Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2015 04 23, 17:10

Tragiškai žuvusio Tomo Dobrovolskio atminimui – rankomis nuplauta Vingrių gatvė

Ketvirtadienį popiet Vilniuje vyko akcija tragiškai žuvusiam menininkui Tomui Dobrovolskiui atminti. Menininko žmona Akvilė Dobrovolskienė, dainininkė Neda Malūnavičiūtė, akcijos sumanytoja menininkė Lina Fisheye, kiti T.Dobrovolskio artimieji ir draugai bei visi norintys prisidėti vilniečiai rankomis plovė sostinės Vingrių gatvę.
Socialinė akcija Tomui Dobrovolskiui atminti
Socialinė akcija Tomui Dobrovolskiui atminti / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Pusšimtis į akciją susirinkusių žmonių dirbo kruopščiai ir tylomis, akcija truko maždaug pusvalandį.  Vyksmas simbolizavo ir  renginio „PIN diena: kultūros maratonas Kablys“ pradžią.

Vingrių gatvėje, prie 17 numeriu pažymėto namo, pernai prieš Kūčias ir buvo nužudytas  aktyvus praėjusių metų kultūros maratono dalyvis T.Dobrovolskis.

„Psichbaris“, kuriame prasidėjo lemtingomis muštynėmis pasibaigęs konfliktas, šiuo metu jau nebeveikia. Šalia jo, primindamos tragediją, degė žvakės.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Socialinė akcija Tomui Dobrovolskiui atminti
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Socialinė akcija Tomui Dobrovolskiui atminti

Akcijos-performanso sumanytoja menininkė Lina Fisheye pasakojo, kad gatvės plovimas  simbolizuoja  T.Doblovolskio šeimos, draugų ir meno žmonių norą Vilnių matyti švarų –  be smurto. Be to, menininkai  siekia atkreipti dėmesį į T.Dobrovolskio nužudymo tyrimą ir paskatinti kuo skaidresnę jo eigą.

Kibirais, šluotomis ir skudurais apsiginklavę žmonės,  pabaigę gatvės plovimą, patraukė  kultūros baro „Kablys“ link. Po valandos ten startavo keturias paras vyksiantis renginys „PIN diena: kultūros maratonas Kablys“.

VIDEO: Socialinė akcija Tomui Dobrovolskiui atminti

Kultūros maratono dalyviai – jauni ir perspektyvūs menininkai: Vilniaus dailės akademijos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai, kitų menų mokyklų auklėtiniai,  nepriklausomi kūrėjai ir muzikantai. Prie Vilniaus ir Kauno menininkų šiemet prisijungs ir Klaipėdos, Šiaulių, Druskininkų kūrėjai. Pirmą kartą renginyje savo kūrybą pristatys ir neįgaliųjų meno bei saviraiškos studijos iš įvairų Lietuvos miestų.

Šiuolaikinio meno gerbėjai per keturias dienas 3000 kv. metrų ploto „Kablyje“ išvys net 67 teatro, kino, muzikos, mados, šokio, dailės, fotografijos, instaliacijų projektus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką