Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 16d. 19:05

Tarasovai tapo kulinarinės laidos vedėjais: „Parodysime, kaip restoranų patiekalus pagaminti namie“

Violeta Tarasovienė, Vilius Tarasovas Ypatingos
Mato Baranausko nuotr. / Violeta Tarasovienė, Vilius Tarasovas

Violetos ir Viliaus Tarasovų šeimai karantinas kaip ir daugeliui kupinas sunkių išbandymų. Poros muzikinė veikla šiuo metu visiškai sustojusi, tačiau abu stengiasi nesėdėti be užsiėmimų ir bando dienas praskaidrinti pasivaikščiojimais, filmais, knygomis bei, žinoma, skaniu maistu. Už tai šeimoje yra atsakinga Violeta, kuri dabar virtuvėje gali suktis ilgiau nei anksčiau. Mėgdama gaminti, ji šeimą džiugina įvairiausiais patiekalais, o jau nuo kovo 20-osios, kiekvieną šeštadienį 9.30 val. ryte, dalį jų išmokti galės ir visi 15min skaitytojai – portale startuoja laida „Tarasovai virtuvėje“.

Karantino metu stengiasi sugalvoti įvairių veiklų

Tarasovų šeima šiuo metu karantiną leidžia panašiai kaip daugelis: eina pasivaikščioti, gamina skanius patiekalus, žiūri filmus, skaito knygas ir taip stengiasi suktis iš esamos padėties. Nors abu liko be savo pagrindinių darbų, Violeta tikina, kad kol kas dar gali išgyventi.

„Iš mūsų yra atimti du dalykai: sporto klubas ir muzikinė veikla. Tačiau mes nesame tokie, kurie sėdėtų ir keiktų visus aplink, kaip negerai dabar gyvename. Stengiamės iš paprastų dalykų semtis laimės, einame ir džiaugiamės besikeičiančiu mišku – žiūrėk, tai jis apsnigęs gražiai, tai žaliuojantis“, – sako V.Tarasovienė.

Asmeninio albumo nuotr./Violeta Tarasovienė, Vilius Tarasovas
Asmeninio albumo nuotr./Violeta Tarasovienė, Vilius Tarasovas

Violeta neslepia, kad jai išgyventi karantiną yra lengviau nei Viliui, kuris negali nustygti vietoje, jam vis norisi imtis veiklų. Tačiau net ir V.Tarasovienei, mėgstančiai pasyvų laisvalaikį, sėdėjimas namie jau ima įgristi.

„Aš esu namisėda ir priklausau tiems žmonėms, kurie kai išvažiuoja kur nors pailsėti, laiką mėgsta leisti pasyviai – man nepatinka kiekvieną dieną važiuoti į ekskursijas. Todėl per karantiną iš pradžių niekur neskubėjau, ilsėjausi, tačiau dabar netgi man tapo sunku sėdėti uždarytai, norisi bendravimo su žmonėmis. Į sporto klubą svajoju nueiti ne vien dėl sporto, kiek dėl susitikimo su kitais. Pasiilgstu žmogiškų dalykų... Sėdime namie, kiek galime, bet jau labai laukiame, kol viskas pasibaigs“, – pripažįsta Violeta.

Pasiilgstu žmogiškų dalykų... Sėdime namie, kiek galime, bet jau labai laukiame, kol viskas pasibaigs

Dainininkė sako taip pat pasiilgstanti bendravimo scenoje ir apsikeitimo energija su publika. Jai muzikavimas yra hobis, virtęs darbu, todėl mėgdama savo veiklą, Violeta jos dabar itin pasigenda. Vis dėlto kad neužsisuktų liūdesyje, ji stengiasi susigalvoti naujų užsiėmimų – štai dabar, pavyzdžiui, ketina namie padaryti mažą remontą.

„Prisipirkau priemonių ir žadu tinkuoti kambario įtrūkimus, dažyti sienas. Niekada anksčiau nesu to dariusi, bet labai noriu pabandyti. Konsultavausi su specialistais įvairiais klausimais, daug domėjausi internete, peržiūrėjau įrašų ir mėginsiu“, – šypsosi Violeta.

Virtuvėje gamina pačius įvairiausius patiekalus

Karantino metu V.Tarasovienei daugiau laiko lieka ir maisto gamybai. Visada gaminti mėgusi Violeta sako, kad anksčiau spėdavo įgyvendinti tik blic receptus, o dabar sau gali leisti ilgiau pastovėti prie puodų ir imtis sudėtingesnių patiekalų.

„Iki karantino patiekalus, kuriuos, pavyzdžiui, reikia troškinti valandą, pasilikdavau savaitgaliui, o dabar turiu jiems laiko bet kurią dieną. Gaminu viską, kas yra skanu, ir virtuvėje sukuosi tiek per pietus, tiek per vakarienę“, – sako Violeta.

Atlikėja tikina, kad aktyviai gaminti pradėjo dar būdama 22-ejų. Ji spėja, jog norą suktis virtuvėje paveldėjo iš savo mamos, kuri taip pat šioje srityje turi talentą. Matydama, kaip skaniai viską padaro mama, V.Tarasovienė ėmė sekti jos pavyzdžiu.

„Vėliau prasidėjo kelionės po užsienį, norėdavosi vis ką nors paragauti, ko Lietuvoje tuo metu nebūdavo. Nueidavome su Viliumi į restoranus, o jis paprašydavo vėliau tą patį pagaminti namie. Taip prasidėjo mano eksperimentai – namie gaminau ir karpačio, ir sušius. Po truputį esu viską išbandžiusi“, – šypsosi Violeta.

Mato Baranausko nuotr./Violeta Tarasovienė, Vilius Tarasovas
Mato Baranausko nuotr./Violeta Tarasovienė, Vilius Tarasovas

Dainininkė pasakoja, kad jos šeimoje dažniausiai pusryčiais kiekvienas pasirūpina savarankiškai, o atsakomybė dėl kitų dienos patiekalų jau krenta ant Violetos pečių. Tačiau šeimos nariams nėra lengva įtikti – savų poreikių, anot jos, turi tiek Vilius, tiek dukra.

„Vilius buvo viskuo patenkintas, kol nepradėjo išsidirbinėti – dabar jis viską išragavęs, žino visus mano patiekalus ir jam tapo sunku įtikti. O mūsų mažajai yra paauglystė, ji nieko nevalgo išskyrus makaronus. Turime tokią situaciją, kai reikia laviruoti, prie kiekvieno taikytis atskirai, todėl dažniausiai visiems būna atskiri patiekalai“, – sako V.Tarasovienė.

Tarasovų šeimoje maisto gamyba visada rūpinasi Violeta, nes Vilius beveik negamina. Kaip pasakoja V.Tarasovienė, jis gali nebent tik pusryčiams išsivirti kiaušinį, pasidaryti sumuštinį ir kavos. Tačiau ji pripažįsta, jei namie turėtų didesnę virtuvę, gamindama tikrai prašytų vyro pagalbos.

„Prisimenu, kažkada paprašiau Viliaus supjaustyti svogūną ir morką – paaiškinau, kaip reikėtų padaryti. Užtruko kiek ilgiau, bet skundėsi, jog skaudėjo rankos, nes buvo įtemptos visą laiką. Aš kiekvieną dieną pjaustau, mano rankos jau įgudusios, o jis, kai nepratęs, paskaudo. O atrodo tiek nedaug paprašiau...“, – juokiasi Violeta, pridurdama, kad Viliui smagiau atsisėdus palaukti, kol bus pagaminta, ir tuomet degustuoti.

Mato Baranausko nuotr./Violeta Tarasovienė, Vilius Tarasovas
Mato Baranausko nuotr./Violeta Tarasovienė, Vilius Tarasovas

Paprašiau Viliaus supjaustyti svogūną ir morką – paaiškinau, kaip reikėtų padaryti. Užtruko kiek ilgiau, bet skundėsi, jog skaudėjo rankos, nes buvo įtemptos visą laiką

Pati Violeta išbandydama dar negamintą patiekalą visada stengiasi sekti pagal recepto nurodymus. Tačiau po kelių kartų, jau žinodama niuansus, ima gaminti iš atminties. Vis dėlto ji pripažįsta, kad nors gamina gerai, virtuvėje yra įvykę įvairių nesklandumų.

„Pavyzdžiui, vieną kartą neiškepė avies koja, matyt, per trumpai kepiau. Dariau viską pagal receptą, bet nepavyko. Tačiau nėra padėties be išeities – koją ištroškinau, pridėjau prieskonių ir pavyko fantastiškai. Dar nėra taip buvę, kad reikėtų išmesti. Viską galima išgelbėti, nebent sudeginai – tuomet jau viskas“, – sako V.Tarasovienė.

Daugiau netikėtumų pasitaiko išbandant naujus receptus, kadangi, anot Violetos, kiekviena šeimininkė deda skirtingus prieskonius, ingredientus matuoja savaip, o ir visų orkaitės kepa skirtingai. Tačiau jos firminis patiekalas, aguonų pyragas, kaip sako Violeta, visada pavyksta puikiai, o tokio skanaus ji dar niekur nėra ragavusi.

„Vis bandau, paragauju tai vienoje kavinėje, tai kitoje, randu panašių alternatyvų, tačiau mano yra skaniausias. Nekukliai skamba, bet tikrai taip yra – iš tų, ką esu bandžiusi. Per Kalėdas visą laiką jį gaminu, tai visi laukia išsižioję“, – šypsosi V.Tarasovienė.

Turės savo kulinarinę laidą

Violetos meilė maisto gamybai išaugo net iki laidos „Tarasovai virtuvėje“ – jau nuo kovo 20-osios, kiekvieną šeštadienį 9:30 val. bus galima pamatyti, kaip šeima sukasi virtuvėje. Čia pora 15min skaitytojams gamins jų ypač pamėgtus patiekalus.

„Išgirdusi pasiūlymą surengti savo šou iš pradžių galvojau, o, kaip smagu, galėsiu gaminti. O paskui užgriuvo atsakomybė, buvo nemigos naktų, pradėjau galvoti, ką gaminsiu, kaip žmonėms pateiksiu. Negi paprasčiausius kotletukus darysiu? Bet tuo pačiu nesinori, jog būtų labai sudėtinga, ir žiūrovai galėtų namie patys pasigaminti, – sako Violeta. – Nesu kulinarė, esu paprasta namų šeimininkė, kuri kai kuriuos restoraninius patiekalus mėgsta pasigaminti namie. Todėl parodysiu būdą, kaip galima tą padaryti.“

Mato Baranausko nuotr./Violeta Tarasovienė, Vilius Tarasovas
Mato Baranausko nuotr./Violeta Tarasovienė, Vilius Tarasovas

Nors Vilius gaminti ne itin mėgsta, jis į laidą įsitraukė drąsiai ir su entuziazmu. Violeta tikina, kad laidoje jie bus partneriai, o Viliui tikrai nebus sunku nuskusti bulvę ar kitaip padėti. Tačiau V.Tarasovienė neslepia, jog ir pačiai prieš kameras suktis virtuvėje nėra taip drąsu kaip namie, o peilis rankose dreba labiau.

„Kai gaminu namie, aš nekalbu, nemėgstu, kai virtuvėje kas nors maišosi po kojomis – stoviu viena, viską pjaustau ir darau. O čia reikia pasakoti, su Viliumi kalbėti, rodyti jam, kaip pjaustyti. Man pačiai pjaustosi kitaip, nes ne mano peiliai, lentelės. Jeigu filmuotume mano virtuvėje, būtų patogiau, tačiau tam nėra galimybių. Reikia tik priprasti, atsipalaiduoti ir neskubėti“, – šypsosi Violeta.

Kai gaminu namie, aš nekalbu, nemėgstu, kai virtuvėje kas nors maišosi po kojomis – stoviu viena, viską pjaustau ir darau

V.Tarasovienė sako anksčiau ne kartą pagalvojusi, kad būtų smagu turėti savo laidą, kurioje galėtų gaminti. Todėl dabar, kai tai tapo realybe, ji neslepia vis pagalvojanti ir naujų idėjų, kaip ateityje šou galėtų padaryti dar įdomesniu.

„Norėčiau į laidą pasikviesti svečių. Nors apie tokią galimybę dar nesvarstėme, būtų faina, jei ateitų žmonės, kurie galėtų kažko išmokyti, pasidalintų savo kulinarinėmis išmonėmis“, – svarsto Violeta.

Nors Violeta labai mėgsta gaminti ir suktis prie puodų, ji pripažįsta, kad būna dienų, kai stovėti virtuvėje visai nesinori, tačiau laiko gaminimui privalo rasti visada, nes to nepadarius, šeima liktų nevalgiusi. Todėl net ir pasibaigus karantinui bei sugrįžus visiems darbams, ji savo hobiui stengsis skirti tiek pat laiko.

„Neslėpsiu, būna dienų, kai gaminimas yra būtinumas, atrodo, nebesugalvoji, ką dar galima pagaminti. O būna dienų, kai ateina svečiai ir labai malonu juos nustebinti, pavaišinti. Tuomet traukiu arba gerai žinomą receptą, arba bandau kažką naujo. Man patinka daug gaminti ir vis ką nors išbandyti“, – sako Violeta.

Pirmos laidos anonsas

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką