Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

TV3, TV6 ir „Power Hit Radio“ šeštadienį ragina valandą atsisakyti šviesos

Pasaulinė iniciatyva „Žemės valanda“
Logotipas / Pasaulinė iniciatyva „Žemės valanda“
Šaltinis: 15min
0
A A

Šį šeštadienį, kovo 27-ąją, 20.30 val. vietos laiku vyks pasaulinė akcija „Žemės valanda“. 2007-aisiais šį projektą inicijavo australai. Jie Sidnėjuje vienai valandai užgesino šviesą daugiau kaip 2,2 milijono gyvenamųjų namų ir biurų. Šios idėjos autorių tikslas – raginti visuomenę atkreipti dėmesį į klimato kaitos problemas.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

2008-aisiais „Žemės valandos“ akcijoje dalyvavo jau per 50 milijonų žmonių 35 pasaulio šalyse. Šis projektas tapo pasauliniu judėjimu. 2009-ųjų kovą valandai atsisakė šviesos šimtai milijonų žmonių 88 pasaulio šalyse. Iš viso pernai per 4000 miestų 60-čiai minučių paskendo tamsoje. Šiemet prie „Žemės valandos“ TV3, TV6 ir „Power Hit Radio“ ragina prisijungti ir lietuvius. Šeštadienio vakarą 20.30 val. Lietuvos žmonės yra kviečiami išjungti šviesą ir palikti veikti tik būtiniausius elektros prietaisus. Šis laikas yra skirtas susimąstyti apie vienintelį žmoniją vienijantį dalyką – apie mūsų planetą.

Tai visuotinis kvietimas išreikšti pagarbą mūsų planetai ir pagalvoti apie ateities kartas. Visas pasaulis stengiasi kovoti su užterštumu ir besaikiu žemės išteklių naudojimu. Šeštadienio vakarą nors trumpam leiskim mūsų planetai pailsėti, atsidėkodami už tai, kokį grožį ir gėrį ji mums teikia.

„Televizijos TV3, TV6 ir radijo stotis „Power Hit Radio“, kaip maža didelės tarptautinės MTG organizacijos dalis, palaiko šią idėją ir kviečia tautiečius 60-čiai minučių išjungti savo namuose šviesas. Nuo ketvirtadienio televizijos žiūrovai išgirs daugiau informacijos apie šią iniciatyvą TV3 žinių specialiuose reportažuose. Informuosime, kaip šioje akcijoje jau dalyvauja keletas šalies savivaldybių bei kaip „Žemės valandą“ pažymi visas Pasaulis“, – sako TV3 televizijos generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė.

„Žemės valandą“ organizuoja gamtosaugos organizacija WWF („World Wide Fund of Nature“). Tai pasaulinis tinklas, turintis 5 milijonus narių daugiau kaip 100 pasaulio šalių. WWF misija – užkirsti kelią natūralios aplinkos nykimui ir sukurti tokią ateitį, kurioje žmogus gyventų harmonijoje su gamta.

„Žemės valanda“ daug nuveikė supažindindama pasaulį su klimato kaitos problemomis. Tačiau užgesinti šviesą valandą per metus nepakanka. Svarbu suteikti žmonėms galimybę pasisakyti ir kartu kurti švaresnę ateitį mūsų planetai.

Pasaulinės iniciatyvos „Žemės valanda” (Earth Hour), kuri skatina visus pasaulio žmones valandai užgesinti šviesą ir padovanoti pasauliui bent 60 minučių atokvėpio, oficialiu ambasadoriumi Lietuvoje tapo Prezidentas Valdas Adamkus.

Kovo 27-ąją atsisakykime valandai šviesos ir kurkime drauge gražesnę ateitį!

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką