Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Stano: „Jei dauguma mano draugų ar klasiokų rūkė, tai dar nereiškė, jog rūkyti turėjau ir aš“

Stanislavas Stavickis-Stano
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Stanislavas Stavickis-Stano
Šaltinis: 15min
0
A A

Pasaulyje jau yra valstybė, kurioje visiškai uždrausta prekyba tabako gaminiais. Tai Butanas – nedidelė karalystė Himalajuose. Tokį sprendimą ši šalis priėmė 2004-ųjų pabaigoje ir, savaime suprantama, kitų akyse tapo tarsi balta varna. Tačiau kartais išsiskirti iš minios nėra jau taip ir blogai.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Pasak spaudai  išplatinto Tv3 pranešimo, kadaise, paauglystėje bandęs rūkyti, bet taip ir nepradėjęs, dainininkas Stanislovas Savickis – Stano tvirtina, kad jam visada patikę plaukti prieš srovę. „Tarp jaunų žmonių rūkyti, svaigintis alkoholiu, ar pabandyti narkotikų – juk taip leisti laisvalaikį neva yra smagiau, šauniau – gana populiaru. Ir jaunimui negalioja jokie įspėjimai ar, juo labiau, draudimai, kad tokie įpročiai kenkia sveikatai. Priešingai, – tai, kas draudžiama, juk dar labiau traukia, – tvirtino Stano. – „Aš niekada nenorėjau būti toks kaip visi, kitaip tariant, jei dauguma mano draugų ar klasiokų rūkė, tai nereiškė, jog pradėti rūkyti reikėjo ir man. Mokydamasis vyresnėse klasėse, priklausiau blaivybės draugijai „Baltų ainiai“, važinėdavau po šalies mokyklas, vaikų namus, skaičiau paskaitas apie rūkymo, alkoholio ir narkotikų keliamą pavojų.“ Pasak atlikėjo, šis periodas buvęs labai įdomus, nes tarp bendraamžių jis sutikdavo įvairiai mąstančių žmonių. O geriausios akimirkos būdavo tos, kuomet kai kurie moksleiviai, išgirdę svarius argumentus ir išklausę nemažai pavyzdžių bei statistikos, pakeisdavo nuomonę.

Stano atkreipė dėmesį, jog tais laikais, kai jis su „Baltų ainiais“ keliavo po Lietuvą, niekas ant cigarečių pakelių neklijuodavo jokių įspėjamųjų frazių, kad „Rūkymas žudo“ ar „Rūkymas sukelia plaučių vėžį“. Tada buvo galima tik pasvajoti ir apie įvairius socialinius, švietėjiškus projektus, kurie skatintų jaunimą nerūkyti arba atsisakyti tabako gaminių. „Mano galva, labiausiai žmones veikia kryptinga vieša informacija. Dabar kiekvienas, imdamas į rankas pakelį cigarečių yra informuojamas apie galimas pasekmes. Pasaulinei dienai be tabako skirti renginiai – dar viena puiki galimybė apie rūkymo keliamą žalą kalbėti garsiai ir tikslingai. Galbūt kas nors prieš užsidegdamas cigaretę, susimąstys, persigalvos“, – pasakojo atlikėjas. Dainininkas pasidžiaugė tuo, jog šiemet Pasaulinė diena be tabako – gegužės 31-oji yra minima išties netradiciškai ir kad jis kartu su tarptautinius sidabriniu choru gali prie to prisidėti. Stano palaiko vaistinių tinklo „Camelia“ ir Lietuvos respublikos švietimo bei mokslo ministerijos iniciatyvą bei kartu su jais kviečia visos šalies jaunimą gegužės 31- ąją, 18 val. vakaro atvykti į sostinės Rotušės aikštę pūsti balionų bei siekti rekordo, vėliau pasilinksminti nemokamame koncerte.

Anot vieno iš projekto iniciatorių, Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos atstovo – kanclerio Dainiaus Numgaudžio, jaunimas – ypač pažeidžiama visuomenės dalis, lengvai ir greitai susiviliojanti išbandyti viską, kartais net tai, kas kenksminga sveikatai. „Būtina rengti švietėjiškas akcijas, garsiai kalbėti apie tabako rūkymo sveikatai keliamus pavojus,“- teigė D. Numgaudis.

Projekto sumanytojas – vaistinių tinklas „Camelia“. Projekto partneriai – „Facebook“ grupė „Nerūkau ir tuo didžiuojuosi“, „Macdonald’s Lietuva” dienraštis „15 min”, Lietuvos radijas ir televizija.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką