TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Sukčių ataką patyrusi juvelyrė Jurga Lago nusivylė „Facebook“ administracija ir kreipėsi į policiją

Juvelyrė-dizainerė Jurga Lago
Asmeninio albumo nuotr. / Juvelyrė-dizainerė Jurga Lago
Šaltinis: 15min
2
A A

Juvelyrė Jurga Lago patyrė sukčių ataką: antradienio vakarą į jos bendrovės „Facebook“ puslapį įsilaužę ilgapirščiai ėmė tuštinti menininkės banko sąskaitą. Bendraudama su Žmonės.lt J.Lago tikino jau kreipėsi į policijos pareigūnus, taip pat išreiškė didelį nusivylimą „Facebook“ administracija: atrodo, stabdyti sukčių atakas socialinis tinklas nėra suinteresuotas.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Į nemalonią situaciją menininkė J.Lago pateko antradienio vakarą. „Facebook“ tinkle ji administruoja savo verslo puslapį „Yurga“, prie jo, pagal „Facebook“ pageidavimą, buvo prijungusi savo banko kortelę.

Algirdo Venskaus nuotr./Jurga Lago
Algirdo Venskaus nuotr./Jurga Lago

Visai atsitiktinai J.Lago sužinojo, kad į jos verslo puslapį įsilaužė sukčiai, ir, tokiu būdu gavę priėjimą prie jos banko sąskaitos, įsigudrino ją ištuštinti. Kaip Žmonės.lt pasakojo J.Lago, sukčių atakos ji taip ir nebūtų pastebėjusi laiku, jei ne visiškas atsitiktinumas.

„Antradienį su manimi susisiekė nepažįstama moteris, kuri pamatė mano įmonės pavadinimą prie įtartino laikrodžius reklamuojamo puslapio. Pati ji taip pat turi savo įmonės „Facebook“ puslapį, ir jau buvo spėjusi pastebėti, kad jos sąskaitoje tirpsta pinigai, – kas 15 minučių nurašoma tam tikra suma. Aš pasitikrinau savo sąskaitą, pas mane buvo lygiai tas pats. Esmė ta, kad tie sukčiai mano vardu užsakė didžiulę „Facebook“ reklamą. Aš jos neužsakinėjau. Mačiau, kad buvo nustatyta didelė pinigų suma, kuri turėjo būti nuskaičiuota nuo mano banko sąskaitos...“ – pasakojo J.Lago.

Didelių nuostolių aš nepatyriau, tačiau tik tos moters, kuri mane informavo, dėka. Galėjo baigtis labai blogai

Menininkė tikina nesuprantanti, kaip tie sukčiai į jos puslapį įsilaužė ir prie banko sąskaitos priėjo: „Profesionalai tikina, kad į mano puslapį buvo įsilaužta. Visi sako, kad „Facebook“ tinkle turi būti atsargus, – nespausti jokių nepažįstamų mygtukų, neaiškių nuorodų, nepriimti į draugus nepažįstamų, keistų žmonių. Aš ir esu labai atsargi, baigusi ne vienus kursus. Tikrai nieko tokio nespaudžiau. Be to, kalbu apie savo įmonės puslapį. Ten juk nieko ir „neprilaikinsi“.“

Dalį J.Lago pinigų sukčiai jau buvo spėję pasiimti. „Didelių nuostolių aš nepatyriau, tačiau tik tos moters, kuri mane informavo, dėka. Galėjo baigtis labai blogai“, – sakė J.Lago. Kiek konkrečiai pinigų ji neteko, atskleisti tikino negalinti – jau vyksta policijos tyrimas, taigi daug kalbėti negalima.

Nusivylė „Facebook“ administracija

Pamačiusi, kad tuštinama jos banko sąskaita, J.Lago pirmiausia užblokavo kortelę.

Pauliaus Zaborskio nuotr./Jurga Lago
Pauliaus Zaborskio nuotr./Jurga Lago

„Pirmiausia užblokavau banko kortelę, kad vagys nebeprieitų prie mano sąskaitos. Tačiau aišku, kad jei laiku nepastebėsi tokio dalyko, pasekmės gali būti labai liūdnos. Dabar išvis sakyčiau, kad negalima prijungti banko kortelės prie įmonės „Facebook“ paskyros, nors pats „Facebook“ to ir prašo. Mano nuomone, tai per daug pavojinga. Aišku, viskas priklauso nuo to, kiek toje kortelėje yra pinigų, – jei 20 ar 100 eurų, gal ir nieko. Bet supraskite, kad realiai rizikuojate“, – kalbėjo J.Lago.

Verslo puslapius šiame tinkle turintiems žmonėms menininkė pataria verčiau jau pasirūpinti atskira, vien „Facebook“ skirta banko kortele, kurioje būtų saugoma maža suma – iki keliolikos eurų. Taip nuostoliai būtų mažiau skaudūs, jei tik nutiktų toks pat nemalonumas.

Paprastam vartotojui, o ir mano kompiuteristui, buvo labai sunku perspėti „Facebook“, kad jie stabdytų šį reikalą

Užblokavusi kortelę menininkė kreipėsi ir į „Facebook“ tinklo administraciją – suskubo įspėti apie vykstančią sukčių ataką ir pabandyti užkirsti jai kelią. Tačiau liko nusivylusi.

„Bandžiau informuoti „Facebook“ tinklą apie tai, kas nutiko. Bet galiu pasakyti, kad norint juos informuoti nėra jokios lengvos priemonės tai padaryti. Esu nustebusi, kaip sudėtinga su jais susisiekti. Žodžio „hacker“ jie išvis nenori girdėti. Paprastam vartotojui, o ir mano kompiuteristui, buvo labai sunku perspėti „Facebook“, kad jie stabdytų šį reikalą. Pasirodė kažkoks asocialus tinklas... Iš pažiūros jis – gražus ir draugiškas, bet ėmus kalbėti apie pinigus pamatai, kad ten „visi galai į vandenį“. Nėra lengva su jais bendrauti tokiose situacijose“, – apgailestavo J.Lago.

Dėl šio incidento žinoma moteris, kartu su kitais žmonėmis, kurie antradienį irgi atsidūrė tokioje pat situacijoje ir nukentėjo nuo sukčių, jau kreipėsi į policijos pareigūnus, šie savo ruožtu pradėjo tyrimą.

„Baisu, kad taip gali atsitikti ir kitiems. Jei tie sukčiai nebus sustabdyti, Lietuvoje gali nukentėti labai daug žmonių. Laiku nepastebėjus tokio dalyko, iš tavo sąskaitos gali išpumpuoti visus pinigus“, – sakė J.Lago.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Jurga Lago Facebook

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką