Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teatro dieną geriausiu režisieriumi pripažintas Eimuntas Nekrošius (nuotraukos)

Geriausi metų teatralai įvertinti „Auksiniais scenos kryžiais“
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / „Auksinis scenos kryžius“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šeštadienio popietę, švenčiant Tarptautinę teatro dieną, be prašmatnios ceremonijos, tik su kelių muzikantų atliekama muzika, Kultūros ministerijos Baltojoje salėje už praėjusių metų nuopelnus buvo apdovanoti geriausi šalies teatralai.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Šventinį renginį vedė šarminga jauna aktorė Miglė Polikevičiūtė, prieš keletą metų įvertinta scenos kryžiumi už geriausią debiutą, bei scenos vilkas aktorius Rimantas Bagdzevičius, kurio kalboje nuskambėjo daug ironijos krizės paliestai Auksinių scenos kryžių teikimo ceremonijai. Iki šiol visi teatralai Teatro dieną susirinkdavo Nacionalinio dramos teatro didžiojoje salėje, tačiau šiemet Kultūros ministerija, taupydama pinigus, užleido savo nedidelę salę.

Pirmąjį apdovanojimą – Padėkos premiją – įteikė pats ministras Remigijus Vilkaitis.

„Visoje Lietuvoje šiandien vyksta teatralų susibūrimai ir buvimas kartu. Noriu padėkoti visiems teatralams, kurie šiandien susibūrė po teatro vėliava. Ar matot, kiek mūsų daug?!“ – įžangoje klausė R.Vilkaitis, netrukus įteikdamas garbingą apdovanojimą scenos veteranui režisieriui Stasiui Ratkevičiui už Kauno valstybinio lėlių teatro subūrimą ir už tai, kad Lietuvos lėlininkams atvėrė duris į laisvąjį pasaulį.

„Jaudinuosi... Jei jūs leisite, aš šiomis gėlėmis pasidalinsiu su savo bendražyge, drauge ir žmona Valerija Ratkevičiene, kuri jau išėjo Anapilin. Valerijos svajonė buvo palikti pėdsaką. Atrodo, kad tai lyg ir pavyko, – jaudinamą kalbą pradėjo 94-erių veteranas. – Vaikiškai padžiūgausiu, nes man linksma ir smagu, kad mes buvome pastebėti...“

Už praėjusių metų nuopelnus teatro menui buvo įteikti 12 „Auksinių scenos kryžių“ ir piniginių premijų.

Boriso Dauguviečio vardo premiją ir auskarą įteikė jo dukra Galina Dauguvietytė.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Geriausi metų teatralai įvertinti „Auksiniais scenos kryžiais“
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Geriausi metų teatralai įvertinti „Auksiniais scenos kryžiais“

„Man malonu įteikti auskarą talentingam, netinginčiam, „nechaltūrščikui“ žmogui – aktoriui Valentinui Masalskiui“, – džiaugėsi G.Dauguvietytė. Pagerbtasis menininkas auskarą atsiėmė santūriai ir tepasakė „ačiū“.

Pirmasis „Auksinis scenos kryžius“ už Operetės/miuziklo meną buvo įteiktas solistei Asmik Grigorian (už Misis Lovet vaidmenį miuzikle „Svynis Todas“).

„Norėčiau padėkoti už drąsą sukurti šį spektaklį. Labai norėčiau pasidalinti šiuo kryžiumi su Dalia Ibelhauptaite ir Juozu Statkevičiumi. Šis darbas man kainavo begalę jėgų“, – prisipažino moteris.

„Auksinis scenos kryžius“ už Operos meną įteiktas Arūnui Malikėnui (už Dankairo vaidmenį operoje „Karmen“ Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatre).

Už geriausią darbą baleto/šokio mene apdovanotas Eligijus Butkus – už Džeimso vaidmenį balete „Silfidė“.

Geriausia metų choreografe pripažinta Ina Petrakova – už spektaklių „Bėganti su vilkais“ ir „Vargas dėl proto“ choreografiją Lietuvos rusų dramos teatre.

„Auksiniu scenos kryžiumi“ kaip geriausias metų kompozitorius apdovanotas Antanas Jesenka.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Geriausi metų teatralai įvertinti „Auksiniais scenos kryžiais“
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Geriausi metų teatralai įvertinti „Auksiniais scenos kryžiais“

Geriausia scenografe/kostiumų dailininke išrinkta Medilė Šiaulytytė – už scenografiją ir kostiumus spektakliui „Vargas dėl proto“ Lietuvos rusų dramos teatre.

Ryškiausiu metų debiutu pripažintas jaunasis menininkas Daumantas Ciunis – už Myškino vaidmenį Meno forto spektaklyje „Idiotas“.

Geriausia antraplanio vaidmens atlikėja įvertinta Eglė Gabrėnaitė – už Moters vaidmenį spektaklyje „Pasaulio gerintojas“. O geriausias antraplanio vaidmens atlikėjas pripažintas Sergejus Ivanovas – už Ričardo II vaidmenį spektaklyje „Šekspyriada“.

Metų dramos aktore pripažinta jauna artistė Toma Vaškevičiūtė – už Luizės vaidmenį spektaklyje „Laimingi“ Kauno valstybinis dramos teatre.

O geriausiu dramos aktorius paskelbtas Valentinas Kirejevas – už Balakirevo vaidmenį Lietuvos rusų dramos teatro spektaklyje „Juokdarys Balakirevas“.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Geriausi metų teatralai įvertinti „Auksiniais scenos kryžiais“
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Geriausi metų teatralai įvertinti „Auksiniais scenos kryžiais“

„Visų pirma ačiū Algirdui Latėnui – retai galima tai pasakyti, bet aš jį myliu...“ – dėkodamas už apdovanojimą sakė laureatas, negailėdamas pagyrų kitam šių metų nominantui Rolandui Kazlui. Artistas susigraudino dėkodamas neseniai Anapilin išėjusiam kolegai, pedagogui ir be galo talentingam aktoriui Vladimirui Jefremovui.

Pats svarbiausias Teatro metų apdovanojimas buvo įteiktas režisieriui Eimuntui Nekrošiui už spektaklį „Idiotas“ (Teatras Meno fortas).

„Nuoširdžiai visiems ačiū“, – santūriai nedaugiažodžiaudamas padėkojo kūrėjas.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką