Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gruodžio 10d. 18:00

Teisiamo Dovydo Rediko viltis – pavogtų brangenybių vertės ekspertas: „Nėra tokių kainų!“

Penktadienį Dovydas Redikas atskrido į Lietuvą
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Dovydas Redikas

Teismas sostinėje už uždarų durų, tikėtina, baigia išnagrinėti baudžiamąją Dovydo Rediko bylą dėl vagysčių iš Astos Valentaitės. 15min pasakojimas iš šios bylos užkulisių – apie teisiamojo susižavėjimą „Žalgiriu“, savo paties pergalių troškulį ir bandymus kartu su advokatu rasti kuo daugiau argumentų, ginantis nuo kaltinimų privogus ypač brangaus manekenės A.Valentaitės turto.

Vagystėmis kaltinamas sportininkas Dovydas Redikas penktadienio rytą į posėdžių salę įžengė džiugiai ir energingai nusiteikęs. Geras emocijas jis atsinešė iš ketvirtadienį per televiziją stebėtų rungtynių – galingai pasirodęs „Žalgiris“ įveikė tituluotą graikiškąjį „Panathinaikos“.

„Fantastika, žiauriai patiko!“ – kauniečių pergalę įvertino 24 metų D.Redikas, negailėdamas liaupsių nei komandos lyderiams, nei vyriausiajam treneriui. „Žalgirį“ pavadinęs puikiai sustyguotos krepšinio sistemos pavyzdžiu, D.Redikas prasitarė, kad ir pats nekantrauja grįžti į kuo aukštesnio lygio krepšinio aikštelę. Bet Vilniuje įsisukusi teismų karuselė – didžiulis stabdys vis dar perspektyvaus sportininko karjerai.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Didžiojo krepšinio ilgesį Dovydas Redikas kompensuoja stebėdamas rungtynes, dabar jis nekantriai laukia „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ dvikovos sekmadienį.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Didžiojo krepšinio ilgesį Dovydas Redikas kompensuoja stebėdamas rungtynes, dabar jis nekantriai laukia „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ dvikovos sekmadienį.

„Dabar esu nei pakartas, nei paleistas. Kai posėdžiai kas dvi savaites, čia ištisai nervai, stresas, nervai, stresas“, – savęs pagailėjo teisiamasis.

Savo ruožtu jo advokatas ne kartą yra pabrėžęs, kad jaunas vyras „iš tikrųjų serga“. Teisininkas apie sportininko kintančią emocinę būklę ir kartais neadekvačius poelgius kalba ne šiaip, o kaip apie svarbią aplinkybę, iš dalies lėmusią poelgius, už kuriuos dabar reikalaujama D.Rediko atsakomybės. Gynėjas viliasi, kad ir skiriant bausmę į jo ginamąjį bus pažiūrėta supratingai. Pats D.Redikas supranta, kad gyvenime ne kartą yra pasielgęs neapgalvotai, daugeliu atveju jaunas vyras net pats sau negali paaiškinti, ką padarė.

24 metų D.Rediko gyvenimas pastaruosius kelerius metus galėtų pranokti ir muilo operos scenarijų. Pabėgimas iš darbo Latvijos krepšinio klube, pirminė melaginga žinia apie jo tėvo laidotuves, skyrybos su Asta Valentaite, tikras jo tėvo dingimas bei mirtis – tai dar ne visi D.Rediko gyvenimo epizodai.

Suprasti akimirksniu

  • 2016 m. gegužę tuometiniam Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšininkui D.Redikui teko teisintis dėl kaltinimų, esą jis karjerą Pasvalyje baigė skandalu.Tą sezoną į „Pieno žvaigždes“ persikėlęs krepšininkas buvo kaltinamas pavogęs pinigus iš komandos taupyklės, kuri pildoma žaidėjams prametus baudos metimus ir gavus technines pražangas.
  • Prieš tai bombą į D.Rediko daržą 2015 m. birželį buvo mestelėjęs legendinio Latvijos krepšininko Valdžio Valterio sūnus Kristapas, socialinio tinklo paskyroje viešai apkaltinęs lietuvį galima pinigų vagyste iš buvusių komandos draugų.
  • 2015 m. balandžio 27 dieną D.Redikas atvyko ir savo vardu įsiregistravo į vieną prabangiausių Lietuvos viešbučių „Kempinski“, kuris įsikūręs pačiame sostinės centre, priešais Katedros aikštę. Balandžio 30 dieną, ketvirtadienį, žymusis svečias iš viešbučio tiesiog dingo nesusimokėjęs. Bylos vėliau D.Redikas išvengė, nes sutiko geranoriškai atlyginti viešbučiui padarytą 1 050 žalą.
  • Dar anksčiau rungtyniaudamas Latvijoje D.Redikas klubo „Jekabpils“ vadovams pareiškė, kad mirė jo tėvas, ir porai savaičių kažkur dingo. Klubo atstovas nuvyko į laidotuves, tačiau rado kuršėniškį gyvą. Po šio makabriško akibrokšto latviai svarstė, ar neverta nutraukti sutarties su sportinės drausmės ir elementarios etikos nesilaikančiu Lietuvos krepšininku.
  • 2015 m. balandį D.Rediko tėvas mįslingai dingo be žinios. Po 1,5 mėn. paieškų 54 m. Kuršėnų gyventojas V.Redikas Šiaulių r., Ringuvėnų k., rastas negyvas.
  • Po Lietuvos krepšinio lygos (LKL) atlikto tyrimo, kurio metu buvo nustatyta, jog krepšininkas pažeidė 2015–2016 metų žaidėjo/trenerio deklaracijos principus apie teisingą ir atsakingą žaidimą Lietuvos krepšinio lygos organizuojamose varžybose, 2016 m. vasarą pranešta apie D.Rediko metinę diskvalifikaciją iš LKL.

„Greičiau čia viskas užsibaigtų. Ar vienaip, ar kitaip, bet jau žinočiau, kokia situacija, ir galėčiau planuoti ateitį. Gal pavyktų grįžti į Graikiją arba kitur išvažiuot“, – optimistinių planų neslėpė D.Redikas.

Didelės vertės svetimo turto pagrobėjai teoriškai gali būti baudžiami iki 8 metų nelaisve. Tačiau pirmą kartą teisiamas D.Redikas realaus laisvės atėmimo neabejotinai išvengs.

Procese liko išklausyti ne tik baigiamųjų kalbų ir paties kaltinamojo paskutinio žodžio – suplanuotos ir kelios svarbios apklausos.

Viena tokių – teisme norima konkrečiai pasikalbėti būtent su tuo lombardo darbuotoju, į kurio rankas keliavo iš Astos stalčių ir skrynelių be leidimo imami daiktai.

Be to, teismas ieško galimybių šios bylos svarstymo metu pasikliauti brangenybių eksperto žiniomis. Mat kilo audringa diskusija, ar vagystėmis padaryti nuostoliai iš tiesų buvo tokie dideli, kokius nurodė nukentėjusioji, prašydama priteisti jai net 160 000 eurų civilinį ieškinį.

„Nėra tokių kainų!“ – 15min dar prieš posėdį pareiškė kaltinamojo advokatas, kuris suinteresuotas atitinkamos srities specialisto įsijungimu į bylą.

D.Rediko gynėjas užsiminė, kad buvo bandoma įvairiuose šaltiniuose ieškoti, kiek galėtų kainuoti byloje aptarinėjamas turtas, tačiau tokių didelių sumų, kokios minimos ieškinyje, niekur nepavyko aptikti.

Pasak advokato, brangenybių vertės žinovas ieškomas bylą nagrinėjančio teismo iniciatyva. Buvo svarstoma, kad tokiomis specifinėmis žiniomis su teisėja ir kitais proceso dalyviais galbūt galėtų pasidalyti Lietuvos prabavimo rūmų ekspertai.

Šį penktadienį posėdis D.Rediko byloje vyko ir iš ryto, ir po pietų. Kol kas teismas yra suplanavęs tik vieną būsimą posėdį, jis numatomas dar šiais metais. Tikimasi, kad liudytojai bus apklausti, visų dalyvių pasisakymai – išklausyti, tad bylą išnagrinėjusiai teisėjai beliks paskirti datą 2018-ųjų metų pradžioje, kada bus skelbiamas nuosprendis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką