, ką bedaryčiau. Pavyzdžiui, tarp muzikos ir žodžių yra ryšys, todėl muzika ir žodžiais gali išreikšti kažkokias emocijas, vienas elementas papildo kitą. Tai perteikti kitam žmogui reikia ypatingo talento. O filmavimo aikštelėje – kita gravitacija. Čia pirmame plane neskamba muzika, kuri man kartais yra reikalinga. Jei man reikia, aš galiu nueiti į šalį, pasiklausyti muzikos ir grįžti atgal į aikštelę. Aišku, yra ir skirtumų. Pirmą kartą filmavimo aikštelėje buvau labai susikoncentravęs ir persitempęs, per dieną sugebėjau ištarti vos penkis žodžius, na, gal daugiau, penkiasdešimt (juokiasi). Aš šiaip už kadro labai mažai kalbu“, – atviravo atlikėjas. Dima pasakojo, kad šiuo metu jam nereikia išmokti ilgo ir sudėtingo teksto, todėl jokių problemų dėl to jis neturi.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Filmavimo akimirka
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Filmavimo akimirka

Prakalbus apie mėgstamiausius aktorius, Dima gali vardyti tuziną vardų ir pavardžių. „Kaip mes galime apsieiti be Meryl Streep. Ji yra mano mėgstamiausia aktorė, nes sugeba vaidinti skirtingų žanrų filmuose. Dievinu Jacką Nicholsoną, Robertą de Niro. Taip pat žaviuosi Nonnos Mordiukovos, Liubovės Poliščiuk ir ne vieno šiuolaikinio Rusijos aktoriaus kūryba“, – pasakojo D.Bilanas.

Kino juostos filmavimas Lietuvoje vyksta jau ne pirmą dieną. Aktoriai dirbo Vilniuje, o dabar veiksmas persikėlė į Marcinkonių (Varėnos rajonas) geležinkelio stotį. Dima pasakojo, kad ne pirmą kartą lankosi Lietuvoje, tačiau šįkart jo viešnagė ypatinga.

„Galiu pasakyti, kad Vilniaus per dvi dienas negalima pažinti. Aš tik penktą ar šeštą dieną pradėjau viską apžiūrinėti. Žinote, dabar gyvename vien tik darbu, tad negali atsipalaiduoti ir pailsėti. Mėgstu daug vaikščioti. Aš tiek prisivaikščiojau Vlniuje, kad ant kojos batai sutrynė nuospaudą. Teko ieškoti vaistinės, nes prireikė pleistro (juokiasi). Vilniuje – labai daug galerijų, kuriose mėgavausi grafikos darbais. Šiuolaikinis meno muziejus, gražūs pastatai... Mes jau su kai kuriais kolegomis juokavome, kad reiktų nusipirkti čia butą ir apsigyventi. Vilnius yra žmonių miestas, jame nėra daug automobilių. Tai man ir patinka. Beje, vaikščiodamas po Vilnių filmuoju medžiagą savo muzikiniam vaizdo klipui“, – Žmonės.lt sakė D.Bilanas.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Filmavimo akimirka
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Filmavimo akimirka

Paklaustas apie lietuviškus patiekalus ir ar jam jau teko paragauti cepelinų, Dima sakė dar nespėjęs.

„Trečiadienį planavau važiuoti pavalgyti cepelinų, bet nepavyko. Žinote, dabar man skaniausias maistas tas, kurį gaunu filmavimo aikštelėje (juokiasi), būtent čia praleidžiu daugiausiai laiko“, – pasakojo dainininkas.

Koncertai, filmai, dalyvavimas įvairiuose renginiuose – Dimos kasdienybė, tačiau kada jis ilsisi ir ką veikia laisvalaikiu?

„Net nežinau, ką mėgstu daryti laisvu laiku... Dažniausiai aš ilsiuosi kurdamas muziką, mėgstu vaikščioti, gaminti maistą. Vienu metu turėjau daug darbų, įvairiausių projektų, tuomet mano mėgsamiausias laisvalaikio užsiėmimas buvo miegas“, – juokėsi D.Bilanas.

„Eurovizija“ – įminta ir nebeįdomi mįslė

Bilanas atstovavo Rusijai "Eurovizijoje" su daina „Never Let You Go“ 2006 metais ir tąkart užėmė antrą vietą. Atstovavęs Rusijai ir vėl – 2008-aisiais, konkursą laimėjo atlikęs dainą „Believe“. Ką jis mano apie šį konkursą dabar?

„Aš sudalyvavau „Eurovizijoje“ tuo viskas ir baigėsi, praradau susidomėjimą ja. Nebeturiu nieko bendro su tuo. Įminiau šią mįslę ir ji man nebeįdomi. Tačiau suprantu tuos, kurie domisi ir žiūri. Ir džiaugsiuosi už tuos, kam pasiseks. Jei tai nutiks jums, džiaugsiuosi ir jūsų pergale“, – Žmonės.lt sakė Dima Bilanas.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Dima Bilanas
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Dima Bilanas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką