Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Tūkstantmečio odisėja“: Lotynų Amerika lietuvišku ritmu

Odisėjos kronikų kamera užfiksavo, su kokia meile tolimojoje Pietų Amerikoje jau kelios kartos puoselėja lietuvybę.
Odisėjos kronikų kamera užfiksavo, su kokia meile tolimojoje Pietų Amerikoje jau kelios kartos puoselėja lietuvybę.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šį sekmadienį, 17 valandą TV3 žiūrovai pamatys „Tūkstantmečio odisėjos“ kronikų filmą “Lotynų Amerika lietuvišku ritmu”. Jis skirtas ypatingam aplink pasaulį plaukiančios Odisėjos etapui – Lietuvos pasiuntinių apsilankymui pas Lotynų Amerikos lietuvių bendruomenes Argentinoje, Urugvajuje, Brazilijoje.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Odisėjos kronikų kamera užfiksavo, su kokia meile tolimojoje Pietų Amerikoje jau kelios kartos puoselėja lietuvybę, kokiomis spalvomis ją papildė Lotynų Amerikos temperamentas. Ypatinga šiame žemyne gyvenančių lietuvių lietuvybės apraiška – tautiniai šokiai. Čia šoka visi – nuo mažo iki seno, su pietietiška energija nors ir apsipilę prakaitu.

Filmas „Lotynų Amerika lietuvišku ritmu“ papasakos ne tik apie širdingus „Tūkstantmečio odisėjos“ VI etapo kapitonų įgulos susitikimus su Beriso, Buenos Airių, Montevidėjaus ir San Paulo lietuvių bendruomenėmis, bet ir kaip Kovo 11-osios išvakarėse Lietuvos buriuotojai Lietuvą ir „Tūkstantmečio odisėją“ pristatė akademinei Brazilijos visuomenei prestižiniame San Paulo universitete.

Video pasakojimas kupinas ir įspūdingų buriavimo Atlanto vandenyne vaizdų. Kelionė pas Pietų Amerikos lietuvius nebuvo paprasta – Neptūnas Lietuvos jūreiviams siuntė ne vieną išbandymą. Kaip su jais susidorojo Odisėjos kapitonų įgula pamatysime sekmadienį devintajame „Tūkstantmečio odisėjos“ kronikų filme.

Planuojama, kad iki kelionės aplink pasaulį pabaigos šių metų liepą bus sukurta dar keletas buriuotojų nuotykius ir susitikimus su lietuvių bendruomenėmis visame pasaulyje vaizduojančių filmų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 „Ambersail“
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką