Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 spalio 16d. 11:02

Suderinti motinystę ir karjerą – misija (ne)įmanoma? Pataria žinomos mamos

Nijolė Pareigytė-Rukaitienė, Rūta Mikelkevičiūtė, Irūna Puzaraitė Tik prenumeratoriams
Adamo Aleksejėvičiaus, Viganto Ovadnevo, Roberto Rapkausko nuotr. / Nijolė Pareigytė-Rukaitienė, Rūta Mikelkevičiūtė, Irūna Puzaraitė
Dauguma moterų susiduria su dilema, ką rinktis – būti mama ar kopti karjeros laiptais. Tikrai ne visos susimąsto, kad iš tiesų šiuos dalykus galima bent iš dalies suderinti, tik reikia įdėti pastangų ir nebijoti prašyti pagalbos. Savo patirtimi, kai tekdavo koncertuoti jau esant aštuntame ar net devintame nėštumo mėnesyje, pasidalijo dainininkės Nijolė Pareigytė-Rukaitienė ir Irūna Puzaraitė-Čepononienė, o apie tai, kaip su dideliu pilvuku sekėsi vesti pokalbių laidas, papasakojo Rūta Mikelkevičiūtė.

Nijolė Pareigytė-Rukaitienė juokiasi, kad dainuodama, kol jos dukra Patricija dar spurdėjo pilvelyje, jautėsi kaip dramblys scenoje, kadangi koncertavo net iki aštunto nėštumo mėnesio.

„Aštuntą mėnesį, kai atidirbau paskutiniame koncerte Šiauliuose, sakiau – viskas, mergaitės, man kojos tirpsta, vos apsisuku.

Nėštumo pradžioje, pirmus tris mėnesius, dirbti vengiau – daug miegojau ir vėmiau. Tada buvo dar ne sezonas, koncertų nedaug. Pamenu, atsikeldavau ir galvodavau, kaip moterys gali eiti į darbą.

Vėliau, pasikalbėjusi su kitomis moterimis, supratau, kad pirmaisiais mėnesiais būna sunku visoms, nes organizmas persiorientuoja, vyksta įvairūs procesai. O paskui, ketvirtą mėnesį, jau atėjo vasara. Tada buvo jėgų antplūdis“, – prisimena N.Pareigytė-Rukaitienė, 15min sutikusi išsamiai papasakoti apie savo patirtį.

Ką gimus antrai atžalai, apie kurią šiuo metu svajoja, Nijolė darytų kitaip?

Jeigu dabar kas Irūnos Puzaraitės-Čepononienės paklaustų, ar susilaukusi sūnaus Toro, o vėliau ir dukters Glorijos ji viską darė teisingai, moteris atsakytų, kad tikrai ne. Atlikėja pripažįsta, kad dėl vieno dalyko išties gailisi ir jei atsuktų laiką, šios klaidos taip pat nebekartotų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

26:24
07:19
07:55

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką