Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 22d. 09:18

Tenoras Edgaras Montvidas: „Pirmuosius solinius koncertus rengdavau laiptinėse“

Edgaras Montvidas
Philip Sinden nuotr. / Edgaras Montvidas

„Buvau labai kūrybingas ir pakankamai savarankiškas vaikas“, – vaikystės prisiminimais dalijasi Edgaras Montvydas, kurio talentu šiandien džiaugiasi ne tik Lietuva, bet ir visas pasaulis. Vienas garsiausių Lietuvos operos balsų E.Montvidas, šiuo metu gyvenantis Londone, prisijungė prie organizacijos „Gelbėkit vaikus“ akcijos „Gelbėk su pasaka“, padovanojo savo skaitomą pasaką ir pasidalijo vaikystės prisiminimais.

„Mama buvo jauna, mus su seserimi augino viena, iš vieno darbo lėkdavo į kitą, tad vaikystėje laisvės turėjau apsčiai! Tas jos pasitikėjimas manimi buvo gana rizikingas, bet pasiteisino, nes išsiugdžiau didelį atsakomybės jausmą“, – pasakoja Edgaras.

E.Montvidas sako, jog pastebėti vaiko talentą yra ne kieno kito, o būtent tėvų pareiga: „Labai svarbu nepataikauti vaikui, bet ir neperspausti – tiesiog nepametant suaugusiojo nuovokos nukreipti, paskatinti, suteikti vaikui kuo daugiau galimybių ir progų atskleisti kūrybiškumą.“ „Tėvai turi pasitikėti vaiku“, – priduria.

Mama Edgaru labai pasitikėjo ir skatindavo dainuoti, kurti. „Nesistebiu, kad tapau dainininku! Iki dabar puikiai prisimenu, kai pirmuosius solinius koncertus vaikystėje rengdavau tiesiog laiptinėje, o pinigus į juos atstodavo akmenukai. Arba, kai, viešėdami sanatorijoje, dainuodavome duetus su mama“, – nostalgiškai pasakoja garsusis tenoras, apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi“, ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu ir kitais garbės ženklais.

Edgaro Montvido skaitomą pasaką išgirsite čia:

VIDEO: Edgaras Montvidas skaito lietuvių liaudies pasaką „Trys broliai“

Greta meilės muzikai, Edgaras sako visuomet jautęs meilę knygoms ir vaikystėje visuomet perskaitydavęs visą mokyklos programą daug anksčiau, nei tai tapdavo privaloma. Paskui, pasakoja, jau imdavęsis savo mėgstamos literatūros nuo pasakų iki M.Gorkio socialinio realizmo.

Organizacija „Gelbėkit vaikus“ prie kampanijos „Gelbėk su pasaka“ kviečia prisidėti visus Lietuvos žmones: skaityti pasakas, nusifilmuoti, pasidalinti vaizdo įrašu savo socialiniuose tinkluose su grotažyme #GelbėkSuPasaka ir nepamiršti paaukoti skurstantiems vaikams telefonu 1409 (auka 5 Eur) arba skirti norimą paramos sumą.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

17:02
04:35

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

02:56
01:51
02:01

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką