Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 19d. 14:17

Už pavėluotą teismo nurodymų vykdymą Mariui Gelažnikui gresia 1 tūkst. litų bauda

Marius Gelažnikas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Marius Gelažnikas

Trečiadienį Vilniaus miesto 1-ajame apylinkės teisme įvyko dar vienas bylos dėl verslininko Mariaus Gelažniko neteisėtai senamiestyje pastatytų kolonų, etapas. Paaiškėjo, kad dėl teismo sprendimų įgyvendinimo vilkinimų Mariui Gelažnikui gresia 1 tūkst. litų bauda. Nors teismas verslininką įpareigojo kolonas nugriauti beveik prieš pusantrų metų, teismo nurodymus vyras įgyvendino visai neseniai.

Administracinės bylos dėl M.Gelažniko atsakomybės dėl teismo sprendimo nevykdymų posėdyje nei antstolis Vladas Čeglikas, nei pats M.Gelažnikas, kaip teigiama, dėl ligos, nepasirodė. Reikiamus dokumentus teismui pristatė verslininko advokato Rimanto Simaičio padėjėjas Arvydas Ražauskas.

„M.Gelažnikas įvykdė visus teismo nurodymus. Šią dieną M.Gelažniko parduotuvės fasadas yra atitinkantis visų teisės aktų reikalavimus“, – teigė A.Ražauskas.

„Byla smarkiai pasistūmėjo į priekį. Skolininkas visgi įvykdė reikalavimą (...) Spalio 18 d. patikrinta parduotuvės rekonstrukcija ir buvo nustatyta, kad teismo nutartis – pertvarkyti savavališkai sutvarkytas virtinas – yra įvykdytas“, – patvirtino Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos ministerijos atstovė Irma Šapokaitė.

M.Gelažniko atstovas paprašė atidėti teismo procesą dėl pakartotinio verslininko nubaudimo dėl sprendimo nevykdymo kitam kartui, kol teisme galės pasirodyti pats M.Gelažnikas. Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos ministerijos atstovai sieks, kad M.Gelažnikas dėl teismo sprendimų įgyvendinimo vilkinimų būtų nubaustas tūkstančio litų bauda.

Gegužės mėnesį Vilniuje, Didžiojoje gatvėje statybininkų brigada nugriovė verslininkui M.Gelažnikui priklausančios parduotuvės „Roberto Cavalli Class VIP“ kolonas. Nutartis, leidžianti nugriauti savavališkai pastatytas parduotuvės kolonas, buvo priimta kovo mėnesį.

Senamiestį bjaurojančios kolonos savavališkai buvo pastatytos prieš penkerius metus – tiek laiko Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija ir Kultūros paveldo departamentas bandė verslininką priversti nugriauti kolonas. Skandalų lydimas verslininkas dėl savavališkai pastatytų kolonų jau yra sumokėjęs apie 5 tūkst. litų baudų.

M.Gelažnikas jau po to, kai jo statybos sostinės senamiestyje buvo pripažintos neteisėtomis, kreipėsi į paveldosaugininkus prašydamas jas vis dėlto įteisinti.

Paveldo skyriaus specialistai verslininkui raštu paaiškino, jog negali to padaryti, nes jau yra įsiteisėjęs teismo sprendimas, pagal kurį nelegalių statybų padariniai senamiestyje privalo būti pašalinti, atstatant pirminę padėtį.

Iš savivaldybės gautą neigiamą jį netenkinusį atsakymą M.Gelažnikas pabandė apskųsti Vilniaus apygardos administraciniam teismui. Tačiau skundą išnagrinėjusi VAAT teisėjų kolegija bylą išsprendė ją nutraukdama, nes M.Gelažniko apskųstas raštas nesukelia jam teisinių pasekmių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką