Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 lapkričio 14d. 21:01

„Urvinio žmogaus“ tęsinyje vaidinanti Gabija Ryškuvienė: „Kalbos, kad su vyru gyveni tik dėl vaikų – paistalai“

Gabija Jaraminaitė-Ryškuvienė ir Andrius Bialobžeskis
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Gabija Jaraminaitė-Ryškuvienė ir Andrius Bialobžeskis
Ketvirtadienio vakarą muzikiniame teatre „New York“ žiūrovai rinkosi į režisieriaus Dainiaus Kazlausko spektaklį „Po 20 metų“. Nors jo premjera įvyko kiek daugiau negu prieš mėnesį, kultinio spektaklio „Urvinis žmogus“ tęsiniu vadinama pjesė, panašu, kad susilaukia tokio pat žiūrovų susidomėjimo.

Nuotaikinga komedija tęsia urvinio Vidučio gyvenimo istorijos pasakojimą, esminis skirtumas tik vienas – šalia jo scenoje atsiranda moteris. „Šis spektaklis tiems, kurie nebijo pažvelgti į kitus ir ten atpažinti save. Tai spektaklis, kuriame šmaikščiai pavaizduojamos poros gyvenimo realijos ir jų absurdiškumas. Šis spektaklis yra būtinas visoms poroms, kurios nori ilgai būti kartu“, – įsitikinęs spektaklio režisierius.

Pagal garsios Kanados rašytojos Michele Riml sukurtą pjesę režisuotas spektaklis „Po 20 metų“ – tai žvilgsnis į Vidučio ir Editos gyvenimą po 20 metų santuokos. Vaikai jau užauginti ir vis daugiau laiko lieka vienas kitam – kaip anuomet, kai jie buvo vos susipažinę. Tik vienas skirtumas jų istorijoje – jie jau 20 metų kartu.

Personažus Vidutį ir Editą įkūnyti patikėta kino ir televizijos apdovanojimuose „Sidabrinė gervė“ geriausia aktore nominuotai Gabijai Jaraminaitei-Ryškuvienei ir charizmatiškajam Andriui Bialobžeskiui.

„Reikia stengtis ieškoti kelių į mylimo žmogaus širdį

Portalui Žmonės.lt pakalbinus aktorę Gabiją Ryškuvienę ji teigė, kad spektaklio varomasis arkliukas – galimybė žiūrovams susitapatinti su herojais, nes kiekvienas, turėjęs ilgesnius santykius, personažuose atras save: „Šis spektaklis man įdomus tuo, kad jame vaizduojami vyro ir moters santykiai. Jame rodomi vyras ir žmona, kartu išgyvenę 20 metų. Manau, kad nebūtina tiek laiko išbūti su antrąja puse, kad suprastum, apie ką jie šneka, dėl ko pykstasi. Tikiu, kad spektaklį žiūrinčios poros tikrai atras save, tam tikrų panašumų, problemų ar džiaugsmų. Labai smagu, kai tu pats esi tai išgyvenęs, kaip ir kiekviena pora, nes tiek žiūrovui, tiek aktoriui smagumas yra susitapatinimas su spektaklio herojais.“

Aktorė pasakojo, kad į porai iškylančias problemas spektaklyje pažvelgiama su humoru, todėl kiekvienas turi galimybę pasimokyti į gyvenime iškylančias meilės dramas pažvelgti kitu kampu: „Visos pjesės apskritai yra iš gyvenimo. Kai pats esi išgyvenęs šeimos santykius, kai iškyla begalės klausimų ir aiškinimųsi, tada labai smagu suvaidinti tokius dalykus su humoru, nedaryti iš to baisios dramos ar tragedijos. Manau, kad žiūrovams turėtų patikti tai, kad į rimtas problemas pažiūrima su autoironija ir humoru.“

Gabija Jaraminaitė-Ryškuvienė ir Andrius Bialobžeskis
Gabija Jaraminaitė-Ryškuvienė ir Andrius Bialobžeskis

Moteris teigė nustebusi, kad meilės ir santykių tema pasirodė aktuali ir įdomi jos paauglei dukrai: „Aš galvojau, kad šis spektaklis bus įdomus žmonėms, turintiems šeimą ar bent jau ilgalaikių santykių patirtį, bet, nepatikėsite, mano dukra, kuriai dabar šešiolika, pamačiusi spektaklį sakė, kad jis – žiauriai geras (juokiasi)! Aš ir visa kūrybinė grupė labai nustebome! Ji buvo su vienmete drauge, abiems labai patiko. Jos, kaip jaunos moterys, jau begalvojančios apie meilę bei santykius, pasirodo, irgi atrado visokių dalykų, kuriuos jos jau supranta.“

Vaidmuo poros santykių peripetijas gvildenančiame spektaklyje aktorę privertė susimąstyti apie poras, kurios gyvena kartu dėl vaikų, nors santykiai būna visiškai atšalę, o jausmų – nebelikę.

 „Kiek žinau iš visokių psichologų ir paskaitymų, žmonės pirmiausiai turi savo asmeninius tikslus, todėl visi tie paistalai, kad gyvename su vyru dėl vaikų – akių dūmimas arba sau pačiam, arba kitiems. Jeigu nesinori gyventi su savo antrąja puse – tai reikia ir negyventi. Pasakymas, kad su vyru gyveni tik dėl vaikų – tikrai yra akių dūmimas, pasiteisinimas kaimynams, sau ar dar kažkam, net nežinau. Tai yra netiesa, nes tiesiog prieštarauja žmogaus prigimčiai. Gal moteris ir pati sau negali atsakyti, kodėl gyvena su tuo žmogum, tačiau akivaizdu, kažkas juos sieja, bet tikrai ne vaikai“ – įsitikinusi Gabija.

Aktorė taip pat teigė, kad dažnai porų nesutarimus lemia nemokėjimas kalbėtis ir nenoras stengtis dėl antrosios pusės: „Šiame spektaklyje kalbama apie tai, kad būna visokių nesutarimų, krizių, bet jeigu pora deda pastangas, nori būti su savo antra puse, tai kartais užtenka tiesiog kažką pasiaiškinti, pasikalbėti. Jeigu žmones sieja kažkas tikro – o tai yra sunkiai surandama – tada reikia stengtis. Juk santykiai – tai darbas, tą žino visi. Realiame gyvenime nebūna taip lengva, kaip pasakose, todėl reikia stengtis ieškoti kelių į mylimo žmogaus širdį.“

Gabija Jaraminaitė-Ryškuvienė ir Andrius Bialobžeskis
Gabija Jaraminaitė-Ryškuvienė ir Andrius Bialobžeskis

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką