Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 lapkričio 26d. 18:54

„TikTok'ą“ sekėjų skaičiumi „nunešusi“ Deimantė: turinį kuria su mylimuoju ir žino, kaip iš to užsidirbti

Deimantė Vaičiūtė Interviu
Asmeninio albumo ir TV3 nuotr. / Deimantė Vaičiūtė

Deimantę Vaičiūtę, žinomą Dejmuko pseudonimu, pastaruoju metu buvo galima išvysti ne tik socialiniuose tinkluose, bet ir televizijoje. „X faktorius. Žvaigždės“ antrąją vietą užėmusi mergina visuomet užsisukusi veiklose – štai „TikTok“ platformoje tai jai garantavo net kone 150 tūkst. sekėjų! Interviu su mergina – apie jos kelią į sėkmę, persekiojančius gerbėjus ir muziką gyvenime.

Deimantė Vaičiūtė pasakoja socialinių tinklų galią pajutusi dar prieš ketverius metus, kuomet feisbuke, mergaičių grupėse, pradėjo daryti tiesiogines transliacijas. „Kalbėdavau apie viską – nuo A iki Ž. Tuomet taip susibendravome su grupės narėmis, kad jos man pasiūlė kurti vaizdo įrašus „Youtube“, – tikina socialinių tinklų žvaigždė.

Taip, kaip sako ji, pomėgis kalbėti virto sritimi, kurioje Deimantė save nusprendusi realizuoti. „Nieko nebelaukiau, po savaitės įkėliau pirmąjį vaizdo įrašą, tai buvo paprastas klipas apie makiažą. Jau po pirmos dienos turėjau 700-us prenumeratorių. Man tuo metu tai atrodė labai didelis skaičius, todėl pradėjau kelti daugiau turinio, savaime pradėjo augti ir sekėjų skaičius“, – pasakoja pašnekovė.

Netrukus Deimantė persikėlusi į instagramo platformą, kur šiuo metu turi netgi 72 tūkst. sekėjų. Dabar ją galima matyti ir „TikTok’e“, o čia ją seka beveik 150 tūkst. žmonių.

Asmeninio albumo nuotr./Deimantė Vaičiūtė-Dejmukas
Asmeninio albumo nuotr./Deimantė Vaičiūtė-Dejmukas

Mergina pripažįsta, kad šie skaičiai jai, kaip kilusiai iš Klaipėdos, atrodo labai nemaži. Kaip sako pati, Klaipėdoje, palyginti, yra labai nedaug žmonių, kurie domisi ir naudoja socialinius tinklus.

Su Sezzy sunkiai susikalbėjo

„TikTok“ platformoje šiuo metu itin gausiai sekėjų turinti Deimantė vaizdo klipus kelia į savo atskirą kanalą, tačiau dar visai neseniai ją buvo galima išvysti kartu su kontroversiškai vertinama „Trendingang“.

Kaip 15min tikina Deimantė, su Sezzy populiariąja komanda ji ryšius nutraukė dėl idėjinių priežasčių ir nesusikalbėjimo.

„Iš pradžių buvo labai smagu, man patiko idėja, pati norėjau sukurti tokią tarsi draugų grupę. Kai atsirado Sezzy pasiūlymas, nesudvejojau ir sutikau. Iš pradžių viskas buvo gerai, o po to pradėjau nebejausti malonumo, man nepatiko priverstinai kurti vaizdo įrašus, kuriuos reikėjo įkelti po tris per dieną.

Staiga man viskas pasidarė dirbtina, o aš to labai nemėgstu, man patinka daryti tada, kai pati noriu, ir taip, kaip man atrodo. Galbūt išsiskyrė ir nuomonės, nes vis tiek buvo ir vyresnių, ir jaunesnių žmonių, buvo labai sunku susikalbėti. Nebenorėjau būti toje grupėje ir išėjau“, – istoriją prisimena Deimantė.

Dabar, kai ypač daug dėmesio skiria savajam kanalui, mergina teigia suprantanti, jog jos auditoriją sudaro daugiausia vaikai. „Jie socialiniais tinklais naudojasi daugiau nei vyresnieji, ypač „TikTok’e“. Visgi jaunimui patinka kurti vaizdo įrašus, jie ieško savo hobių, kaip išreikšti save“, – mintimis dalijasi ji.

Kartkartėmis savo turinį Deimantė turi ir kiek pakoreguoti, kad darytų teigiamą įtaką jaunai auditorijai, kas merginai yra labai svarbu.

„Stengiuosi taikytis į jų auditoriją, galbūt kai ko nekelti, gražiai, atsargiai elgtis, suprasti, kad formuoju nuomonę vaikams, jaunai auditorijai“, – prisipažįsta ji.

Asmeninio albumo nuotr./Deimantė Vaičiūtė-Dejmukas
Asmeninio albumo nuotr./Deimantė Vaičiūtė-Dejmukas

Beje, Deimantė dažnai vaizdo įrašus daro ne viena. Kompaniją jai palaiko jos vaikinas Edvinas.

Kaip pasakoja mergina, turinį jie kartu pradėję kurti dar draugystės pradžioje, maždaug prieš ketverius metus.

„Labai gerai kartu suėjome, vienas kitą pajautėme. Šiame darbe sunku būti vienam vien dėl to, kad tau pritrūksta motyvacijos, bet kai esame dviese, vienas kitą motyvuojame, tai savaime norisi padaryti daugiau. Man, aišku, vaikinas turbūt padeda daugiau dėl darbo su technine dalimi“, – pripažįsta Deimantė.

@edvinasfruktas

CHALLENGE ACCEPTED! @dejmukas_ ???????????????????????????????? @demiinooo @dzubilin - LAUKIT ATSAKO❗️???? #couplezaidimai #foryou #challenge

♬ original sound - Edvinas Fruktas

Studijuodama pragyvena iš socialinių tinklų

Anksčiau Deimantė teigia maniusi, jog tai, kuo dabar užsiima, nėra rimtas darbas. Tačiau šiuo metu įsisukusi į socialinių tinklų turinį ji supratusi, kad yra visai kitaip, todėl norėtų šiuos stereotipus sugriauti.

„Man tai yra darbas vien dėl to, jog iš to išeina uždirbti. Daugiau mažiau iš to ir gyvenu, kol studijuoju. Tai tarsi darbas ir pomėgis, todėl tuo užsiimti labai gera“, – šypsosi Deimantė. Tiesa, atskleisti, kokios sumos tiksliai skiriamos šioje srityje, jaunoji „influencerė“ nesiryžta, nes tai, pasirodo, priklauso nuo daugybės komponentų.

„Sunku įvardyti vien dėl to, kad nėra taip, jog per mėnesį gaučiau konkrečią sumą pinigų. Užsidirbu tikrai labai neprognozuojamai – kiekvieną mėnesį būna labai skirtingai, bet iš to galima gyventi, viskas priklauso nuo to, kiek įdedi darbo“, – sako ji.

Visos veiklos Deimantei netrukdo ir studijuoti Kūrybos ir pramogų industrijų Socialinių mokslų kolegijoje. Dabar mergina čia trečiakursė.

Jaunoji „influencerė“ džiaugiasi ir tuo, jog tiek jos darbas, tiek studijų kryptis yra be galo susiję. Ir dėstytojai kolegijoje geranoriškai bendrauja, itin palaiko jauną turinio kūrėją.

Asmeninio albumo nuotr./Deimantė Vaičiūtė-Dejmukas su vaikinu Edvinu
Asmeninio albumo nuotr./Deimantė Vaičiūtė-Dejmukas su vaikinu Edvinu

„Dėstytojai reaguoja labai gerai, supranta, apie darbus visada pasišnekame. Kadangi dalykas, kurį mokausi, yra daugiau mažiau panašus į tai, ką veikiu, t.y. pramogų sfera, jie reaguoja gerai“, – tikina Deimantė.

Tiesa, to galbūt ji nepasakytų apie bendraamžius kolegijoje. Kaip sako mergina, būna ir kreivų žvilgsnių, tokių, kad net keista, jog dėstytojas šiuo atveju lieka tas supratingesnis.

„Galbūt jie pavydi... – svarsto Deimantė, – Galbūt aš su dėstytojais geriau sutariu, gal man darbus geriau sekasi padaryti. Tarkim, tokiose paskaitose, kur reikia filmuoti ar fotografuoti, man yra daug paprasčiau negu jiems, nes aš tą jau esu dariusi.“

Kritikos Deimantei kliūva ir pačiuose socialiniuose tinkluose, tačiau tai, matyt, neišvengiama, kai sekėjų šitiek daug. Mergina sako įžeidžius komentarus trinanti, o ribas peržengiančius komentatorius blokuojanti.

„Man tai keista – pati niekada nesugalvočiau kažkur eiti ir komentuoti: tu toks ar anoks, kad kažką blogai darai. Beje, „TikTok’e“ ne tik vyresnieji, bet ir vaikai pasikandžioja. Anksčiau, kai dar „TikTok’as“ buvo „Musical.ly“, tada visi buvo draugiškesni, dabar daugelis pikti, labai reiškia savo nuomonę. Būna ir labai jaunų žmonių, kurie rašo labai negražius žodžius“, – sako mergina.

Visgi į kritiką Deimantė jautriai nebereaguojanti. Taip, 17-os metų, kai tik pradėjo tuo užsiimti, kai kurie komentarai skaudindavo, tačiau dabar mergina teigia suprantanti, jog visiems neįtiksi.

Asmeninio albumo nuotr./Deimantė Vaičiūtė-Dejmukas
Asmeninio albumo nuotr./Deimantė Vaičiūtė-Dejmukas

„Žmonių daug, visų nuomonės skirtingos, tai tiesiog nekreipiu dėmesio, jeigu kam nepatinka. Tikrai komentarų nelabai priimu, nes jie dažniausia būna be argumentų“, – tikina pašnekovė.

Kur kas labiau nei komentarai merginą įskaudino tai, jog dėl mylimos veiklos jos draugų ratas susitraukė. Deimantė sako iš dalies suprantanti to priežastis.

„Prieš ketverius metus „influencerių“ darbas dar nebuvo gerai suprantamas, kildavo klausimų, ką aš išvis darau, ką keliu į soc. tinklus. Todėl savaime visi pradėjo kalbėti, draugai nusisuko ir tas galbūt yra skaudžiausia“, – prisipažįsta.

Na, bet toks Deimantės charakteris. Kaip teigia ji, jei nebūtų tokia užsispyrusi ir klausytų kiekvieno pikto komentatoriaus, vargu ar būtų ten, kur yra dabar.

„Galbūt dėl to šios savybės man padėjo toliau realizuoti save, kurti ir nesustoti“, – teigia ji.

Muzikos mesti nenorėtų

Tarp visų veiklų Deimantė neseniai buvo pakviesta dalyvauti ir „X faktorius. Žvaigždės“ projekte. Čia jei atiteko garbinga antroji vieta, pirmąją užėmė vizažistė Milita Daikerytė.

Deimantė neslepia, kad kvietimas dalyvauti projekte ir aukštos pozicijos pasiekimas ją priartino prie to, apie ką mergina svajojo visą gyvenimą.

„Anksčiau visada svajojau dainuoti, o vėliau mano gyvenime neatsirado soc. tinklai. Netrukus kažkaip visa tai nutrūko, todėl labai apsidžiaugiau, kai man paskambino, nes visą gyvenimą labai norėjau eiti į kokį nors dainavimo projektą, man buvo įdomu, ką man pasakytų kiti žmonės.

TV3 nuotr./Deimantė Vaičiūtė-Dejmukas
TV3 nuotr./Deimantė Vaičiūtė-Dejmukas

Iš tikro labai džiaugiuosi, kad tiek toli nuėjau, to nuoširdžiai nesitikėjau. Man svarbu buvo pasirodyti tiesioginiame eteryje, labai smagu, kad per pasirodymus galėjau parodyti maksimaliai. Man tai turbūt davė daugiausia, finale aš jaučiausi laisviausiai ir tas galbūt buvo labai gerai, nes įgavau daug patirties.

Paskutinis pasirodymas man buvo labai svarbus. Kad užėmiau antrąją vietą, man yra neįtikėtina, juk ten buvo tokių žinomų balsų, stiprių balsų. Tikrai buvo daug dalyvių, kurie gerai pasirodė ir vis tiek iškrito. Todėl vertinu labai gerai, džiaugiuosi, kad save labai perlipau“, – tikina pašnekovė.

VIDEO: Dejmukas - Diamonds / Xfaktorius. Žvaigždes 2020

Projektui pasibaigusi, Deimantė muzikos mesti labai nenorėtų. Iš dalies dėl to, kad nenori nuvilti už ją balsavusių, iš kitos pusės ir dėl to, jog tai ją priartino prie išsvajoto tikslo.

„Kadangi užėmiau antrąją vietą, pagalvojau, kad savo gyvenimą labai norėčiau sieti su muzika. Tikriausia reikėtų pradėti nuo kūrybos, išleisti savo kūrybos dainą“, – svarsto Deimantė.

Tiesa, kaip sako, dainų į stalčių dar prirašiusi nėra, tačiau viena-kita kūrybiška mintelė vis atsiranda. Deimantė supranta, kad be muzikinės patirties šiuo atveju niekaip neprasisuks, tad dabar norėtų ieškoti žmonių, kurie jai galėtų pagelbėti.

„Juk dainas rašyti nėra lengva, kai nieko per daug nenusimanai. Tikrai labai norėčiau toliau dainuoti ir galvoju, kad šitą svajonę reikėtų išpildyti. Beje, socialiniuose tinkluose taip pat liksiu. Visa tai suderinti – tikrai įmanoma“, – mano pašnekovė.

Deimantė Vaičiūtė
Deimantė Vaičiūtė

Norintiems išgarsėti siūlo likti savimi

Visgi svarbu pripažinti, jog ne kiekvienam socialinių tinklų mėgėjui pavyksta pasiekti Olimpo viršūnę. Tad kaip Deimantei pavyko surinkti šitiek sekėjų? Pati mergina pataria visų pirma susirasti socialinį tinklą, su kuriuo norėtųsi dirbti.

„Jų formatai skiriasi, todėl svarbu pagalvoti, ar tu nori būti mados ikona, ar tu galbūt trokšti kurti filmukus, šokti ir pan.

O pasirinkus platformą yra svarbu būti savimi. Žinoma, niekada nebus aišku, ar pasiseks šimtu procentų, nes jokios formulės nėra – vis tiek žmonės mato, atsirenka, kas jiems patinka, todėl, jeigu jiems nepatiksi, tau gali niekada nepasisekti. Bet gali bandyti įdėti daug darbo, daug pastangų, susirasti idėją, kažką naujo, kas Lietuvoje dar nėra daryta. Svarbiausia yra aktyvumas“, – tikina pašnekovė.

Įvardyti pliusus, kodėl verta užsiimti šia veikla, Deimantė neužtrunka. Kaip sako, netgi būdamas vos 15-os metų gali užsidirbti pinigų. Taip pat mergina tikina geriau pramokusi kalbėti viešai, mat yra kviečiama pasisakyti renginiuose, jaučiasi apskritai išlaisvėjusi.

Tačiau socialinių tinklų pasaulis turi ir gausybę trūkumų. Kas pačią Deimantę vargina labiausiai, tai nuovargis nuo visada entuaziastingų gerbėjų.

„Sekėjai seka visur, kartais įkyriai rašinėja, nesustodami, žinutė po žinutės. Dažnai net negaliu ramiai išeiti į miestą, nes žinau, kad kas nors vis tiek prašys nusifotografuoti, pabendrauti ir pan.

Būna, kad ir kavinėje bevalgant ateina koks nors vaikas ir paprašo nusifotografuoti, o aš tiesiog noriu pasėdėti. Todėl esu iš tų žmonių, kurie daugiau sėdi namie“, – pokalbį užbaigia pašnekovė.

Deimantės gyvenimo akimirkos – galerijoje:

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Video

08:53
19:00
00:45

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką