Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 23d. 22:07

Taikomosios dailės galerijoje iškilmingai atidarytas 94-asis LRT sezonas: rinkosi būrys garbių svečių

Saulius Urbanavičius-Samas, Ugnė Galadauskaitė su Mariumi Sipariu, Vytautas Juozapaitis su žmona Egle, Eglė Daugėlaitė
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Saulius Urbanavičius-Samas, Ugnė Galadauskaitė su Mariumi Sipariu, Vytautas Juozapaitis su žmona Egle, Eglė Daugėlaitė

Rugpjūčio 23-ąją, minint Baltijos kelio 30-metį, LRT iškilmingai atidarė savo 94-ąjį sezoną. Taikomosios dailės galerijoje, šventinį vakarą raudonuoju kilimu žengė pasipuošę kviestiniai garbūs svečiai, buvo pristatytos naujos, netikėtos ir ambicingos visuomeninio transliuotojo laidos.

Į šventinį vakarą susirinko Vytautas Juozapaitis su žmona, Eglė Daugėlaitė, Beata Nicholson, Ugnė Galadauskaitė su širdies draugu, Saulius Urbanavičius-Samas, Martynas Levickis, Liepa Norkevičienė, Alvydas Unikauskas, Dovilė Filmanavičiūtė, Neringa Zeleniūtė, Martynas Tyla ir kiti.

LRT naujo sezono atidarymo akimirkos – galerijoje:

Baltijos kelio jubiliejaus proga Katedros aikštėje LRT iniciatyva iškilo rekordinė 5 aukštų pastatui prilygstanti radijo instaliacija, kurioje sutilpo 2 tūkst. senų radijo imtuvų. Iškilmingame koncerte, vykusiame Katedros aikštėje, jie transliavo legendinį Baltijos tautas sujungusį kūrinį „Bunda jau Baltija“.

Luko Balandžio / 15min nuotr./LRT televizijos sezono atidarymo šventės akimirka
Luko Balandžio / 15min nuotr./LRT televizijos sezono atidarymo šventės akimirka

LRT televizija seniai neturėjo sezono, kuriame pristatytų tiek naujienų, atspindinčių jos misiją ir įrodančių, kad laikas prie ekrano gali būti prasmingas.

Dalis naujų laidų prasidės nuo rudens, kitų debiutas – po Naujųjų metų. Forma ir turiniu projektai bus labai skirtingi, bet kokybiški, gerokai atnaujinsiantys televizijos tinklelį.

Tarp ryškiausių sezono naujienų – „Ypatingas būrys“, unikalus projektas, atskleisiantis žmonių, turinčių negalią, iššūkius, pasirinkus kario kelią ir pasiryžus ginti tėvynę. Nauja mūsų laida „Gyvenk be skolų“ padės spręsti finansinius rūpesčius, suprasti jų priežastis ir atrasti išeitis. O naujoje pokalbių laidoje „Visi kalba“, kurią ves Lavija Šurnaitė ir Algis Ramanauskas, netikėtais kampais bus aptariamos visuomenės aktualijos.

Luko Balandžio / 15min nuotr./LRT televizijos sezono atidarymo šventės akimirka
Luko Balandžio / 15min nuotr./LRT televizijos sezono atidarymo šventės akimirka

Jo teigimu, LRT nusprendė naujai pažvelgti ir į gyvenimo būdo laidas – akcentuoti ne tiek žinomų žmonių sėkmės istorijas ar rodyti jų buitį, o pasinerti į asmenybės pomėgius, savanoriškas, pilietiškas jų veiklas, galinčias tapti pavyzdžiu ir kitiems – rudenį žiūrovai išvys naują laidą „Gyvenimo spalvos“.

Šeštadienius LRT vėl kvies leisti linksmai – iki gruodžio pabaigos bus rodomas projektą „Šok su žvaigžde“, pirktą iš britų visuomeninio transliuotojo BBC. Tai bus tiesioginė dviejų valandų laida, kurioje dvylika žinomų veidų ir dvylika šokio profesionalų žiūrovams dovanos prasmingą pramogą.

Naujame sezone žiūrovai išvys didelę dalį jau pamėgtų laidų – „Auksinį protą“, „LRT forumą“, „Vartotojų kontrolę“, „Tūkstantmečio vaikus“, „Beatos virtuvę“, „Klauskite daktaro“, „Istorijos detektyvus“, „Duokim garo“, „Ryto suktinį“, „Nacionalinę ekspediciją“ ir kitus LRT tapatybės dalimi tapusius projektus.

Luko Balandžio / 15min nuotr./LRT televizijos sezono atidarymo šventės akimirka
Luko Balandžio / 15min nuotr./LRT televizijos sezono atidarymo šventės akimirka

Eteryje nuo rudens taip pat pasirodys „Bloga mergaitė“. Iki šiol portale matytas aktualus lietuviškas serialas prie ekranų lauks visų šeimos narių. Kaip ir plačiam žiūrovų ratui skirtos „Daiktų istorijos“, atkeliaujančios iš LRT plius kanalo, kurio naujasis sezonas prasidės rugsėjo 30-ąją, o gerokai atsinaujinęs jo turinys bus pristatytas jau greitai.

Komentarai: 3

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:12
00:51
00:48

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką