Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Svetlana Griaznova: dabar dirbu mama

Svetlana Griaznova
Gedimino Žilinsko nuotrauka / Svetlana Griaznova
Šaltinis: „Žmonės“
0
A A

„Pas Juozą pirmąkart po gimdymo pasirodysiu ant podiumo… Ir, manau, paskutinį...“ – be liūdesio, greičiau – su šypsena patikina Svetlana Griaznova (36), lėkdama Niujorko gatvėmis. Tas laikas, kai pažindinosi su didmiesčiu bėgiodama po modelių atrankas – jau praeityje. Kalbėdamasi su „Žmonėmis“ telefonu, ji bandė neatsilikti nuo dukros. „Dabar mano profesija – mama“, – paaiškina.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Trumpam atvykti į Lietuvą aplankyti namiškių Svetlana planavo jau seniai, tačiau koją pakišdavo vienas ar kitas rūpestis namuose. Kai sulaukė Juozo Statkevičiaus kvietimo į kolekcijos pristatymą, suprato, kad tai ženklas neatidėlioti ir susiruošti. Kartu nušauti du zuikius: bent trumpam panirti į viliojančią mados pasaulio atmosferą (susižavėjimo Juozu manekenė neslepia: tapo jo kvepalų veidu, neatsisakė debiutantui padėti prisistatyti Paryžiuje ir būtent jam patikėjo sukurti savo vestuvinę suknelę) ir išvysti artimuosius. Nors tėvai ir brolis su šeima nekart lankėsi Amerikoje, Svetlanai smagu pačiai grįžti į namus Jašiūnuose. Juk tik čia ji gali pasijusti maža, rūpesčio ir meile apgaubta mergaite. Nesunku ir Atlantą įveikti, nors gimtinėje galės pabūti tik kelias dienas. Niujorke jos laukia vyras, žinomas pulmonologas Angelo Acquista (54), ir didžiulė triukšminga šeima. Tokia, apie kokią ilgai svajojo. Galbūt todėl Svetlana taip lengvai kalba apie tai, kad modelio karjerą jau laikas baigti, nes visos jos mintys sukasi apie vaikus.       

Alessandra išėjo į mokyklą

Metai po dvynių gimimo – šią liepą Nicholas ir Salvatore atšventė pirmąjį gimtadienį – pralėkė tiesiog akimirksniu. Vasarą šeima net porai mėnesių iš Niujorko pabėgo į didmiesčio gyventojų sava vadinamą kurortinę Long Ailendo zoną, kur galėjo pasinerti į Atlanto vandenyno teikiamus malonumus. Kartu su jais atostogavo ir Angelo mama, buvo atvykę pailsėti Svetlanos tėvai. Šeimai reikėjo pasirengti išbandymams: šį rugsėjį trejų su puse Alessandra pravėrė mokyklos duris. „Tai labai rimtas žingsnis“, – mano Svetlana. Ir pradeda pasakoti, kaip niujorkiečiai – be abejo, kaip ir tėvai visame pasaulyje – pamišę dėl savo atžalų išsilavinimo. Visi nori patekti tik į geriausias mokyklas, užsirašo ne į vieną, dalyvauja pokalbiuose, kol išsirenka labiausiai tinkančią. Svetlana su vyru pasirinko prestižine JAV vadinamą mergaičių mokyklą – „Marymount School“. Tai – giliomis tradicijomis, griežtumu ir puikiais mokslo rezultatais garsėjanti katalikiška mokykla. „Pasirodo, dar reikia į ją patekti. Tėvai turi dalyvauti pokalbyje tartum egzamine, mokykla pasirenka, ar tavo vaikas gali lankyti jų įstaigą… Atrodo keista: moki pinigus, o dar sprendžia, ar iš tavęs juos paimti“, – kvatoja Svetlana (skelbiama, kas mokslo metai „Marymount School“ priklausomai nuo klasės atsieina 20–35 tūkstančius JAV dolerių – red. past.). Jiems neteko patirti nusivylimo ir svarstyti kitų variantų – nuo šio rudens Alessandra lanko būtent šią mokyklą. Iki jos – dvidešimt minučių automobiliu. Svetlana pati kiekvieną rytą veža dukrą ir nedejuoja dėl Niujorko „kamščių“. Svarbiausia – nevėluoti. Juk taip vertinamos mokyklos visų pirma garsėja drausme. Sutartyje numatyta be išlygų šalinti iš šios mokslo įstaigos, jei mokinė nuolat vėluoja, be priežasties praleidžia pamokas ar pažeidinėja taisykles. Laiku reikia ir pasiimti iš mokyklos. „Džiaugiamės, kad Alessandra greitai apsiprato“, – sako Svetlana. Aišku, rimti mokslai nuo tokio amžiaus neprasideda, dukra dar kelerius metus lankys vaikų darželio grupes.  

Tėvai turi dalyvauti pokalbyje tartum egzamine, mokykla pasirenka, ar tavo vaikas gali lankyti jų įstaigą…

Baletas, gimnastika ir būgnai

Po mokyklos Alessandra iškart namo negrįžta – dar pradėjo lankyti baleto repeticijas ir gimnastikos treniruotes. „Vaikas nuo mažens turi būti lavinamas. Neturi sėdėti namuose, jam bus nuobodu“, – įsitikinusi Svetlana, vos spėjanti vežioti dukrą iš vienos studijos į kitą. Alessandra labai muzikali, jos kambaryje jau susikaupė vos ne visi įmanomi muzikos instrumentai. „Užsimanė būgnų ir su tėčiu išsiruošė į parduotuvę. Maniau, į žaislų ir parsineš kokį būgnelį. Apstulbau, kai jie grįžo su didžiausias nešuliais. Pasirodo, tėtis nupirko tikrą profesionalų būgnų rinkinį… Su visomis tomis lėkštutėmis… Įsivaizduojate, koks triukšmas kyla, kai ji prie jų prisėda… Tėtis negali atsispirti Alessandros norams, iš jo ji gauna visko, ko užsimano. Jis tiesiog prieš ją sutirpsta.“

Angelas ir Velniukas

Dvyniai auga lyg ant mielių. Iš žavių kūdikėlių (kaip sako Svetlana, „baby“) tapo tvirtais vaikinais, pirmyn atgal zujančiais po erdvius namus: „Jie labai skirtingi, ne tik išvaizda, bet ir charakteriu. Nicholas ramesnis, toks „į save“, o Salvatore judresnis, meilesnis, vis taikosi prie manęs. Juokauju: Angelas ir Velniukas. Nors tais vaidmenimis jie vis keičiasi… Jei vienas naktį miega, kitas būtinai ne. Jei vienas noriai valgo, kitas atsisako. Kitą dieną vėl apsikeičia – zirzia kitas. Sakau, gal jie susitaria, kuris tądien bus „gerietis“, o kuris „negerietis“? Kažkaip turėtų susikalbėti. Tiesiog negalima atspėti, kokia diena laukia.“ Kaip ir anksčiau, prižiūrėti dvynius Svetlanai padeda auklė.

Didžiulės šeimos namai

Ištaiko bent akimirkų, kai apsupta džiugaus šeimos šurmulio gali rasti laiko tik sau? „Mažai. Pradėjau sportuoti… Bet kol kas tik šiek tiek“, – atsidūsta. Visą laiką suryja jei ne vaikų, tai namų rūpesčiai. Teko ir remonto našta: šeimai pagausėjus, buvo nutarta, kad erdvus, bet tik dviejų miegamųjų butas – per ankštas. Pavyko įsigyti esantį greta ir taip išplėsti gyvenamąją erdvę. „Dabar visi turi savo kambarius, tik kol kas broliai įsikūrę kartu, – maloniomis kasdienio gyvenimo smulkmenomis dalijasi Svetlana. – Tai tikri didžiulės šeimos namai.“
 

„Žmonės“
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką