Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teatro judėjimas „No Theatre“ pristato suaugusiems skirtą spektaklį „Kaligula“

Scena iš spektaklio „Kaligula“
Eglės Vitukutės nuotr. / Scena iš spektaklio „Kaligula“
Šaltinis: 15min
0
A A

Vido Bareikio vadovaujamas alternatyvus teatro judėjimas „No Theatre” pristato naują savo kūrinį – spektaklį „Kaligula”. Teatralų brandintas pasirodymas nuo lapkričio 11-osios net tris dienas iš eilės bus rodomas Lietuvos teatro, kino ir muzikos muziejuje Vilniuje.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Pagal klasikinio rašytojo Alberto Kamiu pjesę sukurtas spektaklis pačių autorių dar įvardijamas kaip kolektyvinis išgyvenimas. Tai drąsus, šokiruojantis ir glaudų ryšį su žiūrovu turintis vaidinimas. „Saugumo stoka – štai kas verčia mąstyti“, – kaip kertinę spektaklio frazę atskleidžia režisierius Vidas Bareikis. Ir iš tiesų pasirodymo metu auditorija bus statoma į įvairias situacijas, kurios galbūt ne visiem gali pasirodyti patogios ar įprastos. Netradicinis ryšys su teatro ketvirtąja siena, arba kitaip – auditorija, jau tapo savotiška teatro judėjimo „No Theatre” vizitine kortele.

Jaunosios kartos aktoriai per savo ilgą „Kaligulos” repeticijų etapą turėjo išskirtinę galimybę pabendrauti ir pasisemti patirties iš garsaus artisto Valentino Masalskio. Pastarasis aktorius bemaž prieš 30 metų įkūnijo to paties pavadinimo spektaklio pagrindinį herojų imperatorių-tironą Kaligulą. Aktorius noriai konsultavo ir svariai prisidėjo prie gan sudėtingo personažo įkūnijimo. Tuo pat metu viešėdami Klaipėdoje artistai  surengė spontanišką ir neoficialų, virš dviejų valandų trunkantį, “Kaligulos” pasirodymą ant jūros kranto.  

Eglės Vitukutės nuotr./Scena iš spektaklio „Kaligula“
Eglės Vitukutės nuotr./Scena iš spektaklio „Kaligula“

Daug magijos ir atsitiktinumų lydimas kūrybinis procesas oficialiai bus pristatytas jau šį antradienį. Simboliška, bet vos kelios dienos iki premjeros – lapkričio 7 dieną –  minimas klasikinės pjesės autoriaus Alberto Kamiu 101-ios gimimo metinės.

Teatro judėjimo „No Theatre” kurto „Kaligulos” spektaklio pagrindinį herojų įkūnys aktorius Ainis Storpirštis. Taip pat vaidinime dalyvauja aktoriai Vilma Raubaitė, Valentinas Novopolskis, Rokas Petrauskas, Šarūnas Zenkevičius, Kęstutis Cicėnas, Vainius Sodeika, Dovydas Stončius, Mantas Zemleckas. Vienintelį moters vaidmenį spektaklyje atliekanti Vilma Raubaitė džiaugėsi debiutuojanti „No Theatre“ teatro judėjime ir neslėpė, jog įkūnyti Kesonijos personažą nebuvo itin lengva. „Kesonija – tai moteris ir visa, kas telpą į tą apibūdinimą.

Moteris, kuri kvėpuoja, vaikšto, gyvena, serga, priešinasi, neapkenčia, juokiasi, žudo, atleidžia, verkia, myli, miršta  tik dėl ir vardan Vienintelio žmogaus“, – apie daugialypį vaidmenį prabyla aktorė Vilma Raubaitė.  Artistė atskleidė, jog darbas su „No Theatre“ yra tikrai kitoniškas bei ypatingas, kai kūrybinis procesas „pajungiamas“ bemaž ištisą parą: nuo rytinės mankštos, repeticijų iki filmų peržiūrų ir pokalbių. Paskutinysis etapas – premjera – aktoriams itin svarbus. „Tai detalės, akimirkos ir pats spektaklio buvimo raštas“, – metaforiškai priduria Kesonijos personažo atlikėja.  

Po spalio pabaigoje vykusios itin sėkmingos režisieriaus Vido Bareikio spektaklio „Euro-vizija” premjeros Latvijoje, autorius pristato naujausią savo kūrinį „Kaligula“. Visi teatro gerbėjai laukiami jau nuo antradienio, lapkričio 11 d., Lietuvos teatro, kino ir muzikos muziejuje Vilniuje įvertinti šviežiausio „No Theatre“ kūrinio. Spektaklyje taikomas griežtas N-18 amžiaus cenzas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką