Dabar populiaru
Publikuota: 2016 spalio 26d. 15:51

Ugniaus Kiguolio dvarą Lentvaryje siaubia narkomanai: „Pastatysim ginkluotą apsaugą, kitaip neįmanoma“

Ugnius Kiguolis laimėjo apleisto Lentvario dvaro aukcioną
Luko Balandžio ir Viganto Ovadnevo nuotr. / Ugnius Kiguolis laimėjo apleisto Lentvario dvaro aukcioną

Lentvario dvarą vasaros pabaigoje įsigijęs verslininkas Ugnius Kiguolis Žmonės.lt pasakoja esąs priverstas prie pastato statyti ginkluotą apsaugą. Kitos išeities, kaip susitvarkyti su dvarą siaubiančiais prašalaičiais, jis nemato.

Lentvario dvarą paskutinę vasaros dieną U.Kiguolis įsigijo aukcione pasiūlęs 540 tūkstančių eurų. Žmonės.lt verslininkas pasakojo ketinąs dvarą renovuoti – nori paversti patraukliu lankytojams.

Šiuo metu dvare vyksta pasiruošimo renovacijai darbai. Deja, anot U.Kiguolio, jiems smarkiai trukdo vietos gyventojai – galimai apsvaigę nuo skirtingų medžiagų niokoja pastatą, bando įsilaužti vidun, vagia.

Pirmiausia savo nepasitenkinimą U.Kiguolis išreiškė „Facebook“ tinkle. Čia garsus verslininkas rašė:

Visko būna tose nelaimingose statybose. Objektas pavojingas sveikatai. Nelinkiu, bet perspėju.

„Noriu nuoširdžiai užjausti lentvariečius. Nežinau, kodėl ir kas taip davedė šį miestelį, kodėl valdžia nesusitvarko, arba tiesiog nesitvarko su padėtimi jame, bet kas savaitę dešimtimis rankioti aplink dvarą švirkštus, pastoviai saugoti jį nuo įsilaužimų, yra didelis iššūkis. Jūs gyvenate tarp visiškų d******** ir degradų, kurie sugeba specialiai toliau niokoti dvarą, plėšyti plėvele dengtus žiemai langus ir viešoje vietoje atvirai narkašintis.

Šiaip tai situaciją pakeisti galit tik jūs patys, jūs patys turite pranešinėti pamatę visus tokius degradus policijai, jūs patys turit imtis tvarkos, jei norite gyventi gražioje aplinkoje, o ne šiukšlyne.

Šiuo metu jau baigiame aptverti dvarą statybine tvora, įvedama signalizacija, objektą saugos ginkluota apsauga. Prasidės statybos, todėl be tvoros vykdyti darbus nebeįmanoma.

Perduokit narkomanams, jei juos pažįstate, kad jie gali netyčia pargriūti kur statybose, netekti sąmonės, gali netyčia sulūžti kojos, rankos.. Gali laukti ilga reabilitacija. Visko būna tose nelaimingose statybose. Objektas pavojingas sveikatai. Nelinkiu, bet perspėju.“

Į policiją nesikreipė

Žmonės.lt U.Kiguolis pasakojo, kad jo dvaras ir 2,5 ha ploto sklypas su parku vilioja visus, kas tik netingi.

„Tas dvaras dabar griaunamas visų vietos vandalų. Dėl to šią arba kitą savaitę statysim signalizaciją, apsaugą. Kitaip tiesiog neįmanoma. Pavyzdžiui, dabar pastatas „užkonservuotas“ žiemai – kad vidun nepatektų sniego, langus apklijavome plėvelėmis. Užvakar 14 plėvelių buvo pažeistos, šiandien – dar aštuonios. Jie išspardo praėjimus, vos ne su kirviais braunasi į pastatą. Specialiai, piktybiškai pjausto plėveles, po to vagia. Kad ir prailgintuvus. Nieko negalima ten palikti“, – apgailestavo U.Kiguolis.

Apsaugą greta dvaro jis žada statyti netrukus: „Dabar namas aptvertas tvora, pastatysim ir ginkluotą apsaugą. Kitaip neįmanoma.“

Ar U.Kiguolis bandė kreiptis į policiją? „Pas mus įstatymai lietuviški tokie kieti, kad reikia didelės žalos norint kelt baudžiamąją bylą. Kol kas tokios didelės žalos neprirašysi. Galima tik į ateitį taip žvelgti: juk bus atvežtos statybinės medžiagos, kiti daiktai. Tada aišku, kad kreipčiausi. Bet norint to išvengti, apsauga reikia rūpintis jau dabar“, – kalbėjo jis.

Dabar namas aptvertas tvora, pastatysim ir ginkluotą apsaugą. Kitaip neįmanoma.

Investuoja per 2 milijonus eurų

Apie naują savo pirkinį – Lentvario dvarą – U.Kiguolis pasakojo ir laidos KK2 žurnalistams.

„Tai yra vienas į dešimtuką patenkančių mūsų Lietuvos grožybių. Matėsi, kaip jis griūna su laiku, kaip baigia išardyti po plytą vietiniai gyventojai. Pamatęs jį aukcione ir suskaičiavęs savo galimybes pamačiau, kad galbūt šį tą galiu padaryti“, – sakė U.Kiguolis.

Kauno milijonierius pripažįsta, kad į dvarą jau investavo beveik vieną milijoną eurų, bet pats sako, kad tai tik pradžia.

„O šiaip kaip skaičiavau, aš manau, kad tilpsiu į kokius 2–2,5 mln. eurų, bet dabar žiūrint, kokie ten yra plotai, manau, kad reikės kiek daugiau“, – sakė U.Kiguolis.

Verslininkas sako, kad įsigytame dvare pats gyventi neketina, galvoja apie prabangių apartamentų įrengimą.

Temos: 1 Narkomanas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką