Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 10d. 11:15

Tapytojas S.Staniūnas sostinėje pristatė jubiliejinę parodą: atvyko ir E.Jennings

Renginio akimirka (9)
Dmitrijaus Radlinsko nuotr. / Renginio akimirka
Sostinės širdyje – miesto Rotušėje – tapytojas Sigitas Staniūnas meno gerbėjus sukvietė į išskirtinės daugiasluoksnės parodos, pavadintos „Spalvų harmonijos sodai“, atidarymą. Kūrybos jubiliejui skirtoje parodoje – įspūdingiausi menininko darbai, rašoma pranešime spaudai.

Ketvirtadienio vakarą į Vilniaus rotušę plūdo menui neabejingi žmonės, juos sukvietęs tapytojas S.Staniūnas bičiulius pakvietė į unikalią kelionę po savo kūrybos dešimtmečius. Ši paroda – tai 30 metų menininko kelio apžvalga, kurioje išvysite svarbiausius, taip pat naujausius S.Staniūno kūrinius. Parodoje eksponuojami paveikslai, dažnai ne vienus metus kurti ne tik tėvynėje, bet ir kitose šalyse (Brazilijoje, Taivane, Rusijoje, JAV, Indonezijoje, Italijoje), todėl darbai atspindi autentišką tapytojo kalbą skirtingų kultūrų kontekstuose.

„Menas yra kalba, kuri kažkuria prasme universali, labai glaudžiai susijusi su harmonija, kuri slepiasi kiekviename mūsų. Visi turime meilės ir grožio sodus savyje, tereikia pamatyti“, – sako S.Staniūnas.

Renginio akimirkos – galerijoje:

S.Staniūnas dažnai tapo tik pirštais, nenaudodamas teptuko. Kūryboje su šiuolaikinėmis technologijomis sujungia klasikinę italų, prancūzų ir olandų tapybos tradicijas bei Azijos tapytojų metodus.

Tuo galėjo įsitikinti ir susirinkę svečiai. Per parodos atidarymą S.Staniūnas surengė unikalų performansą – skambant kompozitoriaus Pauliaus Kilbausko muzikai, stebint susirinkusiems svečiams, gyvai tapė paveikslą.

Parodos nepraleido ir garsūs svečiai – dizaineriai Audronė Bunikienė, Egidijus Rainys bei Aleksandras Pogrebnojus, prodiuserė Justina Ragauskaitė, buvusi TV laidų vedėja Agnė Zacharevičienė, atlikėja Erica Jennings su vaikais, žurnalistė Jolanta Svirnelytė bei kiti menui neabejingi veidai.

S.Staniūnas laikomas vienu iškiliausių šiuolaikinių Lietuvos tapytojų. Per 30 metų jis surengė keliasdešimt performansų, daugiau nei pusšimtį parodų bei dalyvavo ir nacionaliniuose, ir tarptautiniuose projektuose. Jo darbai eksponuoti ne tik Lietuvoje, bet ir Kanadoje, JAV, Šveicarijoje, Italijoje, Ispanijoje, Nyderlanduose, Brazilijoje, Indonezijoje, Taivane, Ukrainoje, Vengrijoje, Rusijoje ir kitur.

Be to, tapytojo kūrinius įsigijusi ne viena garsi pasaulinė asmenybė, keli darbai saugomi reikšmingose privačiose kolekcijose.

Dmitrijaus Radlinsko nuotr./Renginio akimirka
Dmitrijaus Radlinsko nuotr./Renginio akimirka

Ypač vertinami menininko paveikslai, sukurti renesanso meistrų plėtota daugiasluoksnės tapybos technika.

Menininkas itin pagarsėjęs savo unikaliomis parodomis. Jose galima išvysti menų sintezę – dailę, muziką, šokį, fotografijas ir vaizdo instaliacijas.

Paroda sostinės rotušėje veiks iki spalio 2 dienos.

Savo kūrybos kelyje menininkas ne kartą kūrė paveikslus gyvai publikai kartu su muzikos virtuozais Dominicu Milleriu, Enveru Izmajlovu, Rhani Krija, Sofija Rei, Viačeslavu Butusovu, grupėmis „Megapolis“, „Akvarium“ ir kitais.

Už aktyvią kūrybinę veiklą ir Lietuvos vardo garsinimą dailininkas yra pelnęs tokius garbiausius vadovų ir monarchų apdovanojimus kaip Lietuvos prezidentės ordinas „Už nuopelnus Lietuvai“ ar aukščiausias Nyderlandų šalies apdovanojimas Oranje Nassau ordinas už nuopelnus Europos kultūrai, jį menininkui įteikė Nyderlandų karalienė Beatričė. O 2019 m., kai meno mekoje Florencijoje buvo pristatytas jo naujas darbas – šv. Martyno paveikslas, nutapytas specialiai Scudi di San Martino institutui, – S.Staniūnas Italijos menotyrininkų buvo pramintas Lietuvos Botticelliu.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

00:29
21:57
01:27:07

15min metų knygų rinkimai

Naujas testas

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką