Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 30d. 13:09

Svingo šokių šou nukels į Didžiojo Getsbio laikus: privers šokti ir nemokančius

„30 Second Swing Dance Showcase“
Antano Minkevičiaus nuotr. / „30 Second Swing Dance Showcase“

Įspūdingas įvaizdis, pulsuojantis ritmas ir svaiginantys šokiai... Nusikelti į Didžiojo Getsbio laikus yra pasvajojęs tikrai kiekvienas. Penktadienį vilniečiai ir miesto svečiai, svingo šokėjai ir tie, kurie apie šokius nieko nenusimano, kviečiami kartu grįžti į 1930-uosius – „30 Second Swing Dance Showcase“ renginys žada nepamirštamą vakarą kiekvienam.

„What a Jazz“ šokių studija, anksčiau žinoma kaip „Hoppers' dance studio“, jau devintus metus sėkmingai moko vilniečius šokti svingą, padeda pažinti, suprasti bei mėgautis džiazo muzika, kultūra ir istorija. „What a Jazz“ yra tikri svingo šokių namai, besispecializuojantys pagrindiniuose 1930-ųjų svingo šokiuose – Lindy Hop, Balboa, Collegiate Shag, Charleston bei Authentic Jazz. Be reguliarių pamokų šokių studija organizuoja ir specialius renginius, kurie yra puikiausia proga iš šalies pamatyti ir susipažinti su svingo šokiais bei galbūt pradėti patiems.

Vienas tokių renginių yra „30 Second Swing Dance Showcase“, vyksiantis vasario 2 d., penktadienį, „Legendos“ klube. Tai yra kasmetinis džiazo šou, skirtas patirti ir pamatyti geriausia, ką gali pasiūlyti svingo šokiai – 1930-ųjų džiazo klubo atmosfera, pasipuošę žmonės, šou programa, šokių konkursas išrenkant geriausius ir gyva „The Schwings Band“ su Migloko muzika.

Antano Minkevičiaus nuotr./„30 Second Swing Dance Showcase“
Antano Minkevičiaus nuotr./„30 Second Swing Dance Showcase“

„Norime sukurti ir pateikti tokią programą, kuri būtų ne vien šokėjams, bet ir norintiems susipažinti su džiazo kultūra žmonėms. Ne pirmus metus organizuojame pakankamai didelius ir, neabejoju, kokybiškus renginius, bet jie visąlaik yra tik mums patiems. Norėčiau, kad miesto žmonės pradėtų čia eiti kaip į koncertą, juk tikrai turime, ką parodyti. Vien tik „The Schwings Band“ su Migloko džiazo koncertas lyg laiko mašina nukelia į Didžiojo Getsbio laikus, kurie prasidėjo lygiai prieš 100-ą metų ir, man atrodo, ima po truputį pargrįžti į madą“ – džiaugsmingai savo lūkesčiais dalinasi vienas studijos bendrasavininkų Arnas Razgūnas.

Džiazo maestro Remigijaus Rančio vedama grupė su įspūdingai talentinga soliste Migloko priešaky Vilniaus renginiuose sutinkama vis dažniau, miestas lyg pats šaukiasi džiazo ir jo suteikiamos energijos. Iš tiesų, džiazo muzika prasidėjo iš esmės kaip skirta jausmui ir šokiui, ir tik vėliau persikėlė į akademijas, dėl to šokėjų ir muzikantų simbiozė visuomet gerai suskamba ir labai patraukliai patraukia žiūrovo akį. O jei muzika veža, šokti gali visi. „The Schwings Band“ skambesys išsiskiria originaliu, autentišku skambesiu bei nuoširdžiu bendravimu su publika. Pulsuojantis ritmas, neįprastos muzikos instrumentų kombinacijos, artistiškumas, pozityvus ir džiaugsmingas muzikavimas – visa tai yra jų vizitinė kortelė. Repertuare džiazo, latino bei pačių muzikantų kūrybos muzika.

Antano Minkevičiaus nuotr./„30 Second Swing Dance Showcase“
Antano Minkevičiaus nuotr./„30 Second Swing Dance Showcase“
Antano Minkevičiaus nuotr./„30 Second Swing Dance Showcase“
Antano Minkevičiaus nuotr./„30 Second Swing Dance Showcase“

„Esame įsimylėję džiazą, pakvaišę dėl svingo muzikos ir labiausiai save išreiškiame šokyje. Manome, kad džiazo muzika ir šokiai kaip niekas kitas manifestuoja gyvenimo džiaugsmą, padeda pažinti ir papildyti save, pasaulį aplinkui ir skiriame visas jėgas bei įgūdžius profesionaliai dalintis šiuo džiaugsmu su kitais“, – tikino Arnas Razgūnas.

„30 Second Swing Dance Showcase“ – skirtas miestui patirti su griausmu pargrįžtantį džiazą. Renginys vyks vasario 2 d. Legendų klube. Durys į renginį atsidaro 20:00, vakaro atidarymas ir programa nuo 21:30, bilietus galima įsigyti renginio dieną pačiame klube. Daugiau informacijos čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Kviečiame anties

Video

01:26
02:04
00:59

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką