TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Šveicarijos prostitutėms – „sekso būdelės“

Britai tkisi imtis ryžtingesnių priemonių prostitucijai kontroliuoti
photos.com / Prostitucija
Šaltinis: 15min
0
A A

Ciuricho miesto valdžia nusprendė, kad besiplečianti legali sekso industrija turi būti labiau organizuota ir pasiūlė keletą pakeitimų dabar galiojančioms ir prostituciją reglamentuojančioms taisyklėms. Pasiūlymuose numatoma, kad prostitutės ir toliau galės užsiimti savo veikla, tačiau tik trijose specialiose zonose, kuriose bus ir naujai įrengtos vadinamosios „sekso būdelės“, rašo internetinis tinklalapis newsweek.com.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Tarp pasiūlymų, kuriuos dar turės patvirtinti miesto savivaldybės taryba, numatytas draudimas užsiimti prostitucija prie upės kranto esančiose gatvėse ir judrioje Langštrasės zonoje. Mainais į tai, užsiimti prostitucija siūloma leisti už miesto centro ribų esančiose Argauerštrasėje ir Viurcgrabenštrasėje, kuriose planuojama įrengti minėtas „sekso būdeles“. Jos būtų skirtos sekso pramonės darbuotojoms įsikurti ir klientams priimti.

Gatvės prostitutėms ir toliau bus leidžiama dirbti pėsčiųjų naktinio gyvenimo zonose ir siūlyti savo paslaugas dviratininkams. Ciuricho miesto taryba tikisi, kad naujos taisyklės įsigalios nuo 2012 metų sausio 1-osios.

Pristatydamas naujas prostitucijos taisykles žiniasklaidos atstovams, Ciuricho miesto tarybos narys Danielis Leupis aiškino, kad tarybos tikslas – užkirsti kelią prekybai žmonėmis, pasiūlyti tinkamą pagalbą aukoms, sumažinti lytiniu keliu plintančių ligų atvejus ir nuo smurto apsaugoti tiek sekso pramonės darbuotojus, tiek visuomenę apskritai.

Savo ruožtu miesto tarybos narys Martinas Waseris atkreipė dėmesį, kad piko valandomis, kai vienu metu gatvėje dirba net iki 120 prostitučių, eiliniai gyventojai susiduria su tam tikrais nepatogumais. Todėl, esą, būtina prostitucijos srautus nukreipti į tam tikras zonas.

Sekso būdelėms įrengti prireiks 6,6 mln. litų. Jos turėtų būti pastatytos ir įrengtos iki 2012 metų pavasario.Tarybos narė Claudia Nielsen atkreipė dėmesį, kad 2010 metais Ciuriche prostitučių itin padaugėjo. Pasak jos, daug naujų sekso pramonės darbuotojų atvyksta iš Vengrijos. Tai, savo ruožtu, padidino prekybos žmonėmis riziką. C.Nielsen pažymėjo, kad naujosios taisyklės nukreiptos ne prieš prostituciją, bet prieš prekybą žmonėmis.

Tarybos narė taip pat pažymėjo, kad labai dažnai sekso industrijos darbuotojos neturi visiškai jokios informacijos apie savo teises, todėl miesto taryba ketina teikti joms pagalbą, įsteigdama tiesiogines telefono linijas. Įsigaliojus naujoms taisyklėms, visos prostitutės savo veiklai turės gauti licencijas.

Ciuricho miesto taryba iš pradžių planuoja pastatyti dešimt sekso būdelių. Tai, ar jų bus pastatyta daugiau, priklausys nuo to, ar pasiteisins pirmosios. Skaičiuojama, kad būdelėms įrengti prireiks 2,8 mln. JAV dolerių (6,6 mln. litų). „Sekso būdelės“ turėtų būti pastatytos ir įrengtos iki 2012 metų pavasario.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką