Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 30d. 12:06

„Užkalnio 5“ – apie emigracijos naudą Lietuvai

Andrius Užkalnis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Andrius Užkalnis

Pats iš Didžiosios Britanijos į Lietuvą gyventi grįžęs Andrius Užkalnis BTV laidoje „Užkalnio 5“ nusprendė su savo pašnekovais padiskutuoti apie emigraciją. Gal taip ir geriau, jei mūsiškiai tinginiai sėdi skandinavams ant sprando?

Kol Lietuvoje nuolat garsiai svarstoma, kaip sumažinti emigracijos mastus, politikos apžvalgininkas Audrius Bačiulis siūlo pažiūrėti iš kitos pusės: gal ir geriau, kad žmonės, nebemokantys dirbti ir gyvenantys iš pašalpų, sėdi ant sprando ne Lietuvos „Sodrai“, o skandinavams?

„Tegu mūsiškiai tinginiai sėdi ant sprando norvegams, švedams ar dar kažkam. Apie tokius žmones yra dvi teorijos. Viena sako, kad ilgai dirbant su jais galima kažką padaryti, kita – kad bandžiusių perauklėti buvo nemažai, o perauklėtų yra vienetai“, – ironizavo A.Bačiulis, aiškindamas emigracijos naudą Lietuvai.

Prodiuseris Egmontas Bžeskas perspėjo lietuvaites, svajojančias emigruoti ir ištekėti už turtingo užsieniečio.

„Ne paslaptis, kad mūsų moterys, kaip bebūtų gaila, yra pagarsėjusios nuo Italijos iki rytų šalių kaip pakankamai lengvabūdiškos ir dėl to labai gaila. Tačiau galiu nuliūdinti tas merginas, kurios tikisi arabų šalyse ar kur kitur nuskinti gerą kąsnį, kad ten retai vyksta tokie dalykai. Ten tradicijos tikrai stiprios. Pažaidimui - taip, bet rimtiems santykiams jie renkasi savas, taip kad čia reikėtų žiūrėti labai atsargiai“, – šypsojosi jis, neslėpdamas, kad kiek jam tenka bendrauti vyriškoje kompanijoje kalbant apie Lietuvą, dažniausiai būna minimi ne sportas, ne kultūra, o būtent moterys.

Dar vienas iš užsienio į Lietuvą gyventi grįžęs garsus žmogus – dainininkas Arvydas Vilčinskas. Dabar jis tikisi pragyventi tik iš muzikos, nors Jungtinėse Amerikos Valstijose jo gyvenimas buvo visai kitoks. Išvažiavo prieš 17 metų, tikėdamasis greitai užsidirbti ir grįžti, tačiau viskas pasisuko visa kitaip.

„Tuomet galvojau, kaip visi Lietuvoje, kad Amerikoje reikia tik lopetą nusipirkti ir tada jau galėsi pinigus kasti. Tų lopetų parduotuvėse yra, tik pinigų nėra iš kur pasisemti. Galvojau, metus padirbsime sukandę dantis, atsistosime ant kojų ir grįšime pradėti kažką naujo Lietuvoje“, – pasakojo A.Vilčinskas, laidoje ieškojęs gyvenimo Lietuvoje ir Amerikoje skirtumų.

„Užkalnio 5“ – pirmadienį 19 val per BTV.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką