Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 12d. 09:57

Su aukštakulniais šokantis Raidas Petrauskas: apie buriavimą, „Vogue“ šokį ir LGBT+ bendruomenę

Raidas Petrauskas
Asmeninio albumo nuotr. / Raidas Petrauskas

Išskirtiniu gebėjimu šokti ant aukštakulnių garsėjantis Raidas Petrauskas (22) drąsiai save vadina „Vogue“ šokio kultūros pradininku Lietuvoje ir ne vienerius metus bando sukurti saugią aplinką LGBT+ bendruomenei. Nors vaikinui teko išgirsti karčios kritikos ir bandymų perkalbėti dėl šokių, tačiau iki pat galo laikėsi tvirtos nuomonės. Raidas minėjo, kad jautė spaudimą iš šeimos bei draugų dėl savo pasirinkimo, tačiau vadovavosi savo nuomone ir liko prie šokio.

Iš buriavimo – į šokį

Charizmatiško ir vietoje nenustygstančio vaikinuko kelias prasidėjo Lietuvos uostamiestyje – Klaipėdoje. Būtent čia Raidas atrado savo aistrą šokiams, tačiau iki to dar teko palaukti, nes užsiiminėjo ir kitomis veiklomis, o viena iš jų – buriavimas.

Raidas teigia, kad būtent dėl šio sporto visas vasaras praleisdavo tai Smiltynėje, tai Nidos jachtklubuose. Nors dėl tam tikrų aplinkybių vaikinas buriavimo atsisakė, tačiau prisipažįsta, kad dėl to neliūdėjo. Anot Raido, kitas gyvenimo etapas pasisuko būtent tokia linkme, kurios jis ir norėjo.

Asmeninio albumo nuotr./Raidas Petrauskas
Asmeninio albumo nuotr./Raidas Petrauskas

„Iš esmės polinkį į šokį buvo galima įžvelgti jau vaikystėje, kai 10 metų už mane vyresnė sesuo tai pastebėjo ir pasirūpino, kad atsidurčiau pirmoje šokių pamokoje. Ji paprašė patėvio, kad apgaulės būdu mane ten nuvestų.

Todėl jis mane nuvežė į miesto centrą, bet tikslios vietos neatskleidė. Tik nuvykus į tam tikrą vietą pasakė: „Žiūrėk, aš tave atvežiau į šokių studiją ir noriu, kad pabandytum sudalyvauti šokio pamokoje“, – apie pirmąsias šokių pamokas pasakojo Raidas ir pridūrė, kad patėvis bijojo, jog vaikinui šokiai nepatiks.

Apie „Vogue“ šokį sužinojo iš „Youtube“

Vaikinas šoka net 10 metų, o šia veikla pradėjo užsiimti nuo populiariojo hip-hopo. Tačiau tada Raidas dar nebuvo tikras, ar šis gatvės šokis yra tai, ko jam reikia gyvenime. Todėl pradėjo domėtis ir kitais šokių stiliais, kuriuos atrado „Youtube“ platformoje.

Galiausiai paieškos davė vaisių, nes tokiu būdu vaikinas atrado „Vogue“ šokį. Negana to, nutiko labai keistas sutapimas, nes Raido kolegos, kurie dalyvavo „SDK Europe“ šokių stovykloje Čekijoje, grįžę pasidalijo su juo įspūdžiais apie šį ekstravagantišką šokį.

Asmeninio albumo nuotr./Raidas Petrauskas
Asmeninio albumo nuotr./Raidas Petrauskas

„Kai pradėjau ieškoti šokių per „Youtube“, kaip tik tuo metu įvyko įdomus sutapimas ir iš Čekijoje vykusios šokių stovyklos grįžo mano kolegos. Toje stovykloje vyko „Vogue“ seminarai, apie kuriuos jie man ir papasakojo. Tai išgirdęs aš dar labiau susidomėjau šiuo šokio stiliumi.

Pradėjęs gilintis, sužinojau apie toje stovykloje „Vogue“ seminarus vedusius šokėjus ir pradėjau žiūrėti jų vaizdo įrašus. Automatiškai pamatęs vieną, atradau ir kitus šokėjus. O mano idealais tapo Dashaunas Wesley ir Leiomy Maldonado“, – džiaugiasi Raidas.

Vaikino pasirinkimas ne visiems patiko

Išskirtinis šokio stilius ir Raido pasirinkimas ne visiems patiko. Atsirado nemažai žmonių, kurie nepagailėjo karčios kritikos ir įvairiausių komentarų. Vis dėlto vaikinas teigia, kad dėl kitų žmonių nuomonės jis neketino atsisakyti šios veiklos.

„Iš pradžių šokis man buvo tik laisvalaikio praleidimo būdas ir hobis, todėl niekam tai nekliuvo, visi kaip tik džiaugėsi, kad turiu mėgstamą veiklą ir galimybę save realizuoti.

Tačiau paskutiniais metais mokykloje, kai reikėjo rinktis, kur noriu studijuoti, aš nemačiau savęs darant kažko kito. Jaučiau spaudimą ir dvejones iš šeimos narių bei draugų, tačiau šiuo klausimu aš jaučiausi savarankiškas ir pasirinkau daryti tai, kas man teikė laimės ir buvo įdomu, todėl likau prie šokio“, – paskutinius metus mokykloje prisimena Raidas.

Asmeninio albumo nuotr./Raidas Petrauskas
Asmeninio albumo nuotr./Raidas Petrauskas

Vaikino tėvai stengėsi būti supratingi, kai kalbos eidavo apie pasirinkimus. Tačiau jis prisimena, kad vykdavo diskusijos, kurių metu tėvai bandydavo pasiūlyti ir kitas veiklos sritis, o šokį palikti tik kaip hobį.

Buvo momentas, kai Raidą gyvenime apėmė abejonės, tačiau vėliau viskas greit išsisprendė ir jis liko prie širdžiai mielo dalyko. Net ir po mokyklos vaikinas ilgai nesuko galvos, pasirinko šokio pedagogikos studijas Vilniaus kolegijoje, o jas baigęs tobulėja seminaruose ir yra profesionalus treneris.

Tapo pirmuoju „Vogue“ šokio kultūros pradininku Lietuvoje

Šiuo metu Raido vardas žinomas beveik kiekvienam nors kažkiek besidominčiam šokiais. Vietoje nenustygstantis 22 metų vaikinas dirba dviejose šokių studijose: „SKILLZ“ ir „PLAY HARD“. Būtent jose jis turi kelias grupes, į kurias surinko „Vogue“ šokio entuziastus.

„Pradžia visą laiką yra sunkesnė, nes žmonės nežino, ko tikėtis. Jie taip pat nežino, kaip aš mokau, koks apskritai žmogus esu ir kaip užsitarnavau tą vardą ir žinomumą. Jeigu lygintume, kaip buvo pradžioje ir dabar, tai mano „Vogue“ šokio grupės išaugo net tris kartus. Dabar turiu labai daug mokinių, jie pasitiki manimi ir žino, kad Lietuvoje už mane geriau „Vogue“ šokio niekas neišmokys“, – įsitikinęs Raidas.

VIDEO: Vogue Fem choreo by Raidas @SKILLZ

Per tokį trumpą laiką vaikinas sulaukė neįtikėtino pripažinimo ne tik gimtinėje, bet ir Europoje. Pasirodo, Europos „Vogue“ šokio kultūros bendruomenėje Raidas yra žinomas ir oficialiai pripažintas kaip šio ekspresyvaus šokio pradininkas Lietuvoje.

„Dažnai turiu galimybę vesti seminarus, dalintis patirtimi apie šią kultūrą su kitais šokėjais ir mokytojais Lietuvoje bei užsienyje. Tačiau didžiausias nuopelnas ir apdovanojimas man yra tai, kad jauni žmonės pasitiki manimi, buriasi į dideles grupes, lanko šio šokio stiliaus pamokas. O ką jau kalbėti apie norą pažinti šokį, įsilieti į jo kultūrą bei tapti bendruomenės dalimi“, – galimybėmis džiaugiasi treneris.

Aktyviai remia LGBT+ bendruomenę

Vaikino gyvenimo būdas ir „Vogue“ šokis yra taip pat labai stipriai susiję su LGBT+ bendruomene ir pačia jų padėtimi Lietuvoje. Anot Raido, jis bando sukurti saugią aplinką bendruomenės nariams. Pamokose jiems suteikiama išskirtinė galimybė atrasti bendraminčius ir išreikšti save.

„Bandau sukurti saugią erdvę LGBT žmonėms, kurie galėtų ateiti ir pasireikšti, jaustis saugiai ne tik mano pamokose, bet ir renginiuose.

Sostinėje, kur šiuo metu gyvenu ir plečiu savo veiklą, LGBT+ situacija, lyginant su kitais Lietuvos miestais, sparčiai gerėja, o žmonės pradeda jaustis daug drąsiau ir laisviau, todėl aš ir pats stengiuosi kuo daugiau įsitraukti, bendrauti ir bendradarbiauti su šios bendruomenės žmonėmis. Ir tikrai labai smagu, kai tam tikrų renginių metu pavyksta susiburti į vieną vietą, kurioje švenčiame savo išskirtinumą, talentą bei vienas kitų palaikymą“, – kalbėjo Raidas.

VIDEO: VOGUE choreo by Raidas | AJA - LEVEL YA PUSSY UP!

Organizuoja renginį vardan kilnaus tikslo

Vaikinas taip pat atskleidė, kad „Vogue“ šokio stilius turi savitą struktūrą, o viena iš tos kultūros sudedamųjų dalių yra „Vogue“ renginiai. Todėl nenuostabu, kodėl kuo toliau, tuo daugiau tai pritraukia žmonių. Kadangi Raidas gali drąsiai save vadinti šios kultūros pradininku Lietuvoje, jis sugalvojo organizuoti tokio tipo renginius, kuriuose galime išvysti ne tik šokį, bet ir madą.

Asmeninio albumo nuotr./Raido organizuotas „Vogue Mini Ball: Deep In The Jungle“
Asmeninio albumo nuotr./Raido organizuotas „Vogue Mini Ball: Deep In The Jungle“

„Šiuose renginiuose dalyvaudami bendruomenės nariai turi galimybę varžytis tam tikrose šokio ir mados kategorijose bei laimėti trofėjus. Vis dėlto manau, kad pagrindinis renginio akcentas yra ne laimėti, o švęsti buvimą savimi.

Artimiausias „Vogue Kiki Ball: In the Name Of Fallen Warriors“ renginys vyks lapkričio 30 dieną, gatvės šokių studijoje „SKILLZ“. Jis skirtas atminti mano dviejų „Vogue“ šokio vaikus ir bendruomenės narius", – apie artėjantį renginį pasakojo vaikinas.

Be to, nors šiuo metu Raidas užsiima ne viena veikla, kuri susijusi su šokiu, tačiau neatmeta galimybės išbandyti savęs ir kitoje srityje.

„Kada nors gyvenime norėčiau pabandyti ir kokią kitą sritį, bet pasakyti, ką konkrečiai, tai turbūt irgi negaliu. Šiuo metu turiu potraukį marketingui ir drabužiams. Galvoju apie stilisto rolę, nes man dažnai tenka tuo užsiimti ir net dabar, nors ir neprofesionaliai“, – tikina Raidas.

Komentarai: 22

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką