Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Toma Brundzaitė. Futuristė

Toma Brundzaitė
Gedmanto Kropio nuotr. / Toma Brundzaitė
Šaltinis: „Laima“
0
A A

Tokie kūrėjai, kaip ji, Toma Brundzaitė, niekada neleis gyventi prie suskilusios geldos. Sukūrusi naujos technologijos indaplovę ir savo idėją pristačiusi prestižinėje parodoje „100% Design London“, dizainerė įveikė per devynis šimtus jaunųjų novatorių ir pateko tarp aštuonių finalininkų.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Dalyvavai pasauliniame konkurse, kurio dalyviai buities prietaisus kūrė 90 metų į priekį, – ar nebaisu, kad tavo idėją industrija realizuos, kai „po mūsų nebebus mūsų“?

Ši data – labiau sąlyginė, nes pastaruoju metu buitinės technikos inžinerija pasiekė tokį greitį, kad tai, kas projektuojama keliems dešimtmečiams, įgyvendinama per metus kitus. Taigi ir mano dvipusę indaplovę „Bifoliate“ kompanija „Electrolux“ pagamins ar pritaikys idėją kito modelio indaplovėms kur kas greičiau, nei ketina. Idėja kilo stebint buitines situacijas: vieni namuose paprastai būna valgio gamintojai, kiti – indų plovėjai. Tačiau pastarieji tiek mano tėvų, tiek pažįstamų šeimose tarsi „pakibdavo ore“: „Tai kas dabar išplaus puodus ir lėkštes?“ Atsiradus indaplovėms, klausimas kiek pasikeitė: „Kas sudės lėkštes?“ Paskui: „O kas išims?“ Pastebėjau, visais laikais indų plovimas būdavo šeimyninio apsipykimo priežastis, dingstis išlieti kitur susikaupusias neigiamas emocijas. Kad jos nutoltų, sumaniau įgyvendinti naują koncepciją: mano indaplovės modelis yra pakabinama lentyna, todėl, sudedant ir išimant indus, nebereikia pasilenkti. Prietaisą įjungus, skyrius užsidaro, o pasibaigus plovimo procesui atsidaro. Kol veikia viena sekcija, švarias lėkštes galima imti iš kitos. Taupomas laikas, erdvė ir vanduo – proceso metu naudojama ultragarso technologija ir atsisakoma bet kokių cheminių valiklių. Šis modelis – vienas žingsnis prie to, kad po 90 metų žmonės išvis pamirš indų plovimo rūpesčius, o visa buitinė technika bus itin ergonomiška ir valdoma ne tiek sudėtingų programų, kiek intuicijos.

Pastaruoju metu su moderniomis technologijomis ir dizaino tendencijomis susidraugaujame lengviau nei su žmonėmis... 

Natūralu, kad taip yra, nes pasaulis darosi vis racionalesnis ir pragmatiškesnis, buitiniai prietaisai mums tampa draugais todėl, kad jie palengvina gyvenimą. Štai ir jūsų diktofonas – užuot rašęs mūsų pokalbį ant popieriaus lapo, jūs jį turėsite delne pasislepiančiame prietaise. Ir, tikiu, ten ne vienas toks pokalbis... Be to, tuo pačiu aparatėliu galite klausytis muzikos. Tad kuo diktofonas – ne jūsų draugas? Technikos naujovėmis labiau susidomėjau įstojusi į dizaino specialybę. Tiesa, esu vaikystėje išardžiusi lygintuvą (jame barškėjo, matyt, atšokusi kažkokia detalė: norėjau ją išimti, tačiau paskui prietaiso taip ir nebesudėjau). Visada masino daiktų dizainas: formos, spalvos, jų taikymas erdvėje. Laikui bėgant suvokiau, kaip svarbu mano profesijos žmogui išmokti kuo tobuliau derinti daikto estetiką su jo atliekamomis funkcijomis. Tad kurdama indaplovės modelį supratau, kad reikia ir fizikos žinių, daug konsultavausi su technikos specialistais. Šiandien man labai keista, kad medicinoje, juvelyrikoje naudojamas ultragarso principas iki šiol dar nebuvo pritaikytas gaminant indaploves.

Plačiau skaitykite naujausiame žurnalo „Laima“ numeryje
 

„Laima“
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką