TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Su amžiumi dingo seksualumas

Ramunė Pajuodytė
Gedimino Žilinsko nuotr. / Ramunė Pajuodytė
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Laba diena, Ramune, man 42 metai. Tikrai dar nesijaučiu sena ar niekam tikusi, esu sveika, visuomenės akimis sėkminga moteris, bet paskutiniu metu gyvenimas man atrodo niūrus ir be ypatingų perspektyvų.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Vyro dažnai nebūna namie, verslo reikalais jis daug laiko praleidžia užsienyje ir šiaip, manau, sau vienas džiaugiasi pinigais ir laisve. Aš praktiškai auginu abu mūsų vaikus – 11 ir 14 metų. Su vyru santykiai nutolę, kai grįžta mažai tepasikalbame. Dabar jau retai mylimės. Mane tik kažkiek džiugina pats faktas, kad jis nori su manimi mylėtis, deja, ne pats mylėjimasis. Tada ir kilo mintis, gal tokiame amžiuje mylėtis jau ne tas laikas, gal reikia tik rūpintis vaikais, buitimi ir karjera? Nuoširdžiai klausiu – ar moteris, kuriai daugiau nei 40 metų, dar gali buti seksuali ir patirti tą malonumą, kurį patyrė būdama 25? Rūta.

Sveika, Rūta. Turiu prisipažinti, tikrai nustebinote tokiu savo klausimu. Kaip jums ir į galvą šauna tokios mintys? „Gal jau ne laikas...?“ Rašot, kad klausiate nuoširdžiai, bet prisipažinkit, juk pati nelabai tuo tikite?

Įžengiant į brandesnį amžių kaip tik atvirkščiai – asmeniniai santykiai bei artumas gali tapti brandesni, kaip gerai išlaikytas vynas; karjera, vaikai tikrai nebūtinai turi užgožti intymių malonumų. Kai vaikai jau ūgtelėję, kaip kad jūsiškiai, o darbe taipogi turbūt jau daugiau ar mažiau įsitvirtinta, neretai tik ir prasideda pats moters žydėjimo, klestėjimo metas! Vėliau ateinanti menopauzė nemažai daliai moterų net sustiprina seksualinį potraukį. Be abejo, su amžiumi keičiasi moters seksualinės reakcijos ar formos, kuriomis patiriamas seksualumas. Visgi moteris gali būti seksuali ir per 40, 50, 60 ir t.t. metų iki pat paskutinės savo gyvenimo dienos. Jos gebėjimas patirti malonumą išlieka per visą gyvenimą, o kiekvienas dešimtmetis gali atverti naujų galimybių.

Spėčiau, kad jus kankinantys klausimai ir problemos susijusios ne tiek su amžiumi, kiek su prastais emociniais santykiais su vyru. Pati rašote, kad gyvenat skirtinguose pasauliuose: jis kažkur mėgaujasi savo atskiru ir laisvu gyvenimu, o ir jūs neatrodote labai besidžiaugianti savuoju. Su vyru net nebepasikalbate, nesidalinate savo išgyvenimais ir apskritai retai matotės. Ko gero net pykstate, kad jums vienai tenka auginti abu jūsų vaikus, kad jis gyvena tarsi ne su šeima. Tokiu atveju tikrai sunku tikėtis gero poros intymaus ryšio. Siūlyčiau rimtai pagalvoti, kaip galėtumėte keisti santykius su vyru, o jei tai pasirodys neįmanoma, galbūt atsiverti naujoms pažintims. Jokiu būdu nemanykite, kad esate kam nors per sena.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką