Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gruodžio 4d. 09:01

Su „paslaptinga nepažįstamąja“ keliavęs G.Masalskis: apie 50-metį ir rojaus salą

Giedrius Masalskis, kelionės akimirkos
Asmeninio albumo nuotr. / Giedrius Masalskis, kelionės akimirkos
Savo 50-mečio jubiliejų žurnalistas, televizijos ir radijo laidų vedėjas Giedrius Masalskis atšventė romantiškoje kelionėje – rojų primenančioje Pantelerijos saloje. Čia jis viešėjo ne vienas, o, kaip pats teigė, su paslaptingąja nepažįstamąja. „Ši kelionė buvo dovana“, – šyptelėjo Giedrius, su 15min pasidalijęs atostogų įspūdžiais, mintimis apie gimtadienį ir planais šventę surengti Lietuvoje.

Gimtadienio rytas – prabangioje saloje

Giedriaus Masalskio jubiliejinės sukakties rytas lapkričio 1-ąją buvo kupinas, jo žodžiais tariant, gyvenimo – jūra, šiluma, vaisiai, šampanas reto grožio saloje, maudynės. Toks rojų primenantis gyvenimas, kaip jubiliatas teigė 15min, truko ganėtinai ilgai ir turiningai.

„Ši kelionė buvo dovana. Iš pradžių vykome į Milaną, mėgavomės didmiesčio atributais, džiazo klubu ir koncertais, vakariene, tada – į Siciliją, kur apkeliavome beveik visą salą. Nors Italija mano viena mėgstamiausių šalių, Sicilijoje lankiausi pirmąkart“, – portalui 15min atskleidė pašnekovas.

Asmeninio archyvo nuotr./Giedriaus Masalskio kelionės akimirka
Asmeninio archyvo nuotr./Giedriaus Masalskio kelionės akimirka

Šįkart Giedrius keliavo ne vienas, tačiau savo kompanionės atskleisti nepanoro.

„Tai – paslaptingoji nepažįstamoji“, – šypsojosi laidų vedėjas.

Kelionės metu netrūko ir nuotykių. G.Masalskis pateko į cikloną, kuris Viduržemio jūroje, anot vietinių, pirmas toks jų gyvenime, kai tris dienas lijo ir visas miestas tiesiog plaukė.

„Keletas dienų dėl to nusibraukė, bet nieko rimto nenutiko. Kai atvažiavome į Kataniją, sėdėjome užsidarę namuose, nes niekas neveikė, buvo dingusi elektra“, – įspūdžiais dalijosi laidų vedėjas.

Asmeninio archyvo nuotr./Giedriaus Masalskio kelionės akimirka
Asmeninio archyvo nuotr./Giedriaus Masalskio kelionės akimirka

Vis dėlto Sicilija nebuvo jų galutinis taškas – gimtadienį Giedrius iš tikrųjų sutiko laukinėje, bet gan prabangioje Pantelerijoje, kurią jau senokai svarstė aplankyti. Šioje saloje vilas turi tokie žmonės kaip Giorgio Armani bei Madona, čia daug žemės, vynuogynų. Pantelerija jubiliatui taip patiko, kad net nusprendė pabūti joje ilgiau, nei planavo.

„Ten pavyko gauti tokį viešbutį, kur yra didelė teritorija, o kiekviena atskira šeima ar pora gauna atskira namuką. Mūsiškis buvo ant jūros kranto.

Kadangi sala yra vulkaninė ir ant žemės daug akmenų, į vandenį lipti nebuvo lengva, tačiau vis tiek kiekvieną rytą ir vakarą ėjome maudytis. Tai kuo ne rojus?“ – dėstė žurnalistas.

Kelionės akimirkos – galerijoje:

Šventės Lietuvoje kol kas nekėlė

Grįžęs iš kelionės Giedrius gimtadienio šventės Lietuvoje kol kas nekėlė. Nedidelį pasisėdėjimą suorganizavo jo kolegos iš radijo – jubiliatas džiaugiasi, kad buvo labai smagu. Visgi pats savo gimtadienio švenčių įprastai neorganizuoja, nes, kaip pripažino, jų nemėgsta.

„Nežinau, kodėl. Anksčiau mėgdavau, o dabar – nelabai. Beveik kiekvieną gimtadienį pabėgu ten, kur šilta, dažniausiai vienas, ir ramiai jį praleidžiu. Draugams sakiau, kad penkiasdešimtmetį tikrai turiu atšvęsti, tad dar viskas planuose.“

Suprato, kad nereikia svajoti

G.Masalskis patikino – jokio lūžio sulig 50-mečiu nepajuto, mat jis įvyko dar seniau: „Dabar aš jaučiuosi ramiai, pasitikintis savimi, nieko nebijau, turiu omenyje, kad nėra kažkokių netikrų baimių. Apskritai, jaučiuosi gerai, man patinka gyventi.

Lyginant su 20-mečiu, man trūksta polėkio, beatodairiško ėjimo į priekį, negalvojimo. Darymo, o po to galvojimo. Dabar yra gyvenimo patirtis, kuri atveda prie tokio požiūrio. Aišku, balansuoju – būna visko.“

15min paklaustas, ar jau išpildė didžiąją dalį, o gal net visas savo svajones, Giedrius atrėžė, kad nesvajoja. Tačiau ką pasakyti šia tema tikrai turi, nes vadovaujasi laiko patikrintomis nuostatomis.

„Prieš kokius 20-imt metų supratau, kad nereikia svajoti. Aš neturiu svajonių. Kartais galvoju, kad gal dėl to kas nors su manimi negerai. Galiu turėti tikslus, idėją, kurią galiu įgyvendinti, bet svajonių neturiu.

Svajojant reikia galvoti, ar nori, kad svajonė išsipildytų, ar kad neišsipildytų. Jeigu nori, kad išsipildytų – ji turi pavirsti tikslu ir privalai daryti viską, jog tai taptų realybe. O dauguma tiesiog svajoja ir laukia, nieko nedarydami. Dažniausiai taip nenutinka, nes svajones reikia įgyvendinti pačiam.

Tad aš tiesiog nesvajoju, o imu ir įgyvendinu. Toks mano požiūris“, – sakė jis.

Aš neturiu svajonių. Kartais galvoju, kad gal dėl to kas nors su manimi negerai.

Nors per 50-imt metų, kaip Giedrius pasakojo, būta daug pamokų ir jis iki šiol mokosi, bet bene svarbiausias dalykas jam – gyvenime tinkamai reaguoti į dalykus ir į supančią aplinką, o kartais atsitraukti ir pažvelgti į kasdienybę filosofišku žvilgsniu.

Asmeninio archyvo nuotr./Giedriaus Masalskio kelionės akimirka
Asmeninio archyvo nuotr./Giedriaus Masalskio kelionės akimirka

„Reikia susitaikyti su tuo, kad viskas keičiasi ir nėra visada taip, kaip norisi. Išmokau nedraskyti akių, neįrodinėti tiesų, nes dažniausiai niekas niekam nieko neįrodo, neskubėti teisti, smerkti, bandyti suprasti. Jeigu man su kuo nors ne pakeliui – man nebūtinai reikia tą kliūtį patraukti. Aš galiu rasti kitą kelią“, – apie mąstysenos pokyčius 15min pasakojo G.Masalskis.

Jeigu man su kuo nors ne pakeliui – man nebūtinai reikia tą kliūtį patraukti. Aš galiu rasti kitą kelią.

Giedriaus planuose (bet ne svajonėse) – dar daug šalių. Tai ir Australija, nes kviečia draugai, ir Vidurinė Azija, Japonija, Šiaurės ir Pietų ašigaliai, Pietų Amerika, Indija, plaukimas jachta per Horno kyšulį, pasiplaukiojimas katamaranu Filipinuose: „Sąrašas tęsiamas...“

Asmeninio archyvo nuotr./Giedriaus Masalskio kelionės akimirka
Asmeninio archyvo nuotr./Giedriaus Masalskio kelionės akimirka

O šiuo metu jam daugiausiai džiaugsmo, kaip pats sako, teikia santarvė su savimi ir supančiais žmonėmis.

„Mane aplankęs, kaip skandinavai sako, Hygge jausmas. Kai sėdi vienas arba su draugais ir pajunti, kad daugiau nieko nereikia – yra faina. Nėra jokių jaudinimųsi dėl vakar, nerimo dėl rytojaus. Tiesiog esi.

Būdamas jaunesnis net neįsivaizduočiau, kaip tai pasiekti. Ir net nėra recepto. Tai tiesiog ateina arba ne“, – samprotavo pašnekovas.

Apvalaus gimtadienio proga Giedrius sau palinkėjo sveikatos ir patekti į tokias situacijas, kuriose jaustųsi savimi, galėtų daug duoti kitiems ir kurios džiugintų ne tik patį, bet ir aplinkinius. „Palinkėčiau sau rasti harmoniją, manau, kad tai yra labai svarbu“, – pokalbį su 15min baigė G.Masalskis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

01:19
08:07
02:04

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką