Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 23d. 21:27

Susipažinkite: kuklioji Vera Wang, tapusi pasaulinio garso dizainere

Vera Wang
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Vera Wang

Amerika – didelių galimybių šalis, ten viskas įmanoma. Tad jei žmogus mirtinai nori būti dizaineris, galiausiai juo tampa. Kita vertus, net patys talentingiausi kartais nueina ilgą ir kreivą kelią, kol svajonė virsta apčiuopiamu daiktu.

Šiandien savaime suprantama, kad Amerikos mada be Veros Wang prarastų pusiausvyrą. Labiausiai nukentėtų jos paradinis veidas. Dizainerės vardas neatsiejamas nuo „Oskarų“ ir kitų ceremonijų, o jos klienčių sąrašas (anot vieno šmaikštuolio) tapatus „Who’s Who“ leidiniui. Įdomu, ką apie tai galvoja Wang tėvelis, mėgęs bambėti, kad dukra madoje nieko nenuveiks, ir atkakliai kišęs jai koją?

Scanpix nuotr./Vera Wang
„Scanpix“ nuotr./Vera Wang

Dizainerė gimė ir augo Niujorke. Jos tėvas buvo rimtas vyras, chemijos kompanijos savininkas, o mama reguliariai skraidė į Paryžiaus mados savaites. Vera ne visada turėjo laiko Paryžiui: ji lankė prestižinę gimnaziją, George’o Balanchine’o baleto pamokas, dailųjį čiuožimą, net dalyvavo JAV čempionatuose. Tėvai didžiavosi atžala, o Verai buvo nei šilta, nei šalta. Tad kartą, nepakviesta į olimpiečių komandą, ji metė treniruotes, o pačiūžas paliko laisvalaikiui.

Sportinės Wang biografijos negalima dėti į skliaustus: ji sulipusi su drabužių dizainu. Nuo aštuonerių metų Vera pati siuvo čiuožimo kostiumus ir išmoko galvoti, ar drabužis nevaržys judesių, nebjauros savininkės. Ji jau tada svajojo tapti dizainere. Tačiau tėvelis trenkė kumščiu į stalą: „Apmokėsiu tik Jeilį, rinkis verslą ar teisę.“ Vis dėlto vėliau nusileido iki dailės istorijos mokslų.

Diplomuota dailėtyrininkė įsidarbino „Vogue“: gavo kuklias mados redaktoriaus asistento pareigas. Tiesa, nestovėjo vietoje, darė karjerą ir net tapo atsakinga už Europos madą. Žurnale Vera triūsė šešiolika metų, tik be entuziazmo: darbas patiko, bet vargino jo papildai – kokteiliai, pristatymai, salonų atidarymai. Kai pasidarė aišku, kad atsistatydina „Vogue“ vyriausioji redaktorė Grace Mirabella ir jos vietą užims Anna Wintour, o ne Vera, mūsų herojė metė prestižinį darbą (beje, Wintour buvo ne priešė, o draugė, turėjusi audringą romaną su Wang broliu).

Ralphas Laurenas jai patikėjo savo sportinę liniją, baltinius ir aksesuarus. O ir pati mergina jau buvo „su kraičiu“: ji visada patyliukais ką nors modeliavo. Sklido anekdotas, kaip „Vogue“ asistentė gabeno drabužius fotosesijai, o netyčia pasipainiojusi Wang ją sulaikė: „Atsikvošėk, tu neši ne sezoninius pavyzdžius, o mano asmeninius!“ 

Dabar jos vardu žymimos kelios drabužių linijos, kvepalai, juvelyrika, saulės akiniai, kinų porceliano ir krištolo kolekcijos, čiužiniai, tapetai, dar kažkas. Kartais Vera pasiuva kostiumų olimpiečiams ar „Philadelphia Eagles“ striksėms, suvaidina save filme „Bjaurioji Betė“, parašo knygą. Likusį laiką sportuoja ir su drauge eina šopintis; dar būtinai pasiima asistentę, nes viena savo krepšių nepavelka. Iki 38 metų gyvenusi su tėvais ir nuo jų priklausiusi, nūnai Vera laisva kaip paukštis ir žarsto milijonus. Dvi jos dukros jau panos, o vyras Arthuras Beckeris (vadovaujantis golfo įrangos kompanijai) iki ausų panėręs į darbus.

Wang milijonus pirmiausia uždirba vestuvinės suknios (neįtikėtina, bet šio verslo jai patarė imtis tėvas). Vera turėtų būti įtraukta į Guinnesso rekordų knygą kaip moteris, lydėjusi prie altoriaus tiek garsenybių, kiek kitas nė svajoti nedrįstų. Uma Thurman, Sharon Stone, Victoria Beckham, Jessica Simpson, Holly Hunter, Jennifer Garner, Sarah Michelle Gellar, Mariah Carey, Thalia, aibė kitų lemtingą dieną vilkėjo „Vera Wang“. Kai Jennifer Lopez ketino tuoktis su Benu Afflecku, dizainerė jai pasiuvo brangiausią iš visų savo suknelių, bet popžvaigždei taip jos ir neprireikė. Tačiau neprietaringa Jennifer, vėl susiruošusi tekėti (šiuokart už Marco Anthony), dar sykį leido Verai užsidirbti… Paprastos moterys bando sekti ikonas: „Vera Wang“ kasmet pasipuošia apie 10 000 nuotakų. Na, o garsiosios damos vertina Wang juvelyrinį braižą, jos atsainų požiūrį į prabangą, dėmesį konkrečiai asmenybei. 

FOTOGALERIJA: Dizainerės Veros Wang pavasario–vasaros kolekcija

Reuters/Scanpix nuotr./Renginio akimirka
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Veros Wang klekcija

 

„Laima“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką