Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 18d. 18:58

TV žvaigždės vyras A.Čelkis nuteistas dėl pagrobto milijono: „Aukščiausiajame Teisme teisybė bus atkurta“

Andrius Čelkis
15min nuotr. ir montažas / Andrius Čelkis

Antradienį Generalinė prokuratūra paviešino informaciją apie skandalingą nuosprendį, kuriuo už milijoninę aferą lygtiniu laisvės atėmimu nubausti du sostinės verslininkai. 15min išsiaiškino, kad vienas nuteistųjų yra buvęs Vilniaus miesto Kiokušin karatė federacijos vadovas, išgarsėjęs dėl santuokos su bene žinomiausia Lietuvos orų mergaite.

„Ta byla eis iki Aukščiausiojo Teismo ir teisybė, manau, bus atkurta“, – antradienį 15min teigė 42 metų Andrius Čelkis. Jo žodžiais tariant, dėl nepalankaus apkaltinamojo nuosprendžio advokatai kaip tik jau rašo skundą Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Praėjusią liepą per vestuves su TV žinių „orų mergaite“ Karolina Liukaityte A.Čelkis žiniasklaidoje buvo pristatytas kaip Vilniaus miesto Kiokušin karatė federacijos prezidentas. Tačiau dabar vilnietis patikslino, kad jau ir prieš pusmetį tai buvo tik senos jo pareigos. Kiokušin karatė federacijos atstovai 15min irgi patvirtino, kad A.Čelkis jau senokai organizacijai nebevadovauja.

Iš tiesų, iš Generalinės prokuratūros paviešintų duomenų matyti, kad pastaruosius kelerius metus karatė treneriui galėjo rūpėti ne vien sporto reikalai, bet ir teisinė gynyba nuo itin rimtų kaltinimų. Juolab teisminis procesas vyko dramatiškai permainingai: po pirminio bylos svarstymo Vilniaus apygardos teisme A.Čelkis su savuoju bendražygiu versle Evaldu Pakalka (gim. 1975 m.) buvo visiškai išteisinti, bet apeliacija apvertė viską aukštyn kojom.

Suprasti akimirksniu

  • Lietuvos apeliacinis teismas sostinėje veikiančios bendrovės direktoriui Andriui Čelkiui skyrė 4 metų, o jo pavaduotojui Evaldui Pakalkai – 3 metų 9 mėnesių laisvės atėmimo bausmes jų vykdymą atidedant 3 metams.
  • Taip pat teismas nutarė iš nuteistųjų lygiomis dalimis išieškoti konfiskuotino turto vertę atitinkančią 999 189 eurų pinigų sumą.
  • Firmos vadovas ir jo pavaduotojas nuteisti už neįtikėtinas aferas, sukurtas siekiant pasisavinti bendrovei priklausantį milijoną eurų.
  • Byloje nustatyta, kad nuteistieji šią sumą pasisavino pasinaudodami dviejų asmenų (menamų „verslo partnerių“) pažeidžiamumu: vienas iš jų turi sudėtingą psichinės sveikatos negalią, kitas yra Kaliningrado srityje gyvenantis Rusijos Federacijos pilietis, dirbantis medkirčiu.
  • Apeliacinio teismo nuosprendis įsiteisėjo iškart ir jau turi būti vykdomas, tačiau bylą, jei priims kasacinį skundą, dar gali peržiūrėti Aukščiausiasis Teismas.

„Daug nenoriu pasakoti, bet ten gana sudėtingos istorijos. Ir tai yra mažų mažiausiai keista, jeigu apygardos teismas mus pilnai išteisino, o Apeliacinis teismas nepatikėjo nei teisiniais, nei kitais argumentais, ir pilnai viskuo apkaltino.

Byla galbūt ir vieša, bet aš pats nesu viešas asmuo, todėl nenorėčiau išsiplėsti ir daug apie ją kalbėti, atleiskit“, – supratimo prašė ir bylos peripetijų smulkiau aptarinėti nepanoro nuteistasis A.Čelkis.

Nuteistas verslininkas prasitarė labai nenorintis, kad jo nemalonumai su teisėsauga pakenktų garsios sutuoktinės reputacijai.

Verslininkas prasitarė labai nenorintis, kad jo asmeniniai nemalonumai su teisėsauga pakenktų jo sutuoktinės reputacijai. „Nesinori spekuliuoti tokiais dalykais. Dabar aš esu nuteistas šioje byloje, bet kas bus paskui, mes dar nežinome – galbūt aš būsiu išteisintas“, – vylėsi vyras.

Senus santykius greitai pakeitė nauji

15min primena, kad Karolina Čelkienė iki draugystės su dabartiniu savo sutuoktiniu keletą metų artimai bendravo su verslininku, „Arimex“ įkūrėju Arnu Jurskiu.

Į skirtingas puses pasukusi pora 2017-ųjų vasarą baigė tvarkytis skyrybų formalumus teisme. Netrukus, 2018-ųjų pavasarį, viešojoje erdvėje tapo žinoma apie garsiosios orų mergaitės santykius su juodą diržą turinčiu kiokušin karatė meistru A.Čelkiu.

Kaip atsitiko, kad vestuvių kontekste A.Čelkis buvo pristatytas kaip sostinės Kiokušin karatė federacijos lyderis, nors ta veikla jau kurį laiką nebeužsiėmė?

„Pamatė mane šalia žinomo žmogaus (K.Liukaitytės – red.) ir ieškojo apie mane informacijos internete. Aš pats taip niekam neprisistatinėjau, ypač kalbant apie pareigas, kurių neinu“, – paaiškino 15min pašnekovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

20:17
01:09
02:13

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką