Dabar populiaru
Publikuota: 2018 kovo 1d. 16:24

Stanislavas Stavickis – apie karjeros pradžią: kodėl prodiuseris liepė persivadinti Stano?

Stanislavas Stavickis-Stano
Giedriaus Abromavičiaus nuotr. / Stanislavas Stavickis-Stano

Prieš beveik trisdešimt metų ketvirtokas iš internatinės mokyklos, užgesinus šviesas buriantis bendraminčius prie knygų puslapių, vargu ar galėjo įsivaizduoti, kad taps tuo, kuo yra šiandien. Vienas žinomiausių Lietuvos prodiuserių, kompozitorių, dainininkų ir trijų vaikų tėtis – toks yra Stanislavas Stavickis-Stano, kurio garbei šeštadienio vakarą laidoje „Dainuok mano dainą“ skambės jo paties autoriniai kūriniai, kuriuos perdainuos scenos kolegos.

Būdamas mažas S.Stavickis-Stano turėjo svajonę – tapti garsiu poetu. Šiandien jo kuriamas dainas žino dažnas lietuvis. Kadaise garsus vyras buvo žinomas kaip „delfinas“, o dabar – tiesiog Stano. „Mes taip prieštaravom, sakėm, kad sutarties nepasirašysim, kas per „Delfinai“. Dar pasakė, kad negaliu būti Stanislavas, nes čia ne lietuviškas vardas – būsi Stano. Kas per nesąmonė?“ – karjeros pradžią laidoje „Dainuok mano dainą“ šeštadienį 19:30 val. per BTV prisimins prodiuseris.

S.Stavickis-Stano tikina, kad tai buvo du smūgiai per vieną ir tą pačią dieną, kurių jis nė kiek nesitikėjo. Tiesa, iš pradžių nepatikę pavadinimai greitai prilipo ne tik plačiai visuomenei, bet ir artimiesiems. „Po kurio laiko ir močiutė pradėjo vadinti Stano, – pripažįsta jis. – Pripratau, kad aš Stano. Net džiaugiuosi. Atiduodu pagarbą savo pirmajam prodiuseriui, kuris sugalvojo.“ Panašu, kad parinktas pavadinimas ir iš pogrindžio ištraukta muzika prisidėjo prie grupės šlovės.

Giedriaus Abromavičiaus nuotr./Stanislavas Stavickis-Stano
Giedriaus Abromavičiaus nuotr./Stanislavas Stavickis-Stano

Išleidus debiutinį grupės „Delfinai“ albumą, Stano žvaigžde tapo vos per vieną naktį. „Buvo laikotarpis, kai atrodė, kad esu vertas, jei taip mane myli. Reiškia, esu talentingas, gražus, jei merginos klykauja. Ačiū Dievui, turiu įgimtą bruožą – savikritiškumą, todėl ilgai sirgti žvaigždžių liga man neteko“, – gyvo garso laidoje „Dainuok mano dainą“ šį šeštadienio vakarą sakys S.Stavickis-Stano. Garsiausi prodiuserio kūriniai suskambės naujai ir netikėtai.

R.Ščiogolevaitė perdainuos dainą „Žvaigždė“, M.Jampolskis – „Geltonas miestas“, N.Nekrašiūtė – „Viskas bus gerai“, R.Laureckis – „Saulė“, E.Lubys – „Žmogus tėtis“, D.Gutauskienė–Laisva – „Žemyn“, R.Janušas – „Svajonės“, J.Miliauskaitė – „Sukasi debesys“, L.Kazlauskienė – „Ačiū tau“. Ką apie Stano mano jo scenos kolegos? Kas sudainuos gražiausiai ir taps vakaro nugalėtoju? Stebinančios istorijos ir gyvas garsas – šeštadienio laidoje „Dainuok mano dainą“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

04:35
12:16

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:21
02:27
02:07

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką