Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Stiliuje“ – išskirtinis Švedijos karalienės interviu Violetai Baublienei

Violeta Baublienė ir karalienė Silvija
LTV nuotr. / Violeta Baublienė ir karalienė Silvija
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Jos didenybė Švedijos karalienė Silvija, atvykusi į Lietuvą, davė tik vieną interviu – Lietuvos televizijos laidai „Stilius“. Vilniuje monarchė viešėjo praėjus savaitei po informacijos apie jos apsilankymą Niujorke ir sužeistą koją bei riešą, sprunkant nuo švedų paparaco. Nenuostabu, kad Lietuvoje jos didenybė buvo akylai saugoma nuo žiniasklaidos.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Interviu, kurio detalės ir klausimai buvo ilgai ir kruopščiai derinami, Lietuvos televizija transliuos „Stiliaus“ laidoje Velykų sekmadienį 18.30 val. „Bendravimas su karaliene turi savo taisykles. Apie laisvai besiklostantį pašnekesį prie kameros negali būti net minties. Ir nors jos didenybė bendrauja išskirtinai maloniai, tema, klausimai ir atsakymai buvo šlifuojami ir derinami dvi savaites iki susitikimo. O Vilniuje prieš pat interviu buvo dar kartą paprašyta parodyti karalienei skirtus klausimus, kad tarp jų neatsirastų nė vieno, negirdėto jos didenybei“, – pasakoja laidos autorė ir vedėja Violeta Baublienė.

Monarchės misija Lietuvoje buvo apsilankyti tarptautinės narkotikų ir alkoholio prevencijos organizacijos „Mentor“ labdaros koncerte. Todėl ir interviu tema – mentorių veikla, kurią karalienė, būdama pasaulinės organizacijos prezidentė, beatodairiškai vertina ir palaiko. „Mentor“ vizija – pasaulis, kupinas galimybių vaikui laisvai vystytis, o jaunimui – neįklimpti į narkotikų liūną. Pasak jos didenybės, svarbu nepastumti vaiko gyventi itin savarankiškai ir tikėti, jog bendravimas su suaugsiu žmogumi suartina ir apsaugo nuo neigiamų įtakų.

„Mentor“ veikla prasidėjo 1994 metais. Mes subūrėme nevyriausybines organizacijas, pritraukėme privačių lėšų, kurios nukreipiamos prevencijai. Tai pigiau nei gydymas, ir taip galima apsaugoti daugiau vaikų nuo paslydimo, nuo narkotikų, nuo tragedijų. Ilgainiui organizacija plėtėsi ir pavirto reikšmingu „Mentor“ fondu. Mentorių jau turime Švedijoje, Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje, Jungtinėse Valstijose, Kolumbijoje, neseniai jų atsirado Arabijoje ir, žinoma, Lietuvoje“, – džiaugėsi karalienė Silvija, Lietuvoje viešinti jau trečiąjį kartą.

Pasak karalienės, ypatinga problema Lietuvoje – vaikai, kurių tėvai išvyko uždarbiauti į užsienį. Į juos ypatingai reikia kreipti dėmesį.

Karalienės Silvijos atvykimo proga Operos ir baleto teatre „Mentor“ surengė labdaros koncertą „Ateitis gyvai“, iškilmingą vakarienę ir aukcioną. Lėšos, surinktos renginio metu, bus skirtos dviems „Mentor“ vykdomoms prevencijos programoms. Viena iš jų – tėvams ir globėjams, kai siekiama suteikti žinių emigravusių tėvų vaikų globėjams, neretai seneliams, apie šiuolaikinių paauglių gyvenimą ir „Mentor“ vaikų vasaros stovykloms, siekiant apsaugoti juos nuo kvaišalų poreikio ir poveikio.

Labdara ir rūpestis Lietuvos vaikais – karalienės Silvijos pokalbyje su Violeta Baubliene Lietuvos televizijos laidoje „Stilius“ Velykų sekmadienį, balandžio 24 d. 18.30 val.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką