Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 01 10, 09:00

Triskart išsiskyrusi ir smurtą patyrusi V.Repčenkaitė: daug moterų renkasi kentėti

Modelis, buvusi TV laidų vedėja, trijų vaikų mama Violeta Repčenkaitė per savo gyvenimą patyrė trejas skyrybas. Nors moteris yra pasakiusi, kad įsimylės tiek kartų, kiek norės, į ketvirtą santuoką ji žiūri atsargiai. Prabilusi apie nutrūkusius santykius, Violeta atvirai papasakojo, ką juose teko išgyventi. „Kas susiję su fiziniu smurtu, pakako vieno vienintelio karto ir tai buvo santykių pabaiga“, – 15min laidoje „Edvardas Žičkus. Be ribų“ sako ji.

Violeta prieš kurį laiką yra sakiusi, kad gyvenime įsimylės tiek kartų, kiek norės. Kaip pati šiandien šypsodamasi pripažįsta, panašu, jog ši frazė jai yra pranašiška.

„Dabar esu įsimylėjusi gyvenimą. Širdis yra laisva meilei“, – atskleidžia V.Repčenkaitė.

Violeta labiausiai norėtų sutikti savą žmogų, tad pirmiausia atsižvelgia į asmenines savybes, o ne išvaizdą.

„Asmuo turėtų besąlygiškai palaikyti, gerbti, būti tikru gyvenimo draugu. Žinoma, su juo turėtume ilgai eiti kartu“, – vardija modelis.

Tris nesėkmingas santuokas išgyvenusi Violeta abejoja, ar ryšis tekėti ketvirtą kartą. Nors, anot jos, negali žinoti, kaip susiklostys gyvenimas, šiandien ji jaučiasi būtent taip.

„Neduodavau sau pakankamai laiko pažinti žmogų – įsimylėdavau ir visa nerdavau į šį jausmą. Be abejonės, žmonės, kurie pasitaikydavo mano kelyje, buvo lygiai taip pat linkę viską spręsti greitai“, – pasakoja V.Repčenkaitė.

Asmeninio albumo nuotr./Violeta Repčenkaitė
Asmeninio albumo nuotr./Violeta Repčenkaitė

Nors Violeta ne su visais buvusiais vyrais išliko draugais, o skyrybų procesas buvo nemalonus, ji įsitikinusi, kad svarbiausia būti laimingam, tad, esant poreikiui, reikia nebijoti pasukti skirtingais keliais.

„Visada esu už tai, kad viską reikia išspręsti taikiai, – tikina V.Repčenkaitė. – Susituokę mes nepasmerkiame savęs nelaimingam gyvenimui kartu, jei santykiai nesiklosto. Situaciją būtinai reikia spręsti, o jei neišeina, skirkimės, nes kito kelio nėra.“

Prieš kurį laiką Violeta atvirai pasisakė, kad jai santykiuose yra tekę patirti smurtą. Tokiu prisipažinimu modelis padėjo daugeliui kitų moterų, kurios taip pat turi panašių išgyvenimų.

„Moteris, kuri turėjo įvairiausių patirčių, kitai moteriai tampa labai artima net jei jos nepažįsta. Gaunu nuoširdžių asmeninių istorijų ir suprantu, kiek yra moterų, kurios tyli, renkasi kentėti. Tai mane įkvepia netylėti ir pasakyti – taip, ir aš ten buvau“, – teigia V.Repčenkaitė.

Kur pranešti ir ieškoti pagalbos
Jei reikia skubios pagalbos
Skambinkite pagalbos telefonu 112
Jei esate savižudybės krizėje, arba ieškote pagalbos kitam
Jei patyrėte smurtą
Jei reikalinga emocinė (psichologinė) pagalba telefonu, arba internetu
Jei esi vaikas ir tau reikalinga pagalba

Anot Violetos, daugybė žmonių smurtą santykiuose bando pateisinti, galvoja, kad partneris taip elgiasi dėl streso, o moterys neretai kaltę suverčia sau.

„Negali būti tokio dalyko, kaip moters kaltė. Ji nėra kalta, kad ją aprėkė, sudavė, pastūmė, nors agresoriai ir smurtautojai priverčia taip pasijausti“, – mano buvusi televizijos laidų vedėja.

Violetos įsitikinimu, tokiais atvejais būtina kalbėti apie problemas ir ieškoti išeičių. Kilus sunkumams, moteris taip pat bandė padėti bei išgelbėti santykius.

„Santykiuose galima kalbėtis apie viską, būtina ieškoti sprendimų, bet yra tam tikrų atvejų, kur nėra jokios išeities. Du žmonės ateina su skirtingomis patirtimis, traumomis. Labai dažnai asmuo susitinka partnerį ir net nepažindamas savęs 100 proc., puola į santykius. Tuomet jau anksčiau turėta problema tik auga“, – pasakoja V.Repčenkaitė.

Santykiuose galima kalbėtis apie viską, būtina ieškoti sprendimų, bet yra tam tikrų atvejų, kur nėra jokios išeities.

Itin artimą ryšį su mama palaikanti Violeta jai visada papasakoja visus gyvenimo niuansus, tačiau apie patirtą dukros smurtą tą kartą mama sužinojo tik vėliau.

„Niekada pirštu nebaksnojau, kuriuose santykiuose patyriau smurtą. Nenorėčiau, kad susidarytų vaizdas, jog viskas vyko paskutinėje santuokoje, – pabrėžia V.Repčenkaitė. – Psichologinį smurtą, kaip dažna moteris, stengiausi didvyriškai pateisinti tam tikrais dalykais ir mamai detalių nepasakojau. Kas susiję su fiziniu smurtu, pakako vieno vienintelio karto ir tai buvo santykių pabaiga.“

Ne vienerius metus Violeta gyvenimą kuria Maltoje, kuri iš pradžių buvo tik laikina jos stotelė. Nors ten gyvenant ji patyrė dvejas skyrybas, mintis bėgti iš šalies ir ieškoti laimės kitur, moteriai nekilo.

„Yra gyvenimas, mokyklos, į kurias eina vaikai. Vienas yra dar mažas, turi matytis su savo tėčiu“, – sako mama.

Visą pokalbį su V.Repčenkaite žiūrėkite įraše:

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką