Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 28d. 16:13

Ta pačia vėžio forma sergantis Stano Sauliui Skverneliui skyrė jautrius žodžius: „Likimo brolau“

Stanislavas Stavickis-Stano, Saulius Skvernelis
R.Adžgausko ir Žygimanto Gedvilos nuotr. / Stanislavas Stavickis-Stano, Saulius Skvernelis

Šiandien per konferenciją liūdną žinią pranešęs apie netikėtai užklupusią ligą premjeras Saulius Skvernelis sulaukė daugelio žmonių užuojautų, tarp jų – ir žinomo dainininko Stanislavo Stavickio, kuris serga lygiai ta pačia vėžio forma – limfoma.

„Kažkaip čia pritrenkė mane žinia apie Saulių Skvernelį ir kad jam irgi limfoma“, – negalėjo patikėti žinomas vyras.

Drauge Stano perdavė premjerui didžiausią palaikymą. Anot jo, klastinga liga juos pastatė į panašią padėtį.

„Tai ką, likimo brolau, dabar jau nesvarbu kurioje barikadų pusėje buvome prieš tai, atsidūrėme toje pačioje“, – socialiniuose tinkluose rašė jis.

Taip pat dainininkas pasidalijo asmenine patirtimi apie kovą su kraujo vėžiu.

„Visiems, kas dabar mėgins spekuliuoti jo sveikatos tema, galiu pasakyti remdamasis savo patirtimi – chemoterapija ir imunoterapija netrukdo dirbti. Dažniausiai tokio amžiaus žmogus pakankamai nesudėtingai atlaiko gydymą“, – premjerą guodė žinomas dainininkas.

„Linkiu nenusiminti! Laikykimės!“ – šiltą palaikymą perdavė jis.

Žinia, kad premjeras serga limfoma, buvo paskelbta trečiadienį. S.Skvernelis sakė, kad liga diagnozuota pirminėje stadijoje, atlikus operaciją, o dabar jam taikomas gydymas – chemoterapija ir imunoterapija.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Saulius Skvernelis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Saulius Skvernelis

„Pirmą ciklą aš vakar praėjau. Du mėnesiai – rugsėjis, spalis, ciklai turi būti pabaigti ir gydytojai tikisi pilno pasveikimo. To tikiuosi ir aš. Dėkoju visiems už palaikymą, už supratimą, už subtilumą. Tokiais atvejais paaiškėja, kas yra kas Lietuvoje – artimoje aplinkoje, tolimesnėje aplinkoje“, – kalbėjo premjeras.

Stano: „Ligą galima sustabdyti“

15min primena, kad kompozitoriaus, muzikos prodiuserio ir dainų kūrėjo Stanislavo Stavickio-Stano gyvenimas 2018 metų pavasarį apsivertė aukštyn kojom, kuomet jis išgirdo stingdančią diagnozę – kraujo vėžys.

Žinomas vyras neslepia – ir šiandien, kai liga suvaldyta, kyla įvairių minčių, tačiau juodus debesis išblaškyti padeda kūryba, mylima žmona ir būrys nuostabių vaikų.

Pauliaus Peleckio, Gretos Skaraitienės nuotr./Stanislavas Stavickis-Stano
Pauliaus Peleckio, Gretos Skaraitienės nuotr./Stanislavas Stavickis-Stano

„Kai aš susirgau, kiekviename ligos etape ieškojau atsakymo į klausimą „Ką man su tuo daryti?“. Iš pradžių atrodė, kad reikia pradėti gyvent dėl savęs, tada pradėjo atrodyti, kad reikia gyventi dėl šeimos – viską padaryti dėl jų, kad jei numirčiau, jiems viskas būtų gerai. Tada pradėjau galvoti, kad gal reikėtų pradėti gyventi dėl Dievo, dėl tikėjimo, dėl kitų, dėl visuomenės...

Taip blaškausi lig šiol – nėra vieno atsakymo, nėra viskas taip paprasta. O gal visi tie pasvarstymai teisingi – atėjo ir gilesnis tikėjimas, ir dar didesnė meilė šeimai, ir atsakomybė prieš visuomenę. Bet taip, visgi svarbiausias mano kalbų klausytojas vis tiek esu aš pats. Man tai yra svarbu ir man to reikia. O jei dar mane išgirs žmonės, kurie irgi per tai eina bei paseks mano pavyzdžiu ir apie savo ligą bei problemas kalbės atvirai, aš būsiu dar laimingesnis“, – tuo metu jautriai ir įkvepiančiai kalbėjo Stano.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Stano
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Stano

Sužinojęs, kad serga, Stano ragino neatsitverti tylos siena ir žmones, kurių gyvenimas paženklintas panašiais iššūkiais, skatino kalbėti apie savo ligą. Vyras taip pat neslėpė – jo atvirumas buvo skirtas ne tik kovojantiems su klastinga liga ir jų artimiesiems. Atvirumas yra taip pat pagalba ir pačiam sau.

Atlikėjas praėjo chemoterapijos kursą, jam buvo paskirti šeši intensyvūs kursai, kas dvi savaites.

„Kas kartą žygiuodamas į ligoninę negalėjau patikėti, kad tai vyksta su manim, jaučiausi kaip „Breaking Bad“ serialo herojus“, – kalbėjo Stano.

Tačiau, anot atlikėjo, liga tikrai gali būti išgydoma ir netrukdo gyventi: „Prie manęs prieina žmonės, kai būnu prie jūros ar mieste, klausia, kaip man sekasi. Iš pradžių tai glumino, o paskui supratau, kad nuoširdžiai domisi, jiems svarbu. Nors negalima sakyti, kad liga sustabdyta, nes tai yra ilgalaikis procesas, dabar jaučiuosi labai gerai. Gyvenu daug sveikiau, sportuoju ir stengiuosi džiaugtis kiekviena akimirka.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Kviečiame anties

Video

02:18
02:03
01:30

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką